kaasuputken tuhosta – "Jos joku väittää ankkuroituneensa keskelle Suomenlahtea myrskyssä, se on todella outoa" https://ilkkapohjalainen.fi/lm/merikapteeni-ihmettelee-ankkuriteoriaa-kaasuputken-tuhosta-jos-joku-vaittaa-ankkuroituneensa-keskelle-suomenlahtea-myrskyssa-se-on-todella-outoa
Merikapteeni ihmettelee ankkuriteoriaa
Anonyymi-ap
8184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyseessä lienee vanha venäläisten merenkulkijoiden perinne.
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18052715C
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Sontasiioni on maksumuurin takana mutta ei kai kukaan keskelle väylää ankkuroi muutenkaan tuollaisessa kapeikossa.
Kaikkihan on mahdollista sellaisessa paikassa.
Otso kävi kokeilemassa, toimiiko ankkurin vinssi. Hyvin toimi.
Putki pauksahti rikki sen merkiksi että tyhmyys maailmalla saavutti uuden tason.
Monikaan ei edes tiennyt koko putken olemassaolosta.
Myös Venäjän federaation presidentti ei tiennyt kaasuputkesta mitään, joten hän on henkilökohtaisesti täysin syytön alaistensa tekemään kaasuputken tuhoamiseen..
Myös venäläisten Ukrainassa tekemistä raiskauksista, murhista, kidutuksista, ryöstöistä ja ulosteella lastentarhojen sotkemisista ei kukaan ole hänelle kertonut eikä pres.Putin itse ulosteellaan töhri paikkoja valtiovierailuillaan.
Samoin Hamasin poliittinen johto oli täysin tietämätön Hamasin aikeista tehdä juutalaisten siviilien joukkomurhat ja vauvojen pään irrotukset. Kaikki tämä ja paljon muuta oli rauhaa rakastavan Hamasin poliittisen siiven tietymättömissä.