VE ja SF aloittaneet jo kampanjansa somessa. Mutta, jos esim. komentaja lähtee mukaan, saattavat molemmat jäädä rannalle. Somessa pullistelu ei ole välttämättä fiksua.
Kokkareiden kisa alkanut
11
713
Vastaukset
- Anonyymi
Saattavatkin olla Hangon viimeiset vaalit...
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18045016w
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Ne, jotka syrjäyttivät Valtimon johtopaikoilta, vaikka hän sai selvästi eniten ääniä vaaleissa vuonna yksi ja kaksi, eivät kelpaa johtoon.
Puolueita emme tarvitse, vaan tarvitsemme hyviä ja päteviä ihmisiä ajamaan asioita. - Anonyymi
Kokkaret on kykypuolue, jonka ihmiset ovat kouluja käyneitä viisaita.
Demarit ovat vähemmän kouluja käyneitä, luottavat enemmän joukkovoimaan. Jos demari ei äänestä niinkuin pomo sanoo, niin siitä joutuu puhutteluun. Ovat katras lampaita, jotka määkivät pässinpään mukaan. Se näkyy myös demarijohtoisten ammattiliittojen toiminnassa. Nyt on ulosmarsseja ja uhkaillaan lakoilla. Liiton jäsenet pakotetaan työpaikoilla tottelemaan. Jos niskuroivat, niin siitä tulee puhuttelu ja karkoitus nurkkaan. Sellaisia ne demarit ovat.
Persut ovat työväenpuolue ilman sosialismia. Persulaiset eivät halua tukea ammattiliittoja, jotka toimivat demokraattisesti valittua Eduskuntaa vastaan. Kyllä kansa tietää. Vennamolaisia totuuden kertojia. Eivät syyllisty vasemmistopopulismiin, jolla yritetään kusettaa omia jatkamaan sdp:n tai vasemmistoliiton kannattamista.
Kristilliset ovat oikeasti heikomman puolella. Ei mitään vasemmistopopulismia, vaan tosiasiallista välittämistä.
Rkp on...- Anonyymi
*naurua* tuosta kristillisten kuvasta. Ei pahempaa koulukiusaajaa löydy mistään sakista kuin heistä. Varo farisealaista! Kokkarit ovat kamalia, ahneita ja itsekkäitä. Urpoa ei enää kestä katsoakaan, kun lipoo huuliaan kuin olisi hunajapönttöön pudonnut. Hyh! Persut on moukkia, ei mikään sitä sakkia muuta. Ihan hirveitä.
Vasemmistossa on älykkäimmät ja kauneimmat naiset. Fiksut puheet ja reilu henki. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
*naurua* tuosta kristillisten kuvasta. Ei pahempaa koulukiusaajaa löydy mistään sakista kuin heistä. Varo farisealaista! Kokkarit ovat kamalia, ahneita ja itsekkäitä. Urpoa ei enää kestä katsoakaan, kun lipoo huuliaan kuin olisi hunajapönttöön pudonnut. Hyh! Persut on moukkia, ei mikään sitä sakkia muuta. Ihan hirveitä.
Vasemmistossa on älykkäimmät ja kauneimmat naiset. Fiksut puheet ja reilu henki.Kauneimmat, no makuasia mutta mikäli älykkäimmät on tässä yhteydessä synonyymi kieroimmille, niin sitten pitää paikkansa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kauneimmat, no makuasia mutta mikäli älykkäimmät on tässä yhteydessä synonyymi kieroimmille, niin sitten pitää paikkansa.
Miksi koet vasemmistolaisuuden kieroksi? Sehän on ihan päinvastoin. Vasemmisto on tukenasi aina, niin hyvissä kuin varsinkin huonoissa ajoissa. Kuin uskollinen puoliso joka ei petä kun elo menee vaikeuksien kautta.
Joskus oikeasti ihmettelen tätä yhteisen hyvän vihaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
*naurua* tuosta kristillisten kuvasta. Ei pahempaa koulukiusaajaa löydy mistään sakista kuin heistä. Varo farisealaista! Kokkarit ovat kamalia, ahneita ja itsekkäitä. Urpoa ei enää kestä katsoakaan, kun lipoo huuliaan kuin olisi hunajapönttöön pudonnut. Hyh! Persut on moukkia, ei mikään sitä sakkia muuta. Ihan hirveitä.
Vasemmistossa on älykkäimmät ja kauneimmat naiset. Fiksut puheet ja reilu henki.Puheita riittää, mutta ne teot.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puheita riittää, mutta ne teot.
Jos kuuntelet huolella, tajuat että kukaan vassari ei koskaan ole ryöväämässä keneltäkään mitään OMAAN taskuunsa. Aloita vaikka eduskunnan kyselytunnin seuraamisella, sielläkin VAIN kokkarit, rkp, persut ja kristilliset yrittää kampittaa tasa-arvon, hyvät teot ja aikeetkin.
Vasemmisto pitää aina vähätuloisten ja päähän potkittujen ihmisten puolta ja ajaa heidän etuaan vastaan raharikkaiden ja öykkärien ylikävelyjä.
Vasemmisto ei ole kynnysmatto kenellekään, se vissiin sinua harmittaa.
(Eräs tutkija kerran sanoi, että ensimmäinen vasemmistolainen oli Jeesus Nasarettilainen. Jos olet kristitty, vakaumuksesi pitää olla sitten niin. Vai?)
- Anonyymi
Kokoomuslaiset ne vasta kieroja omaneduntavoittelijoita ovatkin ja persut peesaa mukana hyvänä kakkosena.
- Anonyymi
Puolueet joutaa romukoppaan. Ei tämä mitään peliä ole. Kysymys on ihmisistä. Pitä olla kykyä toimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?465711Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki552985- 1832625
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t102301- 272063
mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k122016törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/151726- 1451305
- 131217
Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu2611133