Tiesitkö, miten suomessa Laillistetun KORRUPTIOn rahoitus-järjestelyt hoidetaan.

Anonyymi-ap

Tarkoitan "laillistetulla korruptiolla" yltiöpäisiä hankkeita, joissa toisena osapuolena on viranomainen ja toisena yksityinen peluri. Näin se menee: Kun viranomainen hyväksyy yrityksen yltiöpäisen tarjouksen ( esim. keikkallääkäri 100 tuh e/kk, kulosaaren sillan purku ja uuden rak. yms.), hän saa korvauksen sovitusti myöhemmin mutta maksut eivät tapahdu suomessa vaan ulkomailla, suomen "valvontaviranomaisten" ulottumattomissa.

Tarkoitusta varten, "viranomaisella" täytyy olla pankkitili valmiina, ulkomailla:
(esim. panamassa ) https://pastebin.com/SRqx55Lk
Rahoja voi sitten myöhemmin käydä hajauttamassa, vaikka YK-matkalla (sinu piikkiin) tai muuten vain , "unelma"-lomalla.....

T: haans.sea

14

421

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      totisesti totisesti, näin on jo toimittukin. Se on pääsääntö. Pikkujutut voidaan hoitaa käteisellä kestitsijän kesämökillä.

    • Anonyymi

      Laitoin bookmarkin tuohon.

      Onko kyseessä vanha juttu, Panaman paperit tms?
      Näitähän taisi olla kaksi eri paljastusta.

      Sen muistan, että joku juttu oli sellainen, että sakkoja ei Suomessa tullut kun tunnusti homman ja maksoi verot, joita oli kiertänyt.

      • Anonyymi

        Kyse on juuri Panama-listasta. Listan olemassa olon pyrki suomen porrrrvarikanavat (mtv, oikeisto-yle) kiistämään kaikin tavoin listan puhumattakaan sen sisällön julkistamisesta.
        Suomen natsit eivät koskaan julksitaneet listaa, koska ovat kaikki sielä.

        MUTTA SE JUTTU: Listahan ei sinänsä ole LAITON, mutta se että listalla on kaikki suomen natsit ja tieto siitä, että heillä on PANKKITILIT noissa veronkierto- ja LAHJONTA paratiiseissa on se juttu. Voit siis hyvällä syyllä kysyä, mihin suomalainen "demari"-koirakin tarvitsee salaisen pankkitilin veroparatiisissa =? Se on se juttu, miksi suomen natsit salasivat listan eivätkä halunneet puhua siitä lainkaan, julkisesti , nimistä listalla !!!!

        Onko sinulla , tavis-suomalainen, pankkitili Panamassa ? Missä tarkoituksessa. Minulla ei ole eikä koskaan tulekaan. Mutta entä suomen natsit =?




        """"Listalta löytyy sellaisia henkilöitä, kuten Alexander Stubb, Juha Sipilä, Jyrki Katainen, Petteri Orpo, Jutta Urpilainen, Jorma Ollila, Sauli Niinistö, Matti Vanhanen, Paavo Lipponen. Käytännössä suurin osa kokoomuksen, keskustan, sdp:n, rkp:n, vihreiden entisistä ja nykyisistä kansanedustajista. Yrityksistä lähes kaikki tunnetuimmat yritykset. Yksityihenkilöiden ja yritysten veronkierrontakia verottaja menetti yli 20 miljardia euroa rahaa. Alla pieni lista. Koko lista sisältää satoja yritysten ja yksityishenkilöiden nimiä. Koko listan voi jokainen netistä tutkia itse."""""

        Natsimme eivät halunneet laajempaa julkisuutta asialle, koska tämä Juuri on se LAHJONTA-MEKANISMI !!!!!!!!

        T. haans.sea


    • Anonyymi

      Muuten, avauksessa mainitusta kulosaaren sillasta on jossain perustuksissa havaittu halkeama. Tähän vedotaan mutta samalla periaattellahan pitäisi kaikki helsingin talot sitten purkaa !
      Nyt on niin iso juttu suunnitteila, että tähän juuri, tarvitaan pankkitili Panamassa.

