Suomi jatkaa kehitysavun maksamista Hamasille

Anonyymi-ap

Ruotsi ja Tanska lopettivat maksamisen. Suomi haluaa jatkossakin tukea kansainvälistä terrorismia vähintään useilla miljoonilla per solu. Terrorismi on Suomelle arvo sinänsä.
ientä kärjistystä, toki, mutta Ruotsi ja Tanska lopettivat maksamisen ja heillä oli varmasti pätevät syynsä. Suomessa aina teeskennellään ettei mitään ole tapahtunut. Mikään ei ole ministereille yhtä ihanaa kuin saada jakaa valtion varoja ympäri maailman. Kun potissa on 1500 miljoonaa joka vuosi, niin on aivan varma että tästä menee kymmeniä miljoonia terrorismillekin.

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009915841.html

8

368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jokainen ase joka Israelista ostetaan edesauttaa Israelin valtioterroria ja palestiinalaisten murhaamista. Israelin murhasi aseillaan myös suomalaisen Jarnon joka ei vieläkään ole saanut oikeutta osakseen.

      Vaikken järjestöstä pidä yhtään niin totuuden puolesta on myönnettävä, että Hamas omaa Lähi Idän ennätyksen, Se on päässyt valtaan koko alueen demokraattisimmissa, vapaimmissa ja valvotuimmissa vaaleissa. Samaa ei voi sanoa abarheit-politiikan Israelista missä ei ole koskaan ollut demokraattisia vaaleja joihin asukkaat saisivat osallistua.

      • Anonyymi

        Se korpraali Jarno Näkynen, tai mikä sen nimi nyt taas olikaan, anyway, joka tunaroi 500kg TNT kanssa Khiamissa ja siirtyi samantien tuonpuoleiseen ja on toiminut siitä lähtien henkioppaana ja inspiroijana mm. sulle ja monelle muullekkin.


      • Anonyymi

        Harvinaisen pimee kaveri.**


    • Anonyymi

      Niinpä, mutta taitaa olla tuo päätös entisen hallituksen peruja, eli voi miettiä kuka huulipunahallituksen ministeri päätöksen on tehnyt. Haaviston jäljiltä löytyy aika paljon näitä. Toivottavasti ehtivät jäädyttää maksut.

    • Anonyymi

      Toivottavasti Hamas kukistuu, ja nyt alkaa ollakin liikehdintää Saksassa ja Ranskassa maahanmuuton tiukentamisessa. Italia ulkoistaa jo. Saksa pohtii samaa. Briteissä ollaan kurkkua myöten täynnä Hamas marssijoita ja pohdinnassa välivaltakoneistonkannattajien palautukset ja oleskelulupien peruutukset.
      Hyvä, Postimerkki takalistoon ja taksisin omiin valtioihinsa.

    • Anonyymi

      Suomen media ”unohti” saatanalliset murhat

      Suomen media unohti nopeasti 7. lokakuuta 2023 teurastetut israelilaislapset, uunissa paistetut vauvat, elävien silmäkuopista kaivetut silmät, elävältä poltetut naiset, raskaina olevien naisten auki leikatut vatsat ja veitsillä leikatut rinnat, raiskaukset ennen brutaalia murhaa, kokonaisten perheiden teurastamiset.

      7. lokakuuta 2023 juutalaisia tapettiin enemmän yhden päivän aikana kuin kertaakaan sitten toisen maailmansodan ja holokaustin.

      Silti 7. lokakuuta oli Suomen medialle vain pakollisen raportoinnin paikka, joka oli helpottavaa unohtaa sen varjolla että Israel aloitti Gazan maaoperaation Hamasin tuhoamiseksi.

      YLE ja Helsingin Sanomat pääsivät 7. lokakuun jälkeen nopeasti takaisin omalle passiivis-aggressiiviselle linjalleen. MTV, Iltalehti ja Ilta-Sanomat ovat sentään rehellisen suoraan aggressiivisia. Mutta vähät välitetään siitä tosiasiasta, että Israel ei tahallaan surmaa palestiinalaissiviilejä. Se, että Hamas ja palestiinalainen Islamilainen Jihad (PIJ) pitävät kansaa ihmiskilpenään, ja estävät näitä poistumasta tulen ja pommituksen alta, on fakta joka lähes poikkeuksetta jätetään pois median narratiivista. Ja se toimii Hamasin ja palestiinalaisasian hyväksi, joka kerta.

      • Anonyymi

        Näinhän se menee, vasemmisto tyrkyttää valittuja palojaan jokaisella mediakanavallaan, ikään kuin kansa olisi nyt jo kuin P-Koreassa.


    • Anonyymi

      suomen kansan edustajat katsovat oikeudekseen jakaa kansan rahoja rajojen ulkopuolelle ja ottaa köyhiltä suomalaisilta rahat pois

      suomessa on tehtävä vallankumous ja tapettava kaikki kapitalistit

      jakakaa aseet suomen kansalla niit katotaan kenen napit vittu kestää

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      77
      3929
    2. 51
      3248
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      154
      2989
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      59
      2913
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      75
      2436
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      4
      2249
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      25
      1964
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1951
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      161
      1902
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      91
      1301
    Aihe