Master Chef Suomi

Anonyymi-ap

Telkussa mainostetaan miten Helena on palannut entistä isompana. Totta!

7

946

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Helena ei ole koskaan ollut näin painavana?

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        🍒 ­­­N­­y­m­­f­­­o­­m­­­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18050174K

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Puolakka on raskaana, ehtiikö vauva syntyä ennen kuin tämä kausi saadaan pakettiin?

    • Anonyymi

      2024 arvasin voittajan, tosin epäilin että valitsevat nuoremman vooittajaksi, mutta tällä kertaa valitsivat tasaisesti parhaan.

      • Anonyymi

        Olisi ollut väärin kummallekaan nuorista päästä mainostamaan voitolla, niin epätasaista oli ruuan valmistaminen , toinen halusi valmistaa aina kalaa, toinen riistaa tai lihaa.


    • Anonyymi

      2025 joukkuetehtävässä punaiset voitti vaikka hapot pielessä ja muutakin moitittavaa, siniset sai pelkästään kehuja. Kummallista suosimista.

      Kehui että punaisilla jogurtti pääosassa, sinisillä vielä enemmän kun oli kastikkeen lisäksi kahdessa muussakin ruuassa.

    • Anonyymi

      Hirveää mähläämistä noilla kokeilla. Ruokavarastosta kannetaan ruokaa varten tavaraa ja hukkaprosentti aivan valtava. Usea haki retikan ja käytti siitä vain pienen osan. Kokonaisesta kalasta murto-osa käytetään. Ja kyllä inhotti, kun yksi otti voipaketista terävällä veitsellä palan pakettia avaamatta, eihän sitä sitten saanut enää suljettua, mihin loppu?
      Sanoen, että konkurssi kohtaa jokaista ruokaravintolaa jos noin toimitaan. Aikuiset leikkii ruualla ja kaiken tietävät tuomarit maistaa - jotenkin inhottaa.
      Itsekin olisin laittanut siniset voittajiksi.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      162
      13814
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      82
      9981
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      100
      9196
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      21
      8309
    5. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      47
      6823
    6. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      43
      6593
    7. 151
      6216
    8. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      97
      5146
    9. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      24
      3955
    10. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      405
      1349
    Aihe