    • Anonyymi

      Jos taloyhtiösi isännöinti näyttää käyvän erittäin kalliiksi myös urakoinnin osalta, on syytä epäillä samaa konseptia.
      Taloyhtiöiden tapauksessa siis Isännöitsija ja urakoitsija voivat pelata tätä samaa peliä.

      Oleellista laillistetussa korruptiossa on se, että korruptiota harjoittavat osapuolet molemmat hyötyvät ja KOLMAS TAHO MAKSAA !
      Taloyhtiöissä se olet SInä !

      • Anonyymi

        Niin tämä kuin myös jengirikollisuuskin, ovat erityisesti pk-seudun ongelma. Asuntojen yli-hinnoittelun tapaan. Näin syntyy otollinen maaperä myös korruptiolle, huumekaupan tapaan.


    • Anonyymi

      listoilla on myös "demarieta". mihin "demari" tarvitsee salaista pankkitiliä maapallon toisella puolella

    • Anonyymi

      KEIKKA-"LÄÄKÄRI" rellestys on nyt avointa lahjonnan seurausta joka yhteiskunnassa suorastaan rehottaa !

      Kouluttakaa niitä lääkäreitä tarpeeksi, niin kyllä saadaan loppumaan.

      Nostetaan koulutusmäärät vaikka puoleen, insinöörien määristä,
      siis 600 sta sadasta 10 000 :een lääkäriin vuodessa, niin eiköhän sitten saada "maailman onnellisin kansa" terveeksi ja lääkäri joka kuntaankin !!!

      t. haans.sea

      • Anonyymi

        Kepulaiset yrittivät vähän inistä vastaan (välikysymys) saadakseen vain valtion ja meidät muut lystin maksumiehiksi. Muuten keppuli ei asiaa vastustaisi !


    • Anonyymi

      MOT voisi selvittää, että kuinka paljon ylihintaa HUS (HUS-kuntien veronmaksajat) maksoi Apotti tietojärjestelmästä. Asia on hyvinkin helppo selvittää, koska esimerkiksi Tanskassa on sama tietojärjestelmä käytössä. Ja jos on maksettu selvästi liikaa, niin miksi on?

      • Anonyymi

        200 miljoonaa euroa oli siis budjetoitu hankintahinta ja miljardiin on nyt päädytty, eikä sekään välttämättä riitä. Rahamäärän havainnollistamiseksi joku laskeskeli, että 200 miljoonaa satasen seteleinä päällekkäin aseteltuina olisi 2 km korkea pino ja tuon päälle siis tuli vielä 8 kilometriä lisää, eikä mediaakaan asia kiinnosta.


    • Anonyymi

      Rakennusala on Suomen korruptoitunein ala ehkä kaikista. Taisi Liisa Kulhia aikoinaan menettää jopa henkensä kun alkoi asiaa paljastella. Kulhian kerrottiin kuolleen "vakavaan sairauteen". Ehkä niin, ehkä näin. Korruptioon kuuluu oleellisena osana myös peittely ja salailu.
      Kun maan rajat ylitetään, poliisin toimivalta päättyy siihen. Siksi Sipilä loi hallintoaikanaan "Hallintarekisterilain", jonka perusteella veroparatiisitileille pimitetyt lahjusrahat voi jättää aina ilmoittamatta viranomaisille ja verottajalle, eikä ilmoittamatta jättäminen ole tuon kyseisen lain mukaan rikos.
      Ilmoittamatta voi jättä siis myös saajapuolella oleva lahjottu virkamies saamastaan maasutuksesta jonka rakennusliikkeeltä sai ajaessaan rakennusliikkeen etua virkakoneistossa.
      Tällä hetkellä maalitetaan ikäihmisiä pakkokeinoin luopumaan omaisuudestaan, asumuksistaan omakotitaloista, jotta saavat laittaa kaiken maan tasalle ja uutta pahvirakentamista miljoonavoitoin tilalle.

    • Anonyymi

      Koronateatterin aikana jaettiin miljardeja saunakamuille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      71
      1104
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      12
      949
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      61
      910
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      818
    5. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      760
    6. 57
      697
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      627
    8. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      627
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      606
    10. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      23
      604
    11. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      133
      596
    12. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      30
      565
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      50
      559
    14. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      510
    15. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      35
      509
    16. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      505
    17. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      72
      486
    18. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      18
      484
    19. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      457
    20. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      439
    Aihe