Hesarin toimittaja tilaa säkillisen meren eläviä (Kanadasta, Nigeriasta ja Tiktok-videosta) ja tarjoilija kaataa ne hänen eteensä pöytäliinalle. Annos on sekoitettu noudattaen mm. mustien orjien ja intiaanien ruokaperinteitä, joten eiköhän tuollainen yli 200 euron annos täytä valtamedian vatsan, samalla kun artikkeli jakaa yhteisen maailman ilosanomaa.
Journalismi, kulinarismi ja kannibalismi
3
140
Vastaukset
- Anonyymi
Ymmärtääkseni artikkeli liittyi ravintola- arvosteluun eli ruokakriitikko kävi jossain aasialais- ravintolassa ja tilasi muovipussillisen mereneläviä jotkakaadettiin hönen eteensä pöydälle muovipussista suoraan. Koko artikkeli sai erittäin hyvän vastineen lukijan kirjoittamana joka oli todella hyvä ja herätti paljon mielipiteitä kuten koko kriitokon käyntikin ravintolassa ja tapa jolla r uoka tarjottiin.
Sitä olen ihmetellyt millä perusteella Hesari valitsee mainokset verkkoversioonsa koska nykyään mainokset ovat aika outoja minun makuuni kuten esim.nyt mainostetaan Sexhibition- messuja aseksuaaliselle henkilölle! Ja aika usein mainos lävähtää näkyviin mikä on outoa ja arsyttävää koska en edes halua nähdä kyseistä mainosta mutta mitä teet, et voi mistään estääkään näitä mainoksia? Edes Googlen asetuksissa.
Mitä tekemistä Sanoma Oy: llä on Sexhibition- messujen kanssa? Onko joku toimittaja esittelemässä värkkejään siellä tai Onlyfans- toiminoita toimituksen tuttava- ja yståystäväpiirissä ? Sanoma aOy tukemassa rahallisesti messuja ja siinä toimivia tahoja ja yrityksiä? Pimppi- Bertan yksityisvastaanottoa?- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502019
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3201214Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831019- 35898
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31839- 52819
- 71764
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta18756Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56709