Supon Pelttarilla virheellinen väite tässä, koskien ääri-islamisteja ja neonatseja

Anonyymi-ap

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009761403.html

Kyllä tavallisten kansalaisten tiedossa on, että nuo otsikossa mainitut ääriliikkeet, toimivat yhdessä järjestöjen, mm. uskonnollis-fundamentalististen järjestöjen, kirkkojen ja yhdistysten suojissa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17896806/itavallassa-prideen-hyokanneilla-aarifasisteilla-yhteyksia-aariislamisteihin#comment-121449464

Yhdistäviä tekijöitä, kansalaishavaintojen mukaan, kuulostaa olevan, uskonnollinen fundamentalismi, "jumalan" miehenä näkeminen ja sitä kautta naisten alentaminen, misogynia, eli naisviha ja sovinismi.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942666/aarifasistien-neonatsihallituksen-kaytannon-vakivaltajoukot-katuvakivaltaa#comment-122098473

Myös selkeästi ison talous-pörssirikollisuuden elementit, yhdistävät kyseisiä, pörssirikollisten äärifasistisia, käytännön väkivaltajoukkoja, kuten monissa uskonnollisissa, fundamentalistisissa yhdistyksissä, järjestöissä ja kirkoissa, on johdossa tuota ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelija-osake-vakuutuskuori-pörssirikollisten superrikkaiden verovälttelijöitten porukkaa, jotka siis maahantuovat, äärioikeiston käytännön väkivaltajoukkojaan rasismikortilla, uhkailemaan, pelottelemaan ja kohdistamaan vihaväkivaltaa, kaikkiin tavallisiin kansalaisiin. Veroparatiisiyrityksiensä ja muun verovälttelyn varmistamiseksi.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17982406/aarifasisti-israelin-kaltainen-yliresurssoitu-poliisi-militaristivaltio-antidemokratiaa

7

1223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä nuo äärifasistien pörssirikollisten käytännön väkivaltajoukkojen sovinistiveljekset, kiehnäävät erittäin läheisissä väleissä keskenään, monin erityisesti uskonnollisfundamentalististen yhdistysten, kirkkojen, järjestöjen ym suojissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942666/aarifasistien-neonatsihallituksen-kaytannon-vakivaltajoukot-katuvakivaltaa#comment-122098473

      Onhan se huolestuttavaa, jos viranomaiset eivät tuota tiedä, vain me tavikset.

      Eräskin aiemmin suht asiallisesti käyttäytynyt, ehkä vähän petoskokpers-huijaukseen haksahtanut mielenterveyskuntoutuja, alkoi käymään erään, tuollaisen rasismikortilla maahantuotujen, pörssirikollisten käytännön väkivaltajoukkojen piireissä ja muuttui silmissä aggressiiviseksi, ilkeäksi ja uhkaavaksi käytökseltään. Kyllä siellä ääri-islamistiset sovinistiveljet, yllyttävät naisvihaan ja luulemaan itsestä liikoja, ym outoon toimintaan.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Putin on naZi.

    • Anonyymi

      Palestiina kuuluu Israelille, Ukraina Venäjälle

      • Anonyymi

        Niin, Arafat julisti itsenäisen islamilaisen kalifaatin Israelin tilalle jolle hän antoi nimen palestiina ja tämä tapahtui vuonna 1988. Ukraina on suvereeni, itsenäinen valtio jonka Venäjä katsoo olevan pyhhää venäläistä maata aivan kuten arabit katsovat Israelin olevan islamilaista maata. Saattaa olla että Venäjä "vapauttaa" eli valloittaa ja miehittää Ukrainan mutta arabeilla Israelin valloittaminen ja miehittäminen jää vain haaveeksi, varsinkin 07_10_2023 Hamasin performanssin jälkeen israelilaiset ovat vakuuttuneita siitä mitä heille tapahtuu jos arabit valloittaa ja miehittää heidän maansa.

        YK tehtailee päätöslauselmia ja tuomioita Israelin päälle sekä käskee ja komentaa Israelia vetäytymään siitä palestiina kalifaatista. Mihin +9 miljoonaa israelilaista sitten vetäytyy omasta historiallisesta kotimaastaan että n.3 miljoonaa arabia pääsee miehittämään sen? Mahmud Abbas sanoi "Tulevassa palestiinassa ei juutalaisille ole sijaa", tämä tarkoittaa jokaiselle juutalaiselle tikettiä Auschwitziin ilman paluuta jota vasemmistokin nyt hartaasti toivoo. Tämä YK'n Lähi-idän politiikka antaa muslimeille mandaatin julistaa kalifaattejaan mihin halua, Suomi mukaan lukien. Suomen ulkopoliittinen linja tukee vahvasti muslimien erioikeuksia siis islamisaatiota, EU'n alueella.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      186
      5329
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1661
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1477
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      69
      1028
    5. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      827
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      827
    7. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      57
      804
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      788
    9. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      759
    10. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      76
      751
    Aihe