Maailmassamme on liikaa kerskakulutusta ja ihmisiä, jotka kuluttavat luonnonvaroja säälimättä. Kulkutaudeilla ei nykymaailmassa väestöä saada harvennettua ja sen todisti mm. korona-aika.
Ainoa oikea ja tehokas vaihtoehto on täysimittainen ydinsota. Sillä voidaan helposti poistaa maailmasta se turha aines. Sillä keinolla saadaan harvennettua helposti 2/3 osaa maailman väestöstä. Suurin osa maailman maapinta-alasta tulisi asuinkelvottomaksi ja se olisi hyvä asia jo luonnonvarojenkin suhteen. Kannatan siis lämpimästi/palavasti ydinsotaa ja tuskin sitä tarvinnee kauaa odotellakaan, koska päätökset asiasta on jo tehty. Ajankohtaa vain ei ole vielä lyöty lukkoon. Venäjä valmistautuu jo kovaa vauhtia ydinsotaan järjestämällä massiivisia harjoituksia kansalaisilleen tulevaa ydinsotaa ajatellen.
Ainoa oikea vaihtoehto.
10
246
Vastaukset
- Anonyymi
Ellet ota pelastusta vastaan, tulet kokemaan sen miltä tuntuu ydinsota. Tuskin se paljon eroaa jumalattomien lopullisesta tuhosta (Ilm.20:9)
- Anonyymi
Olet petoksen uhri. Olet surkuteltavampi kuin ne, jotka eivät ole antaneet itseään pettää pappien ja pastoreiden imelillä kaunopuheilla, jotka puheet ja lupaukset ovat katteettomia, rahanahneudessa lausuttuja tyhjiä sanoja.
- Anonyymi
Tämä paraikaa Israelissakin tapahtuva on vain alkusoitto ydinsodalle.
Joko Israelissakin kaivetaan esiin taktiset ydinaseet?
Onko Hamasilla ja Jihadilla jotain sellaista, joilla he voivat haastaa koko Israelin valtion ja sen sotajoukot? Todennäköisesti on.- Anonyymi
Iran, Venäjä ja Kiina ovat jo vuosia aseistaneet mm. Hamasia ja Hizbollahia.
Tuo pahuuden kolmoisakseli ei luokittele kyseisiä terroristijärjestöjä terroristiseksi.
Hamas on Palestiinan parlamentin suurin puolue. Palestiinaan ei tule rauha ennen kuin israelilaiset on upotettu meren syvyyteen tai muutoin ajettu pois alueelta ja paikalle on asetettu islamileinen valtio.
- Anonyymi
Venäjä ja Kiina hykertelee.
- Anonyymi
Venäjällä ei ole paljoa hykertelemisen aihetta Ukrainan tilanteen vuoksi. Kiinakaan ei tahdo suututtaa heidän hyviä kauppakumppaneita Euroopassa.
Nyt on jo nähtävissä, että määrättyjä kiinalaisia tuotteita ei enää oteta myyntiin Euroopan maissa.
Mm. Suomessa eräät operaattorit eivät enää ota myyntiin Xiomin uusimpia matkapuhelimia jo siitäkin syystä, että Kiinalaiset laitteet vakoilevat käyttäjiään.
Onhan se perin ihmeellistä, että mm. suuren suosion saaneet robottipölynimurit voivat kamerallaan katsoa, mitä omistajan kotona tapahtuu. Ei kannata ainakaan robotin edessä pyllistellä perse paljaana. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäjällä ei ole paljoa hykertelemisen aihetta Ukrainan tilanteen vuoksi. Kiinakaan ei tahdo suututtaa heidän hyviä kauppakumppaneita Euroopassa.
Nyt on jo nähtävissä, että määrättyjä kiinalaisia tuotteita ei enää oteta myyntiin Euroopan maissa.
Mm. Suomessa eräät operaattorit eivät enää ota myyntiin Xiomin uusimpia matkapuhelimia jo siitäkin syystä, että Kiinalaiset laitteet vakoilevat käyttäjiään.
Onhan se perin ihmeellistä, että mm. suuren suosion saaneet robottipölynimurit voivat kamerallaan katsoa, mitä omistajan kotona tapahtuu. Ei kannata ainakaan robotin edessä pyllistellä perse paljaana.Kiinalaiset sähköautot, joita nyt on alkanut virtaamaan Eurooppaan valtavalla tahdilla?
Nekin ovat erittäin hyviä vakoilulaitteita.
- Anonyymi
🇫🇮🇮🇱🇮🇱🇫🇮 tänään sunnuntaina 15.10. klo 16 eduskuntatalon edessä Israelin tukitapahtumassa.
Ota mukaan Israelin lippu tai Suomen lippu ja tule osoittamaan tukesi Israelille.- Anonyymi
Miksi sille pitäisi osoittaa tukea?
Sitä saa, mitä tilaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231732
NO NIIN !!!
Totuus Ukrainan sodan todellisista ja oikeista juurisyistä alkaa nyt näköjään paljastua lopultakin. https://www.youtube6811644Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881467Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1651343Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1231298Trumpin hallinto hiljentää mediaa USA:ssa
Tuo paskahallinto on sananvapauden vihollinen, vaikka Vancen idiootilla oli otsaa syyttää eurooppalaisia sananvapauden p3221294- 431258
- 251195
- 671155
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.611142