Jep jep, Purra valehteli isosti ja petti Suomen Köyhät ! Ja nyt kannatus sukeltaa koko ajan ! ( Hyvä hyvä ) Mitäs petti.. #Bensakusetus.
Perussuomalaisten kannatus romahtaa !!
Anonyymi-ap
37369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Persuleista tuli kokkareiden ja EK,n Orja ! :o)
Persukset roikkuu ja valuu alaspäin, hyvä.
Niinhän siinä kävi että ps pääsi hallitukseen kokoomuksen (ek) ehdoilla.
Purra petti, mutta eipä petä toista kertaa meikäpoikaa eikä monta muutakaan!
Samoin. Mutta ääniä ei PS saa minultakaan enään ikinä.
Sua on petetty kymmeniä vuosia ja petetään vastakin tappiin asti.
TV1 , KLO 16.00 EDUSKUNTALÄHETYS !! Myös areenasta.. PS petti.
Muistakaa katsoa tv1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja areenasta.
Persujen perinnejärjestö SMP lupasi aikoinaan poistaa työttömyyen kolmessa kuukaudessa!
Mutta mites kävikään, työttömyys vaan lisääntyi ja Urpo Leppänen nauroi rärkäisestu YLEn inhottavalle toimittajalle.
Persut pettää aina!
Näin on.
Eipä romahda. Mutta putinistitrollin mielikuvituksessa ehkä, kun oikein kovasti tahtoo.
Petturipersujen kannatus on koko ajan laskenut. Ja se on hyvä..
Käännä se kannatuskäyrästösi oikein päin. Neljä kuukautta jo alamäkeä.
Hallituksessa ollaan se on.hyvä köyhillä on pienet ilot kun ylen propaganda käyrät tulee näkyviin
Jep jep, Purra petti vasurit, jotka joutuvat töihin.
Vasurit ?? Työttömissä on paljon persuja, varsinkin se lähiö väki.. Purra on idiootti..
Persut ovat ajat sitten jättäneet nykyiset ghettolähiöt. Lähiöt on mamuille ja köyhille vasureille.
Purra petti työttömät persut.. Ja työttömät ihmiset. ja muut köyhät. Purra on idiootti ja emäpetturi.
Kansalaisten pitää olla tarkkana kun heitä kusetetaan gallupeilla. Nyt Ylen julkaisema puoluekannatuskysely poikkesi normaalista kyselystä. Aiemmin kysely oli tehty puhelinkyselyllä, jossa satunnaisilta kansalaiselta oli kyselty puoluekannatuksesta. Nyt kysely oli tehty puhelin- ja intenetkyselyillä. Normaalisti noin 70% antaa vastauksen kyselyyn. Nyt kyselyyn vastatasi n. 75% kansalaisista. Varsinkin vihreät ja vasemmistoliitto oli nostanut kannatusta koska juuri näiden puolueiden opiskelijat kapinoivat hallitusta vastaan. Ilmeisesti 5% kyselyyn osallistuneita oli juuri näitä internetpaneelissa vastanneita opiskelijoita.
Taloustutkimuksen internetpaneeli on Taloustutkimuksen valikoima vastaajajoukko, jotka ovat kutsusta liittyneet panelisteiksi ja tarjoutuneet vastaamaan erinäisiin kyselyihin. Yleensä internetpaneelia on käytetty markkinatutkimuksissa. Taloustutkimuksen mukaan internet-paneeli sopii etenkin mainonnan tutkimukseen sekä “Silloin kun ei haeta aivan 100 %:sta edustavuutta kaikenikäiselle Suomen väestölle”. Ongelmana on siis edustavuus: internetpaneeli ei ole oikeasti sattumanvarainen otos suomalaisista vaan erityisesti otos niistä suomalaisista, joiden mielipiteet jo tiedetään etukäteen...eli tässä Ylen kyselyssä tiedettiin jo internetpaneeliin listattujen opiskelijoiden mielipiteet, jotka siten vaikuttivat nostavasti tiettyjen puolueiden prosenttiosuuksia. Pääasia oli kuitenkin se, että kyselyssä saatiin perussuomalaisten kannatuksen prosenttiosuuden näyttämään laskevaa trendiä. Ilman tuota yllättävää 75% vastausprosenttia persusuomalaisten kannatus olisi pysynyt elokuun kannatuksen tasolla.
Purra petti myös työtätekevännväestön.
Suunta on nyt selvä ja varma. Perussuomalaisten laiva uppoaa kuin Titanic konsanaan jäävuoreen osuttuaan. Petetyt hunajaiset vaalilupaukset oli perussuomalaisten jäävuori johon Purra ajoi päin täydellä vauhdilla. Laivan kannella soitto vielä soi ja juhlat jatkuu mutta hyinen kylmä meri odottaa kohta ja pelastusveneitä ei ole kuin pienelle puolueen eliitille.
Persuleiden kannatus on syöksyssä alas päin.. Ja vauhti kiihtyy.. hyvä !
Vale kannatus mittauksia tekevät mätä mediat toimittelijat ovat ääriviher kommareita.eli tuloksen tietää ennen mittausta.koskaan ei kannata luottaa kommareihin 😂vihreisiin eikä homoihin .normaalisti nämä etsisivät niuvan niemeltä pyöreästä huoneesta nurkkia🤫
Eihän köyhät persut edes tajua että niitä on kusetettu rankasti. Ne vain hokee sitä ainoaa osaamaansa sanaa mamu mamu mamu mamu mamu...
Persulit on hitaita, ne ei oo oikein vieläkään tajunnut että purra petti heidät.
Vähän kyllä pelottaa, mitä tapahtuu kun ne hitaat kuulapääpersut tajuaa tulleensa kunnolla vedätetyiksi. Väkivalta ja öiset vasaravierailut on ennenkin kuulunut puolueen sisäisten erimielisyyksien ratkomisen työkalupakkiin.
Juuri noin, nyt satuitte asian ytimeen!
Eihän lättäpää demarit tajua mitään
Miten määritellään köyhä?
En tiedä mutta bensa on ollut aina yhtä kallista Ekasta autosta tähän päivään asti.
Tuota tuskin kukaan tietää, se on vaan sellainen yleinen sanonta ruikuttajilla.
immoslainen valehtelu menee läpi vain YHDEN KERRAN ja Purra tietää sen
Hallituksessa ollaan miten demareilla 🤔
Rasismi keskustelu kun meni kiville yritetään vaikuttaa hallitukseen gallupeilla.
Aikooko immoslaiset elää sopeutumisrahoilla tämän hallituksen jälkeeen?
Kaikki rasistit ovat siirtyneet demarien kannattajiksi kun Lindemanista tuli puheenjohtaja. Sen puolesta persujen kannatus ei enää laske.
Persujen trollitehdas on epäonnistunut peittämään Riikan ja Persujen valehtelun.