Siellä ne persut leikkaa keskitulosilta ja köyhiltä. Näiltä leikkaamat rahat ne antaa ittelleen ja rikkaille. Perus tollo persu äänestää niitä uudelleen hyvän nimen takia perussuomalainen, vaikka nimi on suuri huijaus.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Purrasta tullut täys fanaatikko.
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18051575w
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Toiset saa, toiset menettää. Julkaistujen laskurien perusteella tässä mukavasti plussalle jäädään mm. verotuksen ja bensanhinnan kanssa.
Kun autolla töissä käyvän kulut nousee, bensan hinta kallis edelleen, niin työn vastaanottaminen maaseudulla ei kannata. Helppo se on eläkeläisten täristä.
Mitä hemmetti joku kymmenen tai kaksikymmentä euroa kuussa ketään auttaa. Eikä varakkaille pari sataa euroa kuussa merkkaa mitään. Hallituksen toimet tuhoaa enemmän kuin koskaan.
Urpo ja rikkaat jää plussalle. Muilta ne leikkaa niille rahaa.
Eli persut on rikkaita? Vedä vähemmän kiljua ja huumeita, ehkä rauhoitut?
Persuäänestäjät on ainoita hallituspuolueiden äänestäjistä jotka osallistuu velkareen vetämiseen. Niiden lisäksi vetämässä on vain opposition äänestäjät urpo ja purra istuu kyytissä.
Teidån kommunistien ei nyt auta ku lähtee Sannan kanssa ryyppäämään...
Päivän järkevin kommentti. Kusi valuu kirjoittajalta korvista ja ainoat aivosolut ettii toistaan.
Niin niin mutta kun "se ei meille käy" ja piste
Olemme kaikki puolueet yksimielisesti tämän hallitusohjelman takana ja piste