Demareilta puuttuu yhteiskuntavastuu.

On valtaa väärin käyttäen rakentanut
Suomalaisille Ay -liikkeen avustuksella maailman suurimman ja kalliin tukiverkoston jonka avulla vieroitetaan tehokkaasti ihmiset pois työelämästä.
Antti ja apupuolueen Lii jatkaa kansalaisten "tukemista"pois työelämästä ennenaikaisille sairaseläkkeille .
Kansalaisten hyvinvointi tehtyjen työtuntien kautta vasemmisto puolueita, ei kiinnosta.
Suomi on täynnä hyviä mielekkäitä töitä,mutta kukaan ei ole kuullut vasemmisto puolueiden kannustavan ihmisiä töihin.
Merkatkaa ihmiset tussilla olohuoneenne seinään rasti jos kuulette näin käyvän.
Voin taata ettei seinän töhriintymisestä ole pelkoa ja tussia on turha ostaa kuivumaan.
17309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Oikeistohallitus haluaa ihmisille työtä ja parempaa toimeentuloa,
vasemmisto haluaa ihmisten elävän avustuksilla.

Äänestä

Vanha sanonta - " Kommunismi Elää Köyhyydessä " - Pitää Paikkansa !

SDP:n ÄäriVasemmiston Tavoite on pitää Kansa Köyhänä, näin ne saa pidettyä Köyhät omina Kannattajina !

Ei SDP:n ÄäriVasemmisto yritäkään rakentaa Hyvinvointia ihmisille, on se nähty, jos Jollakin menee Liian Hyvin, niin Heti Haukkuu Vasemmisto "Porvariksi"

Juu, kyllä LillerLalleri nyt Laudalta Putos !

Äänestä

Jos SDP:n ikäinen vanha puolue rekrytoi ja käyttää ulkoparlamentaarisia tahoja yksittäisten ministerien ja hallituksen kaatamiseen tähtääviin toimiin, pakotuksen, kiristykseen ja koko kansakunnan etua loukkaaviin poliittisiin lakkoihin, niin puoluejohto on raskaassa vastuussa. Ei hyvältä näytä Lindtman. Ei todellakaan. Näyttää kapinoinnilta ja vallankumousyritykseltä.

Äänestä

Totta!

Äänestä

Yksi tukien huutaja sekosi vallasta ja lenteli maailmalle.

Äänestä

On aika uudistua tai Suomi on liemessä.

Äänestä
  • Niin on, mutta demarit vastustavat sitä

    Äänestä

Nyt ei ole aika lakkoilla. Nyt pitää tukea hallitusta työllisyyden ja talouden parantamistoimissa. Se on koko kansan parhaaksi. Muistakaa, mitä ammattiliittojen kiukuttelu Ahon hallitusta vastaan sai aikaan 1992! Helvetinmoinen talouden syöksykierre. Ei enää sellaista. Never forget.

Demareiden pitää kokoontua kammioonsa uusimaan strategiaa. Yhteiskunnan kurmuuttaminen ja räyhääminen EI OLE hyväksi puolueelle. Kristillisdemokraateista kannattaa ottaa mallia.

Urpilaisena en lähtisi presidenttiehdokkaaksi epädemokraattisen liikkeen nimissä. Ay-demarit syrjäyttivät Urpilaisen ja asettivat ay-Rinteen puolueen johtoon. Sitä jatkumoa on ulosmarssit, yliopistojen mielenosoitukset ja teatterilaisten mielenilmaukset. Turha varata lippuja näytökseen, jos peruuntuu ulosmarssien takia. Valitkoot demarit Rinteen presidenttiehdokkaaksi, kun on niin hyvä.

SAK:n jäsenmäärä laskee ja YTK:n kasvaa. Minkäköhän ta

Äänestä

Lakkoilu on vastuunpakoilua . Suomen tilanne heikon syntyvyyden myötä, tehnyt valtavan kieroutuman työmarkkinoille.
Heikko syntyvyys tulee myös jatkumaan..yli 50% 35 vuotiaista miehistä lapsettomia.Naisista yli 30% ...karmeita lukuja..
Vasemmisto halunnut vangita nuoret tukihelvettien varaan ilman tulevaisuuden näkymiä jotka täytyisi olla enemmän omissa käsissä. Vasemmiston halu on latistaa nuoret.Osa nuorista astuu tähän ansaan ja passivoituu, veltostuu ja masentuu.
Kuinka kannustinloukuissa perustat perheen?
Monet syrjäytyneet nuoret kyllä perustaa alkoholisoiduttuaan tai huumeiden käytön aikana perheen.
Tätä kautta lisääntyy ikävät huostaanotot ja syntyy monesti huumeiden vaurioittamia lapsia.

Vasemmiston sanoma on nuorille synkkä :Me pyrimme ns.rikkailta repimään lisää tukia ,juokaa,piikittäkää ja bilettäkää nuoruus yhteiskunnan varoilla. Myös tukia eläkkeisiin pyrimme lisäämään jos satutte jäämään huumekoukkuun ja nuorena eläkeläiseksi.
Nyt uutena ilmiönä on nuoret jotka sulkeutuvat tukien varassa asuntoihinsa pelaten pelejä netissä vuosia tissutellen kaljaa tai syöden itsensä lähes hengiltä.
Näiltä nuorilta katoaa monesti sosiaaliset taidot ja jopa puhuminen on hyvin vaikeaa.
Vasemmisto toivoo näistä kaikista syrjäytyvistä uusia äänestäjiä.
Kuinka kauan vasemmisto uskoo valtion VOIVAN ottavan velkaa laajan tukihelvetin ylläpitoon??
Olisiko aika tarkastella tukihelvetin toimivuutta ennenkuin on myöhäistä.

Äänestä

Tuet on toimivia vain tiettyyn rajaan asti.

Äänestä

Demarit eivät ota mitään vastuuta.

Äänestä

Ei Natsi Antti ja kissa Mikkel ole oikeita johtajia muualla kuin natsien joukossa. Natsiantin on aivan turha kommentoida hallituksen päätöksiä. Kommetoikoon natsi Antti ja kissan keittäjä Mikkel asioita mitä ymmärtävät. Esim kuinka kissa tapetaan lapiolla ja kuinka sen poikaset poltetaan elävänä samalla kun kunnioitetaan Hitlerin perintöä ojennetuin käsin.

Äänestä

Lakossa voi kurmuilla kun on palkka 30000e/kk
kuten Riku Aallolla.

Äänestä

Vas.on vastuuton Muumi⛄🥀⛄

Äänestä

Kiuru tästä vielä puuttuisi.....elävä käveleväkieltolaki.

Äänestä

Bile-Sanna Marin entinen pääministeri ja entinen puheenjohtaja pakenee vastuuta !

Äänestä

Sannan maailman matka politiikan parissa ei kauan jatku...huomataan suppea osaaminen..
siirtyy julkisuus riippuvuuden myötä Playboy lehden sivuille.....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On valtaa väärin käyttäen rakentanut
Suomalaisille Ay -liikkeen avustuksella maailman suurimman ja kalliin tukiverkoston jonka avulla vieroitetaan tehokkaasti ihmiset pois työelämästä.
Antti ja apupuolueen Lii jatkaa kansalaisten "tukemista"pois työelämästä ennenaikaisille sairaseläkkeille .
Kansalaisten hyvinvointi tehtyjen työtuntien kautta vasemmisto puolueita, ei kiinnosta.
Suomi on täynnä hyviä mielekkäitä töitä,mutta kukaan ei ole kuullut vasemmisto puolueiden kannustavan ihmisiä töihin.
Merkatkaa ihmiset tussilla olohuoneenne seinään rasti jos kuulette näin käyvän.
Voin taata ettei seinän töhriintymisestä ole pelkoa ja tussia on turha ostaa kuivumaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu