Jätä auto kotiin ja hyppää bussin kyytin ja aloita lomasi jo kotioveltasi:
https://valkeakoskenliikenne.fi/airbus130-kesa/
Oletko lähdössä lennolle?
18
564
Vastaukset
- Anonyymi
Sopiiko teidän bussiinne kaikkien matkatavarat?
- Anonyymi
Vähintään kaikki se matkatavara mahtuu, mitä lentokoneisiin saa ottaa mukaan. Useissa lentolipuissahan saa ottaa mukaansa vain pienen laukun jonka on mahduttava istuimen alle.
- Anonyymi
Kyllä lomalle lähtevä ottaa mukaan enemmän kuin pienen pussin, eli hänellä on vähintään täysikokoinen lentolaukku matkustamon hyllylle ja iso matkalaukku ruumaan ja jos on perhettä, niin sitten sitä tavaraa vasta onkin.
Lentolippuihin ostetaan lisämaksulla lisää matkatavaroita ja tuo tyyli on vain halpalentoyhtiöillä ja kalliilla Finnairilla, muilla matkalaukku kuuluu lipunhintaan.
- Anonyymi
Ostin juuri liput!
- Anonyymi
Syyslomamatka varattu. Finnairin lennot ja Paunulla matkat kentälle.
- Anonyymi
En hyväksy!
- Anonyymi
Myös minä varasin liput Paunun bussiin. Mukava matkustaa oikealla pikavuorobussilla, jossa leveät istuimet 1+2 jaolla ja siitä siirtyä lentokoneen business-luokkaan. Samaa laatua siis koko matka. En ymmärrä ihmisiä, jotka menevät kentälle jollain lähiliikennepupubussillla jotka pörisevät ja savuttavat ja ovat äärettömän epämukavia. Varmaan he lentokoneessakin sitten suuntaavat muuliluokkaan. No, köyhät on köyhiä ja heillä on omat vammansa. Mutta minä arvostan vain laatua ja matkustan sen mukaisesti.
- Anonyymi
Helpompaa on mennä omalla autolla kentälle, ei ole kiinni bussien aikatauluista ja siitä miten sen pysäkille hakeutuu.
- Anonyymi
Pysäköinti kentällä ei ole ihan ilmaista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pysäköinti kentällä ei ole ihan ilmaista.
Mitä sitten? Oletko köyhä? Jos olet niin miksi olet? Miksi et mene hyväpalkkaiseen työhön?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä sitten? Oletko köyhä? Jos olet niin miksi olet? Miksi et mene hyväpalkkaiseen työhön?
Ei suuret tulot vaan pienet menot.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä sitten? Oletko köyhä? Jos olet niin miksi olet? Miksi et mene hyväpalkkaiseen työhön?
Oletko rikastunut helposti sukuoikeuksilla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko rikastunut helposti sukuoikeuksilla?
En, enkä köyhtynyt kuuntelemalla "johtajien" "nerokkaita" ideoita
- Anonyymi
Aloitus kuulostaa mainokselta.
- Anonyymi
Minä menen AINA VAIN Valkeakosken Liikenteellä lentokentälle! Olen tästä hyvin, hyvin tarkka!
- Anonyymi
Sinun on pakko mennä, koska joudut niitä romuja ajamaan. Sinä et töitä saisikaan mistään oikeasta firmasta. Onnibussilta voisit kysyä, sinne kelpaa kaikki joilla kortti sattuu olemaan.
- Anonyymi
Aika harvalla on lentokenttä bussin pysäkki kotiovella, ehkä avaajalla on tai sitten hänellä on toinen motiivi, eli houkutella epätoivoisesti matkustajia tappiollisen linjan busseihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1032469- 2262010
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1761792- 411466
Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1041366- 1221138
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo278869Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli64788Vanhemmassa miehessä
on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo5874390kW kulutus
Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit182728