Tätäkin mieltä oltiin vielä kunnes kuu-ukkelit sinne menivät ja meidän iloksemme siellä hyppelivät.
Tässä video menneiden aikojen ajatelmista. Seuranta vaatii välttävän / tyydyttävän tasoista englannin kielitaitoa:
https://www.youtube.com/watch?v=o9Dss9AUAcA
Onko Kuu vain plasmaa... ??
13
419
Vastaukset
- Anonyymi
Plasmaa se voisi olla vieläkin jos ei amerikkalaiset olisi siellä todellakin käyneet siellä loikkimassa.
Ilkeät salaliittoteoreetikot tosin sanovat että paskaa ja huuhaa-juttuja ovat kaikki kuukäynnit ja kusetusta kaikki tyynni.
Itse olen vakuuttunut että kuukäynnit ovat totta koska se tulivat ihan telkkaristakin.- Anonyymi
Mun isä kertoi että ne katso telkkarista kun ne amerikkalaiset menivät kuuhun. Se oli maailman hienointa ikinä miksi ne ei mene sinne enää koskaan ikinä uudelleen?
Anonyymi kirjoitti:
Mun isä kertoi että ne katso telkkarista kun ne amerikkalaiset menivät kuuhun. Se oli maailman hienointa ikinä miksi ne ei mene sinne enää koskaan ikinä uudelleen?
Mutta nehän menivät.
Monta kertaa uudelleen.
Et taapero tainnut olla silloin vielä syntynytkään?
- Anonyymi
Muistuttaisin tässä kohtaa Vikiä että Venäläiset (Neuvostoliittoaikana) kävivät myös latteineen Kuun pinnalla.
Ja ovat kovaa vauhtia menossa sinne takaisin, jopa pysyvästi mikäli pystyvät siihen. - Anonyymi
Voi hellan duudeli
Jos maa on litteä, nykyfysiikka, hiukkasten standardimalli ja painovoima eivät ole totta. Siten näissä kuvattua plasmaakaan ei ole.
Miksi kuu ei ole arjalaisjumalan valkoinen perse? Pallopäiden avaruususkomus edellyttää kiinteää kuuta kraattereineen joka leijuu päiväntasaajan kohdilla pallomaailmamme yläpuolella.
- Anonyymi
Taas tuo merinisäkäs sekoilee, ei vähäisintäkään tajua.
- Anonyymi
Ohjaan tämän trumpin projektiin! Haluatko liittyä valkohattuihin?
- Anonyymi
Joo pallomaailma ja pallopää delfiinitkin ja kuu on juustoa johon hiiret ovat nakertaneet reikiä eli kraatereita.
- Anonyymi
Tuo juustojuttu onkin mielenkiintoinen, lähes neljäkymmentä vuotta sitten RölliPeikko sanoi ihan televisiossa, PikkuKakkosen onjelmassa, että kuu on juustoa! Et kai sitä epäile, koska se sanottiin ihan mustavalkoisessa TELEVISIOSSA?
Tämä RölliPeikko lupasi matkustaa sinne ja olla ensimmäinen Emmentaalinautti!
Uskallatko epäillä noin vahvaa todistusta?
- Anonyymi
Jälleen typerä aloitus, ei Kuuta luultu plasmaksi kunnes siellä käytiin.
- Anonyymi
Erinomaista!
Kun Putin on valloittanut maailman, kuumatkat ovat vain pamelan uni.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t665832Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset334778Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo1243750Enää viisi yötä Sannan kirjaan
Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut93585Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel633530Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693423Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1002774SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862650IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k252579Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi892010
