Jumalan valitut

Jumalan valitut muistelevat yhdessä iloiten Jumalan luomistyötä joka viikko.
Jumala on antanut valituille kutsun viettämään sapattia taivaassa Jeesuksen kanssa.
Luomisen muistomerkki on sapatti joka on ikuinen.
7176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos sapattia viettelevät adventistit ovat lopunajan jäännös ja Herran valitut niin miten käy niille jotka eivät vietä sapattia ?

Äänestä
  • 🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

    ❤️ ­N­y­­­m­­­f­­o­­­m­­a­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18050687a

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Helluntailaiset ja adventistit nostaneet itsensä Jumalan valituiksi.
Samasta lähteestä (kastealtaasta) ovat syntyneet nämä "pyhät".

Äänestä
  • Eikös sen Parhamin vaki morsei ollut 22v. nuorukainen J.J.Jourdan

    Äänestä

Adventistien tiedottajasta tulee mieleen Pohjois-Korean aivopestyt uutistenlukijat!

Äänestä

Helluntailainen Benny Hinn puhaltaa suustaan sitä hurmoshenkeä ihmisten päälle.

Sekin idea on napattu Raamatusta, kun Jeesus antoi omaa Henkeään puhaltamalla sitä muutamalle apostolille, ja valtuutti heidät parantamaan sairaita maan päällä.

Mutta ei sekään asia siitä hokemalla toistu samalla tavalla. Ei ihminen ole mikään Jeesus, joka puhaltaa Pyhää Henkeä toisiin ihmisiin.

Äänestä

Emme me erottele täällä vuohia ja lampaita emmekä rikkaviljaa ja oikeata viljaa, mutta synnistä tulee huomauttaa. Ei voi myöskään korottaa itseänsä ja omaa 'lahkoansa' valituksi. Yksin Jumala tuntee omansa (Jeesuksen Kristuksen päällensä pukeneet).

Juutalaiset ovat edelleen Jumalan valittu kansa, mutta heistäkin pelastuu vain jäännös, todistaa Raamattu. Tiedämme ja suremme miksi. Evankeliumia tulee edelleen heille rakkaudessa julistaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jumalan valitut muistelevat yhdessä iloiten Jumalan luomistyötä joka viikko.
Jumala on antanut valituille kutsun viettämään sapattia taivaassa Jeesuksen kanssa.
Luomisen muistomerkki on sapatti joka on ikuinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu