Mikä on kirjolohifileen soppeli kg-hinta?

HH:ssa oli 11,95 e/kg tänään - se taitaa olla jo asiallinen hinta. Mitä itse maksat lohesta?
8168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Viimeksi taisin maksaa n. 5€/kg - tai hiukan alle.

Äänestä
  • Oho missä niin edukasta?

    Äänestä

Ihan sama. Kuka nyt tuollaista broilerikalaa söisikään kun järvestä saa parempaa jokseenkin 0€/kg.

Äänestä
  • Olen miettinyt kalastusta. Kun olen eläkeläinen. Nainen. Vene. Verkot. Luvat.Hmm, voi siitä haaveilla.

    Äänestä

  • Olisko sulla myydä kalaa halpaan hintaan muillekin. Joka euro olis voittoa?

    Äänestä

Itse ostan lohta vain punalaputettuna puoleen hintaan ja teen siitä ruokaa samana päivänä. Ei ideaalia, mutta toimii.

Äänestä
  • vatsa toimii.

    Äänestä

En maksa mitään, koska en syö lohta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

HH:ssa oli 11,95 e/kg tänään - se taitaa olla jo asiallinen hinta. Mitä itse maksat lohesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu