Voisiko tulla jättiyllätys ja Hamas voittais.
Hamas johtaa 800-400 ottelua.
Anonyymi-ap
12224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei mahiksia, IMPPERIALISTI naet aikoo myös osallistua. Ei noin pieni porukka, kun vastassa on itse pääperrrkele, impperialisti.
Niin, Biden ilmoitti, että kestäkää, apua on tulossa !
Israelilla on verryttely vasta menossa.
Israelia ei koskaan voita mikään maailman mahti. Tämä on kirjoitettu.
Kun vastassa on maailmankaikkeuden suurin voima, punikkien märkä uni haihtuu pieruna Saharaan.
Raamatun Jumala on se voima.
Eihän Israel ole saanut vielä edes kaikkia käytettäviä joukkoja Gazan rajalle. Kun ne ovat ryhmittyneet tulevana yönä, uskoisin hamasin häiskien katuvan jopa omaa syntymäänsä. Israelin vastaisku ja Gazan neutralointi tulee olemaan järkyttävissä mittasuhteissa. Koston jumala on Israelin puolella.
Gazan liepeille on keskitetty Israelin järeintä tykkikalustoa ja paljon. Kaikki jotka kanuunahaupitseista jotakin ymmärtävät, tietävät, ettei tuon kaliiberin tykistö välttämättä ole se tarkin ase, mutta massiivisessa tulituksessa, se kykenee tuhoamaan neliökilometreittäin aluetta suorastaan kuun maisemaksi.
Biden ei saa aikaan kuin sotaa ja tuhoa.
Älä unta nää.
Satatuhatta kuollutta slaavia ei ole edes uutinen, mutta jostain syystä nyt maailma kohisee.
Tässä on nyt kyllä isoja ?jä. Kuka on antanut Hamasille tuhansia raketteja? Kuka on opettanut käyttämään niitä niin tehokkaasti kuin nyt on tapahtunut? Mieleen tulee lähinnä Iran, mutta Hamasin taustalla voi olla joku yllättäväkin taho tai useita avunantajia. Toki terroristijärjestö al Qaidakin osasi toimia tehokkaasti omalla tavallaan, mutta tämä nyt tapahtunut isku on kyllä eri luokkaa, se on jo sotatoimi eikä pelkkää terrorismia. Jos se kuitenkin on pelkkää terrorismia niin sekin nostattaa kylmiä väreitä.