Alkaa Taipalsaarikin tyhjenemään.
Venäläisten kämpät pakkolunastetaan suomessa.
Anonyymi-ap
14202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Venäläisalueita ei saa päästää syntymään. Muutoin he voivat suunnitelmansa mukaan äänestää liittymisestä venäjään.
Ihmeellisen tehokasta tämä tietyn kansan vaino. Mutta jos sama pitäisi tehdä täällä eläville terroristipedofiilimurhaajille niin itku tulee satanistisuvakeille!
sauli on valinnut stalinistisen natsiSaksan tien, Suomelle?
Eikä mikään kummajainenkaan; onhan saulilla - ilmiselvästi - hitlerin luonne.
..tai sitten ei ole, en tiedä. Mutta sen tiedän, että sananvapauden ja mielipideoikeuden sensuuri on absoluuttisen täyttä kommunismi-Ceauseskulaa.
Eikös se ollut Marin joka sai kunniaviran palkaksi kun järjesti Suomen Natoon?
Laki ei näytä olevan yhdenvertainen kaikille. Jos olisi suomalainen omistaja niin pakkolunastus olisi tehty jo aikoja sitten. Lakiin on saata muutos joka ei tässä asiassa syrji suomalaisia
Ensin ryssille tehdään mahdottomaksi maksaa laskujaan. Sitten vouti varastaa asunnon. Puhdasoppista bolsevismia.
Niin. Tuossahan olivat vielä aiemmin samat ns. ässä hihassa, ettei nukea olisi tullut iltatilaamme. Sitten ko. ässä pelattiin väärinpäin, jotta suomenvenäläisten lahtauksien kautta neropatti vanhasen unelmat toteutuisivat ja meistäkin tulisi KÄYTÄNNÄN tasolla VÄHINTÄÄNkin ukrola.
Totuus on se, että me emme voi ostaa tuolta maata, joten maan myyminen täällä olisi tullut olla mahdottomuus jo ekasekuntina kun tuollaisia edes ahneuksissaan (TAAS KERRAN) kakistrokraatit (tyhmäntaktisesti) edes ajattelivat.
Nyt tilanne on se, että vaino harhaiset joutuvat, taas kerran, taktikoimaan nuo kiinteistöhuoneistot valtiolle, taikka suomalais-vuokralaisilleen, koska wef-ulkoasaneltu ulkopolitiikka osoittautuikin niin täystuhoonjohtavaksi, että weffistöllä alkoi nyt päästä ns. pupu pöksyin, kun sijaissotapaskansa, johon kerroin ettei tule osallistuu kuin humanitaarisesti sillo hetialkuun täällä, koska ven tulee sen vielä voittamaan, ja sillo menetetyt aseet ja art5 tulkinnanvaraisuus tulevat yield´einä vielä kaduttaan, koska baltioitten mattopommitusten sijaan ottavatkin täyteen fokukseensa kenetpäs muunkaa, ku Suomen.
Muttei tukholman profetian Luojaa tahdottu kuulla. Eikä noin ollen tietenkään minuakaan, jtk hiton tylsää netiskansakunnallemmeturvaanaputtelevaa. Koska muutoihin olisimme eläneet meritrokratiassa, eikä mitää, tästä koko paskasta (ml. aiemman ylikuolleisuuteen liittyvän sotakampanjan paskasta), olisi koskaan Suomeen edes päätynytkään; koska aidosti isänmaallisella (meritrokraattisel) valtionjohdolla olisimme sukkelan sutjakkaina korvanneet mönjät mukavasti suolavedellä ja esittäneet noille metatrendien maailman menoille alistuvaa, pitäen 80%n kansaonsaa kansakunnastamme niist perikadotuspaskoista erossa, ja turvassa; keskittyen tän kollektiivin ns. strategiseen voimaannuttamiseen, tuota tulevaa FIN-RUS yksykköstämme VÄKEVÄSTI silmälläpitäen. ...Kuten toki ehdotinkin, et otetaan täysin toisenlainen, epä-antisosiaalinen, ote nk. valtionvisioon - kuin mitä tuo wef-ulkoasaneltu-jonestownitus pelkkä taktinen uhraus ww3 laajennusta varten maanpetoskätyrioksetus-skeida oli - ja näemmä hamaan eksponentiaalisestikin jo näemmä nopeutuvaan loppuumme asti suomalais-sivilisaationa, myös on.
Ratkaisut?
1. Isänmaallinen ylipäällikkö; Ari Puheloinenhan ei tahdo, mutta perustuslakilisäyksellä voidaan saaha jopa hänet meitä YHTEINÄISENÄ kansakuntana johtamaan. Tai niin, siis teitä, koska minun pitää rukoilla syntejäni anteeks Jeesukselta, ennen kun meen.
2. Samanaikainen kansallistason yhteisrukous; kunnes ihmeet alkavat.
Sitten saatte pärjäilläkin jo ihan keskenänne, koska tuolloin tiedätte itsekin, kokemuksesta, niistä Jeesuksen ihmeet -elämyksistä, jtk minä olen useat kerrat itse elänytkin jo.
Politiikka onkin peliä eikä ihmisten asioiden hoitamista.
Keinotellaan "lakien" ksnssa jotta oma etu aina pelaa.
Laki ei ole enää pitkään aikaan ollut hyvä vastaan paha vaan pelkkää peliä.
Ehkäpä ne tulee joskus Taipalsaarelle takaisin? :'D
Russakat unohtavat omat tekonsa lentokoneiden varastaminen, fortumin kaappaus ja monta muuta alihintaista yrityskauppaa.
Suomelta on kaikki viety kuten tikkari lapselta.
Usa vei Nokia, saksa itsenäisyyden , Kreikka rahat,
Tuleeko hienoja mökkejä tarjolle.
Ennemmin Venäläiset kuin muslimit jos valita pitää.
Nimenomaan , pedofiileja ei tarvita espoota ja vantaata hallitsemaan.