Harkimo: Stubb ei ymmärrä mistä puhuu!

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/cf0af033-f00d-4907-90db-b851f82d5c58

Stubido saa kovaa arvostelua toiselta Presidenttiehdokkaalta!

Onko kummallakin Suomenkielen ymmärtämisongelmia?
12140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Harkimo on viisas mies ja tuossa hyvä kuva. Minusta voisi olla pressa hyvin.

Äänestä
  • Harkimo vakuutti Lastenklinikan kummit ry.n pomona-

    voitte tutkia hänen menestyksellisen johtajuutensa tason tuon toiminnan johdossa.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Harkimo vakuutti Lastenklinikan kummit ry.n pomona-

    voitte tutkia hänen menestyksellisen johtajuutensa tason tuon toiminnan johdossa.

    Ymmärtääkö Harkimo kysymyksen?

    Mikä on Stubbin Lastenklinikka?... bi-sukupuolisuus-tunnustus kokoomuksen lehdessä, - vai rikollisen lasten huostaanottolain hyväksyminen pääministeirnsijaisena?

    Äänestä

Hjallis Harkimoffin linja on yksiselitteinen. Putinin mies.

Äänestä
  • Jokerit Venäjän liigaan oli kaamea temppu.

    Äänestä

Donkihotti ja santso pantsa. Parittomat kaverukset...:-)

Äänestä

Ahvenanmaata ei voi Demilitarisoida niin kauan kun
neuvostoliiton perustaman konsulaatin lipputangossa
liehuu venäjän lippu.

Äänestä

Rehellisesti sanoen Harkimo on yllättänyt. On mennyt vasemmiston leiriin ja paukuttelee henkseleitä alueella missä nyt ei ole mikään maailmanmestari. Ei jatkoon. Arvaamaton takinkääntäjä.

Äänestä

Stubbin puheet ovat pelkkää sananhelinää. Onneton yrittää esittää jonkinlaista valtiomiestä. Kuinka tämä heppu voisi toimia presidenttinä kun ei hallitse edes laskutaitoa,sorry vaan.

Äänestä

Stubb ajoi miinaan, kun alkoi puolustaa oolantilaisten ruotsalaisten oikeutta olla puolustamatta maakuntaansa.

Äänestä
  • Noloa, että Verkkouutiset eivät ole maininneet tai kommentoineet tuota Stubbin mokaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Noloa, että Verkkouutiset eivät ole maininneet tai kommentoineet tuota Stubbin mokaa.

    Mikä moka?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/cf0af033-f00d-4907-90db-b851f82d5c58

Stubido saa kovaa arvostelua toiselta Presidenttiehdokkaalta!

Onko kummallakin Suomenkielen ymmärtämisongelmia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu