Iso selvitys: Tällaisia ovat uudenlaiset pelätyt rikollisjengit ja niiden johtohahmot
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009849481.html
Onko seutu jo Ruotsin tyyliin menetetty tapaus?
Katujengit pääkaupunkiseudulla kartoitettu
4
228
Vastaukset
- Anonyymi
KatuJengit ja Rikollisuus liittyvät Vahvasti - SDP:n ÄäriVasemmiston Punikkeihin ja MyrkynVihreisiin !
- Anonyymi
Hyvä että on yksi romanikin saatu tuohon kuvaan niin kyseessä ei voi olla enää rasismi.
- Anonyymi
suomen julkinen meno kasvaa vuosi vuodelta siksi että meillä on maahanlukijoiden vuoksi hyväpalkkaisia henkilöitä toimimassa,migrissä , kela ja sossutädit tulkit, rajavartiohenkilökuntaa telttamajoituksin ja ruokapalveluineen, yötä päivä toimivat vastaanottokeskukset ensiapuhenkilöstöineen monilla eri paikkakunnilla, terveydenhoitohenkilökunnan lisääntynyt työmäärä matujen sairastelujen vuoksi , heillä hivistä alkaen kaikkea, ..mielenterveyden sairauksiin, Jokainen tulija elätetään kalliit vuokra asunnot sähkölaskuineen, ruokamenot, maksusitoimukset vaatteisiin huonekaluihin, kenkiin, vaunuihin, pyöriin, koulutukset, päiväkoteihin, lapsilisiin, elatustukiin, TYÖLLISTÄVÄT POLIISEJA, lakitupien ja asianajajien ja vankiloiden tuomat menot per pää 100 000 € . kouluissa tapahtuu kauheita , siellä ja muualla jatkuvasti raiskauksia, vaatteet päältävarkauksia, opettajat ahdistuneita, opiskelutulokset heikossa jamassa suurten massakoulujen tuomat ongelmat, katujengitappelut, äärilikkeiden mellakat suurta turvattomuutta kantaväestölle. Suurin osa työttömiä monien vuosien oleskelun jälkeen kun ei kiinnosta opetella kieltä, ei sopeudu kulttuurimme eikä omaksu meidän maamme tapaa elää. EDUSKUNNAN KESKUSTELUISSAKIN AIKA MENEE NÄIDEN ONGELMIEN VATVOMISEEN.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.587857Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,725446Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515323Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1102379Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41261Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51213Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401067Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471042