Taitaa olla suurin osa jo venäläisiä.
Onko vielä Jedulla suomalaisia opiskelijoita?
19
1426
Vastaukset
- Anonyymi
no voi kamala mee rasisti mettään
- Anonyymi
Kukahan niitä tänne oikein on tilannut?
Kävikö oikein Putinin puheilla kerjäämässä ja vähän nuoleskelemassa? - Anonyymi
No ei Kait sinne sekamelskaan kukaan suomalainen viihti mennä, opetuksen taso on mitä on, heikentynyt vain entisestään kukaan ei ota vastuuta mistään kuhan vsin saadaan tunnit täyteen.
- Anonyymi
Juurikin näin. Sitten kakarat lähetetään työpaikoille ja toivotaan, että joku opettaisi tekemään töitä. Seuraavaksi varmaan JEDU kirjoittaa laskun harjoituspaikalle.
- Anonyymi
Äläpäs nyt - rehtorihan lupasi tehdä opinajosta ainakin Suomen parhaan jos ei jopa Suomen ja Venäjän.
- Anonyymi
Toivottavasti löytyy henkilö, joka saadaan vastuuseen, kun totuus paljastuu. Joukossa on takuuvarmasti henkilöitä, joiden päämotivaationa ei ole opiskelu, vaan oleskeluluvan saaminen sen kautta.
- Anonyymi
No pääasia että pillerikauppa pyörii, Nivalassa sentään vielä joku roti, Kalajoki kuin eläintarha.
- Anonyymi
Rakennetaan kuulemma uusi kampus lukiolle ja Jedulle. Saavat venäläismiehet katella kauniita lukiolaistyttöjä.
- Anonyymi
Nykyiset on kyllä niin homepaskat rakennukset.
- Anonyymi
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000010005186.html
Tuleehan niitä kun tilataan. - Anonyymi
Muistin virkistämiseksi hieman historian havinaa.
Kalajoen kunnallishallinnon valtuuskunta vieraili viime viikolla Kalininin ydinvoimalaitoksella ja tutustui Rosatomin koulutushankkeiden nykyaikaisiin opetusmetodeihin. Vierailu järjestettiin osana Venäjän Rossotrudnichestvo-yhteistyöviraston kanssa toteutettavaa yhteistoimintaohjelmaa.
Suomalaiseen valtuuskuntaan kuului Kalajoen kaupunginjohtaja Jukka Puoskari, sekä opetusviranomaiset Esa Siirilä, Anita Ohtamaa ja Riku Saksholm.- Anonyymi
Venäläistä ydinvoimaleirikoulua ja koulutusyhteistyötä, oppilasvaihtoa ja muuta. Puoskari ja Siirilä etunenässä. Hyvä pojat, niin sitä pitää!
- Anonyymi
Mikä tässä on niin kauheaa?Se oli silloin Olethan sinä itsekkin ajanut Ladalla ennen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä tässä on niin kauheaa?Se oli silloin Olethan sinä itsekkin ajanut Ladalla ennen
Joo,,, mutta pitää ymmärtää nykytilanne ja mitkä on riskit ja mihin mikin vaikuttaa.
- Anonyymi
Kepulaiset taas olleet asialla nehän rysistä tykkää
- Anonyymi
Jep, Esko Aho, Suomi venäjäseura jne..
- Anonyymi
On sielä varppina venäläisiä mutta ne karkotetaan täältä Suomesta mikseivät mene ihailemaan sitä pudleriaan sinne venäjälle? ihan tyhymää niitä elättää ja palvoa täällä meidän verovaroilla ne pitää meitä tyhyminä
- Anonyymi
Sexholmi hommaa lisää lukioonkin ryssyköitä
- Anonyymi
Desantteja Kalajoki tänään ja me vain hyysätään niitä, on se ihmeellistä
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372310
- 551327
- 841303
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361266- 631191
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39904Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121788- 31751
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23596Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55575