Tiesitkö, miten suomessa Laillistetun KORRUPTIOn rahoitus-järjestelyt hoidetaan.

Anonyymi-ap

Tarkoitan "laillistetulla korruptiolla" yltiöpäisiä hankkeita, joissa toisena osapuolena on viranomainen ja toisena yksityinen peluri. Näin se menee: Kun viranomainen hyväksyy yrityksen yltiöpäisen tarjouksen ( esim. keikkallääkäri 100 tuh e/kk, kulosaaren sillan purku ja uuden rak. yms.), hän saa korvauksen sovitusti myöhemmin mutta maksut eivät tapahdu suomessa vaan ulkomailla, suomen "valvontaviranomaisten" ulottumattomissa.

Tarkoitusta varten, "viranomaisella" täytyy olla pankkitili valmiina, ulkomailla:
(esim. panamassa ) https://pastebin.com/SRqx55Lk
Rahoja voi sitten myöhemmin käydä hajauttamassa, vaikka YK-matkalla (sinu piikkiin) tai muuten vain , "unelma"-lomalla.....

T: haans.sea

14

363

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      totisesti totisesti, näin on jo toimittukin. Se on pääsääntö. Pikkujutut voidaan hoitaa käteisellä kestitsijän kesämökillä.

    • Anonyymi

      Laitoin bookmarkin tuohon.

      Onko kyseessä vanha juttu, Panaman paperit tms?
      Näitähän taisi olla kaksi eri paljastusta.

      Sen muistan, että joku juttu oli sellainen, että sakkoja ei Suomessa tullut kun tunnusti homman ja maksoi verot, joita oli kiertänyt.

      • Anonyymi

        Kyse on juuri Panama-listasta. Listan olemassa olon pyrki suomen porrrrvarikanavat (mtv, oikeisto-yle) kiistämään kaikin tavoin listan puhumattakaan sen sisällön julkistamisesta.
        Suomen natsit eivät koskaan julksitaneet listaa, koska ovat kaikki sielä.

        MUTTA SE JUTTU: Listahan ei sinänsä ole LAITON, mutta se että listalla on kaikki suomen natsit ja tieto siitä, että heillä on PANKKITILIT noissa veronkierto- ja LAHJONTA paratiiseissa on se juttu. Voit siis hyvällä syyllä kysyä, mihin suomalainen "demari"-koirakin tarvitsee salaisen pankkitilin veroparatiisissa =? Se on se juttu, miksi suomen natsit salasivat listan eivätkä halunneet puhua siitä lainkaan, julkisesti , nimistä listalla !!!!

        Onko sinulla , tavis-suomalainen, pankkitili Panamassa ? Missä tarkoituksessa. Minulla ei ole eikä koskaan tulekaan. Mutta entä suomen natsit =?




        """"Listalta löytyy sellaisia henkilöitä, kuten Alexander Stubb, Juha Sipilä, Jyrki Katainen, Petteri Orpo, Jutta Urpilainen, Jorma Ollila, Sauli Niinistö, Matti Vanhanen, Paavo Lipponen. Käytännössä suurin osa kokoomuksen, keskustan, sdp:n, rkp:n, vihreiden entisistä ja nykyisistä kansanedustajista. Yrityksistä lähes kaikki tunnetuimmat yritykset. Yksityihenkilöiden ja yritysten veronkierrontakia verottaja menetti yli 20 miljardia euroa rahaa. Alla pieni lista. Koko lista sisältää satoja yritysten ja yksityishenkilöiden nimiä. Koko listan voi jokainen netistä tutkia itse."""""

        Natsimme eivät halunneet laajempaa julkisuutta asialle, koska tämä Juuri on se LAHJONTA-MEKANISMI !!!!!!!!

        T. haans.sea


    • Anonyymi

      Muuten, avauksessa mainitusta kulosaaren sillasta on jossain perustuksissa havaittu halkeama. Tähän vedotaan mutta samalla periaattellahan pitäisi kaikki helsingin talot sitten purkaa !
      Nyt on niin iso juttu suunnitteila, että tähän juuri, tarvitaan pankkitili Panamassa.

