jengirikollisuus selittyisi islamin väkivaltaisuudella

14291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

tanska on ottanutkin tavoitteeksi nolla turvapaikan hakijaa vuodessa

Äänestä
  • Tanskassa ymmärretään.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Tanskassa ymmärretään.

    Mites Hamasin ilakoinnit ja huudot saksalaistytön kohdalla, ei uskontoa pelissä?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Mites Hamasin ilakoinnit ja huudot saksalaistytön kohdalla, ei uskontoa pelissä?

    Linkkiä kiitos

    Äänestä

Valitettavasti nolla turvapaikanhakijaa ei enää ratkaise ongelmaa, ainoastaan viivyttää sitä. Euroopassa on jo liian monta ääriajattelevaa muslimia ja lisää syntyy jatkuvasti.

Äänestä

ystävyyttä raketit israeliin juu

Äänestä

Tuhoamalla etenevät

Äänestä

kaskas
poistettiin IS uutinen missä kerrottiin Hamas sotilaiden sylkevän vangitun ja ehkä kuolleen israelilaisnaisen päälle!

miksi suomi24? yleinen uutinen poistoon? Iltasanomat valemedia?


Äänestä

niin?

Äänestä

poliisi ei saa tarkasta autoa tai taskuja 🤣🤣🤣 se on rasismia siksi 🤔
MIKSI VITUSSA JÄRKEVIEN PITÄISI TÄMÄ SUVAKKIEN PASKA SIIVOTA 😠😠😠

Äänestä

korkeasti koulutetut ja korkeamman älykkyyden omaavat eivät syyllisty rikoksiin vai onko Itä-aasialaiset yliedustettu ryhmä 🤣

Äänestä

Asiallisia muslimejahan on paljonkin, mutta jos maahanmuuton ongelmia tarkastellaan, niin kyllä siinä islam on aika isona vaikuttajana. Vähän kärjistäen islam on ensin pilannut sen lähtömaan, että muslimi hyväksytään turvapaikan hakijaksi jälkiristilliseen maahan. Sitten tämä turvapaikanhakija alkaa muokkaamaan turvapaikkaansa lähtömaansa mallikseksi. Lopputuloksena olisi maailma, josta turvapaikkaa pitäisi lähteä hakemaan Marsista.

Äänestä
  • paholaisen kierre

    Äänestä

  • Jep. Mutta tärkeä syy mamuongelmiin on, että tulevat sotaisista ja köyhistä maista, eivätkä omaa koulutusta ja muita kykyjä pärjätäkseen sivistysmaissa. Ei kykyjä, ei työtä, ääripään kultturista tulleita. Emme mekään pärjäisi alkeellisissa, kivikautisissa yhteiskunnissa.

    Äänestä

oomi886

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.sss.fi/2023/10/tanskalainen-ex-poliisi-kertoo-miksi-suomeenkin-valaytellyista-tarkastusvyohykkeista-ei-ole-suurta-hyotya-jengiongelmaan/

Maahanmuutto tietyistä maista Nollaan niin eikö ongelma häviä mukavasti itsestään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu