Mikä ihmeen tapaus tämä on? No Perussuomalainen tietysti. Ihan viime aikoina olen vasta lähemmin katsonut uutisia hänestä. Oli eduskunnassa vähän aikaa sitten äänessä ja siitä oli video. Voi morjens. Aivan ihme tarinoita ja oli muutenkin kun aamulla rapulassa herätty Persu. Voisiko Purra jättää hetkeksi sen ivallisen virnuilun ja mennä ostamaan vaikka kamman tälle Teemulle. Laittaa hänen paitansa housuihin ja muutenkin saada hänet näyttämään kansanedustajalta. Mutta tuohan tuo Keskisarja hyvin julki millaista porukkaa noissa porukoissa liikkuu ja millä ajatuksilla.
Muutenkin näkee enemmän asioita tietämättä eduskunnassa mikä porukka on Perussuomalaisia. Aina alkaa naurattamaan kun uutisissa tai jostain muualta näkee kun tämä jossain aina samassa punaisessa paidassa oleva tulee kuvaan, ja sitten hänen tarinat vielä sen päälle.
Nämä pari teiniä on myös hauskoja. Nolanneet jo itsenä useasti.
Teemu Keskisarja?
45
1510
Vastaukset
- Anonyymi
kestää aikansa ennenkuin Teemulla lähee pois vasemmistosuvun elkeet?
- Anonyymi
Kyllä Teemu on jo löytänyt nykyisen poliittisen kotinsa kaikki elkeet, ihan puheistansa ja mielipiteistänsä alkaen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Teemu on jo löytänyt nykyisen poliittisen kotinsa kaikki elkeet, ihan puheistansa ja mielipiteistänsä alkaen.
Rikostuomio taitaa olla vielä hankkimatta, mutta aikaahan on...
- Anonyymi
Miksi persun pitäisi näyttää muulta kuin itseltään? Eikös se olisi jo rasismia jos ulkoasusta haukutaan?
- Anonyymi
Juuri niin, Teemu ei taida olla sateenkaari populaation mukainen yksilö. Kaikkia voi moittia silloin, kun on ihanan suvaitsvainen ja onnellinen sateenkaarilainen.
- Anonyymi
paljasti suomalaisia myyty orjiksi historiassa kamelimaihin 😠
- Anonyymi
Oliko se sinulle jokin salaisuus aikaisemmin?
Anonyymi kirjoitti:
Oliko se sinulle jokin salaisuus aikaisemmin?
ps
Eikö ole mielenkiintoista vttuile persuille ylläpidon suojeluksessa palstan persuista pihalle potkittu natsikorttia persujen suuntaan heiluttava rotuoppia julistava antipersuluotsi kuinka SUOMI24 PALSTOILLE SAA BANNIT KUN ARVOSTELEE NATSEJA?- Anonyymi
Onko siitä katkera vieläkin?
- Anonyymi
ap...lIe kirjoitti:
ps
Eikö ole mielenkiintoista vttuile persuille ylläpidon suojeluksessa palstan persuista pihalle potkittu natsikorttia persujen suuntaan heiluttava rotuoppia julistava antipersuluotsi kuinka SUOMI24 PALSTOILLE SAA BANNIT KUN ARVOSTELEE NATSEJA?Sulla taitaa olla kakun koristheenaki ko. epämääräinen julkitulo. Onko sulla joku nappula mistä painat siellä bersbenttien bäämajasašša. Onko sinimustat persujen kovinta ydintä, pikkusen piilotettua sellaista?
- Anonyymi
Kaikki hörhöt kelpaa persuihin. Nyt niillä näyttää olevan jo oma persuPentuLive!
Kuka noita äänestää? Ei noita voi kukaan järjellä äänestää, täytyy mennä kännissä ja läpällä!- Anonyymi
Ne on niitä keskisarjan tekoripsiopiskelijoita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne on niitä keskisarjan tekoripsiopiskelijoita.
Tekoripsiopiskelijoiden määrä tulee tulevaisuudessa vain kasvamaan, kun hallituksen leikkaukset mahdollistavat ainoastaan ökyrikkaiden opiskelun.
- Anonyymi
Eiköhän tuossa kaverissa kiteydy kaikkineen Perussuomalaiset.
- Anonyymi
Muista persuista poiketen Keskisarja tuntee Suomen historiaa. Persuna hän sepittelee tarinoita vetoavia tarinoita, joille historioitsijan status antaa näppärästi uskottavuutta kohdeyleisön eli muitten persujen silmissä.
- Anonyymi
Kaverista sen ajatuksista löytyy kaikkea hauskaa.
- Anonyymi
Keskisarja on viinan juonknlla päänsä sekoittanut törkimys.
- Anonyymi
Keskisarja on persumainen hyypiö.
- Anonyymi
Ajattelinkin että mikä sitä vaivaa toi on jotenkin sekasin mikä näkyy mm siinä Ylen dokumentissa missä "tutkii murhia" historiassa ja lapsi siinä vieressä vailla kontaktia.
- Anonyymi
Hauska kaveri. Ei tietysti todesta otettava, mutta perus Perussuomalainen poliitikko. On löytänyt oman porukkansa.
Kampaus ja ajatukset viimesen päälle. - Anonyymi
Persujen uusi idiootti edustaja
- Anonyymi
Kela-Persuille neljänaulaisella kanuunankuulalla nivusiin ja peitsellä niskaan.
Jälleen yksi uusi persu tollo päässyt eduskuntaan hillotolpalle tekemään itsestään naurettavan hölmön.Keskisarjan olisi ollut viisainta pysytellä historian parissa josta hän tietävästi jotain myös ymmärtää.
"Varsinaisen harhaluuloisuushäiriön tärkein oire on pysyvä harhaluulo, joka muistuttaa lähinnä päähänpinttymää eli pakkomiellettä.
Häiriö (persupakkomielle) on psykoottinen tila"
ps.
Ihan turhaan sinä persuja vainoava moka..ad dick..gubta nikkejä päivittäin vaihtelet jokaisen niistä toistaessa samat pakkomielteiset harhat ja persuvainot sinun LUOTSIN syyttäessä päivittäin milloin ketäkin somesaasteesta jonka tuotat itse.🥱
- Anonyymi
teemu on suomalainen , sinä et ?
- Anonyymi
Teemu on aito suomalainen jukolanjussi. Ei mikään geelitukka Häkkänen.
Mitä lie Teemu ajattelee puoluetoverinsa Tynkkysen puolisosta?
Perussuomalaisista löytyy kyllä hupia paljonkin Suomen kansalle. Purran irvistys kaikissa kuvissa jo saanut oman hauskuutensa.
- Anonyymi
Keskisarjan puheet eduskuntasalissa ovat pakinoita, joissa itsestäänselvyyksiä tai helppoja kärjistyksiä esitetään puolinokkelalla tyylillä. Vertailukohteeksi sopii Veltto Virtanen, joka esitti tajunnanvirtaansa ilman lunttilappua. Keskisarja kirjoittaa puheensa, mutta sen enempää niissä ei ole asiaa kuin Veltonkaan jaaritteluissa. Bisquit alias Seppo Ahti olisi ollut samassa tyylilajissa hauskempi parlamentaarinen narri, kunhan olisi vain joskus pyrkinyt eduskuntaan – valituksi tuleminen olisi ollut läpihuutojuttu.
- Anonyymi
Hyvin Keskisarjalaiseksi näyttelee persua. Toimii. Pääsi kansanedustajan lihaville palkoille, ja saa toteuttaa itseää, tehdä bisneksiään ja ennen seuraavia vaaleja vetäistä pari juopotteluotsikot, niin valinta taas taattu.
Näin sitä valtiota hoidetaan...iisisti... - Anonyymi
OLEN LUKENUT PERSUJEN KESKISARJAN TEKEMIÄ HISTORIIKKEJA HYVIN MIELENKIINTOISIA KUMMA ETTA TEKI HOK-ELANNON HISTORIIKIN JOLLA ON PIENI VASEMMISTOLAINEN KAIKU
- Anonyymi
Totta kirjoitat. Miksi Halla-aho ei lopettanut hänen puhettaan. Kehtasi antaa vaan yleisen huomautuksen, mikä oli kaikille kansanedustaille. Törkeetä toimintaa on puolueellinen persuja kohtaan. Persut ulos hallituksesta. Aivan sirkusta on persujen touhu.
- Anonyymi
Ihan normipersu. Ei tarvitse hävetä vertaistensa seurassa. Muut häpeävät sitäkin enemmän.
- Anonyymi
vaalit on
- Anonyymi
AIKANSA LEGENDA KARI GRANDI NIIN KUN MAINOKSISSA SANOTTIIN.. MUA LÄHINNÄ NAURATTAA TÄÄ KESKISARJA RYDMAN JA JENNA SIMULA. NÄÄ KOLME VOISI TEHDÄ VAIKKA PUHEOHJELMAN
- Anonyymi
Teemu, tämä nuori, jonka ajatusmaailma, on lähinnä ihannoitinia 30 - 40 Saksan , ja muiden fasistien ajatusmaailmasta !
- Anonyymi
Näitä, jotka jo lääkäri totesi sen lajin miehiksi, ettei tarvinnut kutsuntoihin vaivautua.
- Anonyymi
Ois voinu osottaa mieltään jäämällä vaan pois linnan pukunäyttelystä, mutta Herralle ei sopinut se. Pitää saada huomiota osallistumalla natsimarssille, lapsellinen jätkä. Oot muuten ensimmäisellä ja viimeisellä kaudella eduskunnassa!
- Anonyymi
Purran hyödylliset idiootit Purra itse mukaanlukien on puolueen eduskuntaryhmä.
- Anonyymi
"rapulassa"
Moktar, ei tuo Gubtailusi enää kanna pidemmälle. - Anonyymi
" Aina alkaa naurattamaan "
Yhdessä, Moktar? - Anonyymi
Rappiopuolue PS pahenee vain.
- Anonyymi
Menkääpä joutilaant vihervassarit kiireesti hakemaan töitä. Se on oiva vaihtoehto öyhötykseen teille hyödyttömille tumputtajille.
- Anonyymi
Mene sinä pikkufasisti kouluun. Saatat sivistyä.
- Anonyymi
Aikamies kiukuttelee telvisiossa!, ihan täys kakara.
- Anonyymi
Äänivyöry odottaa taas seuraavissa vaaleissa Teemua. On harvoja kansanedustajia, joka uskaltaa puhua suunsa puhtaaksi. Ei valehtele eikä kiertele.
Toki hänkin on sidottu puolueen äänestämismääräyksiin, mikä aina heikentää demokratiaa.
- Anonyymi
Ah, tämä eduskunnan paskaharjako?
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5194342Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183471Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842292Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4762169Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.861486- 1571363
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel641281Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1021276- 641188
- 841134