    • Anonyymi

      Jos taloyhtiösi isännöinti näyttää käyvän erittäin kalliiksi myös urakoinnin osalta, on syytä epäillä samaa konseptia.
      Taloyhtiöiden tapauksessa siis Isännöitsija ja urakoitsija voivat pelata tätä samaa peliä.

      Oleellista laillistetussa korruptiossa on se, että korruptiota harjoittavat osapuolet molemmat hyötyvät ja KOLMAS TAHO MAKSAA !
      Taloyhtiöissä se olet SInä !

      • Anonyymi

        Niin tämä kuin myös jengirikollisuuskin, ovat erityisesti pk-seudun ongelma. Asuntojen yli-hinnoittelun tapaan. Näin syntyy otollinen maaperä myös korruptiolle, huumekaupan tapaan.


    • Anonyymi

      listoilla on myös "demarieta". mihin "demari" tarvitsee salaista pankkitiliä maapallon toisella puolella

    • Anonyymi

      KEIKKA-"LÄÄKÄRI" rellestys on nyt avointa lahjonnan seurausta joka yhteiskunnassa suorastaan rehottaa !

      Kouluttakaa niitä lääkäreitä tarpeeksi, niin kyllä saadaan loppumaan.

      Nostetaan koulutusmäärät vaikka puoleen, insinöörien määristä,
      siis 600 sta sadasta 10 000 :een lääkäriin vuodessa, niin eiköhän sitten saada "maailman onnellisin kansa" terveeksi ja lääkäri joka kuntaankin !!!

      t. haans.sea

      • Anonyymi

        Kepulaiset yrittivät vähän inistä vastaan (välikysymys) saadakseen vain valtion ja meidät muut lystin maksumiehiksi. Muuten keppuli ei asiaa vastustaisi !


    • Anonyymi

      MOT voisi selvittää, että kuinka paljon ylihintaa HUS (HUS-kuntien veronmaksajat) maksoi Apotti tietojärjestelmästä. Asia on hyvinkin helppo selvittää, koska esimerkiksi Tanskassa on sama tietojärjestelmä käytössä. Ja jos on maksettu selvästi liikaa, niin miksi on?

      • Anonyymi

        200 miljoonaa euroa oli siis budjetoitu hankintahinta ja miljardiin on nyt päädytty, eikä sekään välttämättä riitä. Rahamäärän havainnollistamiseksi joku laskeskeli, että 200 miljoonaa satasen seteleinä päällekkäin aseteltuina olisi 2 km korkea pino ja tuon päälle siis tuli vielä 8 kilometriä lisää, eikä mediaakaan asia kiinnosta.


    • Anonyymi

      Rakennusala on Suomen korruptoitunein ala ehkä kaikista. Taisi Liisa Kulhia aikoinaan menettää jopa henkensä kun alkoi asiaa paljastella. Kulhian kerrottiin kuolleen "vakavaan sairauteen". Ehkä niin, ehkä näin. Korruptioon kuuluu oleellisena osana myös peittely ja salailu.
      Kun maan rajat ylitetään, poliisin toimivalta päättyy siihen. Siksi Sipilä loi hallintoaikanaan "Hallintarekisterilain", jonka perusteella veroparatiisitileille pimitetyt lahjusrahat voi jättää aina ilmoittamatta viranomaisille ja verottajalle, eikä ilmoittamatta jättäminen ole tuon kyseisen lain mukaan rikos.
      Ilmoittamatta voi jättä siis myös saajapuolella oleva lahjottu virkamies saamastaan maasutuksesta jonka rakennusliikkeeltä sai ajaessaan rakennusliikkeen etua virkakoneistossa.
      Tällä hetkellä maalitetaan ikäihmisiä pakkokeinoin luopumaan omaisuudestaan, asumuksistaan omakotitaloista, jotta saavat laittaa kaiken maan tasalle ja uutta pahvirakentamista miljoonavoitoin tilalle.

    • Anonyymi

      Koronateatterin aikana jaettiin miljardeja saunakamuille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4169
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2634
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2382
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe