Hamasin verilöyly

Anonyymi-ap

Israelissa ainakin 700 kuollutta, lapsia, vanhuksia, nuoria miehiä, naisia ja sotilaita.
2400 haavoittunutta, osa vakavasti lisäksi ei julkaistu määrää tunnistamattomia ruumita ja siepattuja Gazaan.

1

519

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koska muslimien terrori olisi tuomittu? Israelin vasta isku islamilaiseen terroriin on tuomittu maailmalla. YK, ICC ja ICJ johtaa orkesteria jolla vasemmisto-islamisti rintama yllä pitää vihaa Israelia ja juutalaisia kohtaan disinformaatiolla, käskytyksillä ja tuomioilla. Arafat perusti 1988 Israelin tilalle laittoman islamilaisen valtion jolle antoi nimen "palestiina", tämän "valtion" on tunnustanut lailliseksi jo suurin osa YKn jäsen valtioista ja väitetysti Israel nyt "miehittää" sen tilalle perustettua islamilaista palestiinalais valtiota.

      Nämä palestiinalaiset, Arafatin vuonna 1968 keksimä kansa, eivät tunnusta Israelin valtiota eikä ns. kahdenvaltion mallia joka takaisi jollakin tasolla alkuperäiskansan, juutalaisten, olemassaolon oikeuden omassa valtiossa. Juutalaisilla on n.4000 vuoden yhtäjaksoinen historia alueella joten vasemmisto-islamisti rintama pyyhkii dokumentoidun historian ja korvasi sen Arafatin keksimällä palestiina narratiivilla.

      Tämä p-narratiivi on ollut jo yli puoli vuosisataa vasemmisto taustaisessa mediassa jota lähes kaikki kansat seuraa, mutta on paljon ihmisiä joita p-narratiivi ei vakuuta vasemmiston aivopesusta huolimatta. Suomalaisten enemmistö ei ole ottanut omakseen valhetta, eikä siten ole tunnustanut rikollista "palestiinaa" jo olemassa olevan valtion, Israelin, tilalle, eikä varmasti tunnustaisi Suomenkaan tilalle sellaista vasemmiston propagandasta huolimatta.

      Kun vasemmisto pääsee puikkoihin seuraavan kerran se tunnustaa kaikkien suomalaisten puolesta "palestiinan" Israelin tilalle "oikeuden mukaisena ratkaisuna" joka johtaisi toteutuessaan juutalaisten kansanmurhaan heidän omassa maassaan. JOS tämä toteutuu niin se olisi vakuuttava näyttö Raamatun olevan vain kokoelma tarinoita ja islamin olevan se oikea uskonto ja Allahin olevan jumala.

      Mutta jos vasemmisto-islamisti koalitio saa kunnolla turpiinsa seuraavassa Israel vs. Islam sodassa niin Allah ei olekaan niin suuri kuin muslimit väittävät hänen olevan, niin se olisi arvovalta tappio Allahille ja hän menettäisi kasvonsa islamilaisessa maailmassa ja toisi kunnian Israelin Jumalalle koska Hän on vannonut pitävänsä kansastaan huolen, siten Raamattu ei ole vain kokoelma tarinoita vaan Totuus.

      Venäjä ei ole heikko, vaikka sillä on paljon vastoin käymistä Ukrainan vapauttamisessa ja antaa siksi väärän kuvan Venäjän voimasta. Venäjällä on Lännessä vahva viides kolonna, vasemmisto, se pystyy lamauttamaan NATO maitten liikekannallepanon tehokkaasti tarvittaessa. Suomen ei tulisi luottaa siksi Lännen apuun kun Venäjä päättää vapauttaa Suomen fasisteista, natseista, persuista yms. vasemmiston riemuksi, Suomi on loppujen lopuksi omillaan.

      Vasemmisto on varmistanut etu käteen Suomelle kovan kohtalon erittäin vahvalla antikristillisellä politiikallaan ettei Jumala vastaisi Suomen kristikansan avun huutoihin hädän hetkellä kuten edellisellä kerralla 1939 - 44 jolloin Jumala ei antanut Suomea vainolaisten armottomiin käsiin vasemmiston pettymykseksi ja mielipahaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      5
      4688
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      43
      4528
    3. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      153
      3618
    4. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      106
      3466
    5. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      31
      3460
    6. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      45
      2926
    7. Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys

      Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo
      Ikävä
      12
      1050
    8. Pahimman luokan hasardi

      sellainen sinä olet. Sut pitäis peitellä varoituskolmioilla ja vilkkuvaloilla, rajata lippusiimalla ja varustaa silmälap
      Ikävä
      74
      877
    9. Elämäni rakkaus

      Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten
      Ikävä
      63
      809
    10. Millainen mulle

      Sitten sopisi?
      Ikävä
      93
      762
    Aihe