Saudi-Arabian ja AutokratiaUsan lähentymisestä, ei taida tulla pitkäaikaista

Anonyymi-ap

https://www.lemonde.fr/en/international/article/2023/10/09/hamas-attack-puts-rapprochement-between-israel-and-saudi-arabia-to-the-test_6159597_4.html

Arabivaltiot tuskin kauaa katsovat, kun ÄärifasistiIsraelin johto pommittaa Gazaan piiritettyjä palestiinalaisia hengiltä, vaikka kuinka Hamas olisi "ensin" iskenyt, nykyisen sodan alussa, sen verran pitkäjänteistä, on "lännen" kaksinaamaisuus ja tekopyhyys, TyranniNetanyahun harjoittamassa apartheid-äärifasismissa, Gazassa ollut.

https://www.aljazeera.com/news/2023/10/9/western-leaders-accused-of-hypocrisy-over-response-to-palestine-ukraine

https://www.aljazeera.com/features/2023/10/9/fighting-hamas-puts-israeli-protests-on-ice-but-political-divide-remains

Vaikka superikkaat verovälttelijät "lännestä", tykkäisivät kovasti bailata Saudi-Arabian superrikkaiden ihmisoikeusrikollisten kanssa, siitä tuskin enää saavat, kovin kauaa nauttia, kun tuuli aavikolla kääntyy, yltyy myrskyksi ja hiekka lentää tekoripsiin.

https://www.aljazeera.com/news/liveblog/2023/10/9/israel-hamas-war-live-news-gaza-under-non-stop-bombardment

4

510

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        😍 ­N­­y­­m­f­­o­­m­­­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#180467225

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Saudit ja usa on ollut kumppaneita jo ainakin 70-luvulta lähtien heillä on myös pitaikainen yhteinen vihollinen iran.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      229
      3259
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      355
      2923
    3. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      14
      1939
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      78
      1836
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      60
      1748
    6. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1632
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1473
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1436
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      459
      1344
    10. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1330
    Aihe