Minulta on kyselty useampia kertoja kuinka aktivoida Windows 10 (Ilmeisesti myös Windows 11 ) leikepöytähistoria. Asia ei ole maailman vaikein löytää itsekään Windosin asetuksista, mutta koska asiaa on kyselty ja satuin muutenkin olemaan Suomi24 sivustolla laitetaan se nyt tännekin näkösälle.
Windows 10 (11?) leikepöytähistorian aktivointi:
Paina Windows- näppäintä (näppäimistön vasemmassa ctrl näppäimen vieressä) ja V näppäintä yhtä aikaa ja valitse avautuvasta ikkunasta Ota käyttöön.
Tämän jälkeen voit avata leikepöytähistorian painamalla Windows- näppäin + V. Leikepöytähistoria aukeaa ilmoituspalkin oikeaan alakulmaan. Valitse siltä haluamasi leike ja voit liittää sen klikkaamalla haluamaasi kohtaa dokumentissasi ym. painamalla ctrl- näppäin + V.
Leikepöytähistoria; Leikepöytä
6
372
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä ei tarvitse aktivoida erikseen käytöön se on defaultina päällä eikä sitä poiskaan taida saada
Luin noin viikko sitten artikkelin mitä kaikkea w11 muistaa, Tämä oli yksi niistä.
Niille on oma tiedosto joka jonka koko määrrää leikkeiden kappalemäärän historian. Tämä ei katoa koneen sammuttaessa vaihka kone voi tarjota tyhjää leikepöytää, leikehistoria on eri juttu kuin voimassaoleva leike.
Lieneekö osa W11 vakoilua.- Anonyymi
Miksi minulla on ollut niissä jatkuvia ongelmia.
Olen käyttänyt 95, 98, Nt4, XP, 2000, Vista, 7, 8, 8,1, ja 10 - Anonyymi
Kaikki mitä Microsoft tekee, ajatellaan vakoilu edellä!
Wakoilu Edellä 🇺🇲 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi minulla on ollut niissä jatkuvia ongelmia.
Olen käyttänyt 95, 98, Nt4, XP, 2000, Vista, 7, 8, 8,1, ja 10Miksi sitten edeellen olet lyönyt päätäsi seinään!
- Anonyymi
Wieninleikettä pöytään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1022234Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1262142Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.3022010Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441801Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2091657- 381478
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii291285Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941163Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤701160- 541123