Maanviljelijä etsii vaimoa

Supisuomalainen keskustan liemessä keitetty kelloa vilkuilematon työntekijä. Ei kuin paperitehdas työntekijät jotka sammutti tehtaat 6 minuutin takia 3 kuukaudeksi, jotka tehtaat sitten lakkkaa. Tämä Ay-johtaja tulisi tuomita vankilaan, tai laittaa Putinille ilmais työvoimaksi, kun siellä otettu palkattomat lauantait käyttöön.
1323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minut on vastaavasti keitetty moneen kertaan kristillisdemokraattien liemessä ja voin yhtyä sanomaasi paitsi että mielestäni sunnuntaipäivien on oltava lähtökohtaisesti vapaapäiviä. Jos siitä kuitenkin poiketaan, maksettakoon työntekijälle kaksinkertainen palkka. Jos kyseessä on suuri kristillinen juhlapäivä (joulu, pääsiäinen, juhannus) niin kolminkertainen palkka. Sama ehto päivän jokaiselle minuutille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Supisuomalainen keskustan liemessä keitetty kelloa vilkuilematon työntekijä. Ei kuin paperitehdas työntekijät jotka sammutti tehtaat 6 minuutin takia 3 kuukaudeksi, jotka tehtaat sitten lakkkaa. Tämä Ay-johtaja tulisi tuomita vankilaan, tai laittaa Putinille ilmais työvoimaksi, kun siellä otettu palkattomat lauantait käyttöön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu