Ellen G White.
Näin sanoi hiljattain Helsingissämme,Evankelista Aili Ester Heinosen Palvelustehtävän Perijä,Suomemme Profeettamme Henri Puumala,joka ilmoitti lokakuussamme 2023,Jumalamme Suunaan,että Suomemme Helluntaiherätykseemme on tuloillansa 70 000 uutta sielua.
KAIKKIEN PYHÄKKÖPORTTOJEN ÄITI!!!
14
371
Vastaukset
- Anonyymi
Helluntailailaisuus ei muutu terveeksi kristinuskoksi vaikka he haukkuvat ja herjaavat ketä tahansa.
Menisivät peilin eteen ja tunnustaisivat oman lahkonsa perustajien synnnit ja linnareissut ja niiden syyt. - Anonyymi
Suomen Profeetta soluttautui cosa nostraan toistakymmeneksi vuodeksi ja kuuli mafiosoilta,kuinka cosa nostra on perustanut jehovalaisuus ja adventismi-nimiset lahkoliikkeet.
Ne ovat siis katolisen kirkon nk."sääntökuntia". - Anonyymi
Ellen oli melkoinen "räpättäjä".
- Anonyymi
Kun ihminen EI HALUA LUKEA RAAMATTUA ja vaikka lukisikin,ei ymmärrä siitä yhtään mitään,silloin Ellen G Whiten kaltaiset sadut ovat erittäin houkuttelevia.
Jumalamme KIROAA IHMISEN uskomaan ja luottamaan siihen,että lauantaina olisi sapatti.- Anonyymi
Tähän on tultu kun kaikki on muuteltu.
- Anonyymi
Järkikin sanoo,että sunnuntai on viikon seitsemäs päivä.
- Anonyymi
Kai pyhäkköporttokin oli sitä mieltä että sapattina saa tappaa ihmisiä amerikkalaisilla aseilla.
- Anonyymi
On teillä jutut ! Ettehän te itsekkään usko noita juttujanne !!
- Anonyymi
Onko se valeuutisia että Irsael myös sapattina pommittaa Gazaa? Ei uskoisi että maailman tiedostusvälineet sellaiseen sortuisi.
Voi olla että siellä rauha maassa ja ihmisillä hyvä tahto ja uskovien riidat rajoittuvat vain tänne eikä täällä riitelystä ja herjaamisesta vietetä sapattia.
- Anonyymi
Meillä on Kristuksessamme Sapatti Itsessään.
adventistit ainoastaan fiilistelevät.- Anonyymi
Montako advaria tunnet ?
- Anonyymi
Useampia.
Kaikilla heillä sama "usko".
Laahaavat tiellänsä. - Anonyymi
Martti Luther oli samanlainen Pyhäkköportto,kuin Ellen G White,hänellä vain kasvoi parta.
- Anonyymi
Etttä simmottista puhetta rohveetelta
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 968549
- 454210
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021936Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html371478- 241450
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341189Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121160Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53877Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31852Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29827