Sehän nähdään

Vai ettei kokoomussaastaloinen ja huoranäpärä aio perua asumistuen leikkauksia ja poistoja. Sehän nähdään. Kyllä muuten peruu tai sitten itkee ja peruu.
3155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ainahan voi tehdä kapinan porvari-valtaa vastaan. Ei se niin vaikeaa ole. Ennenkin on venäjältä tullut asejunia...

Äänestä

Vähän sivistyneempää kommenttia. Tuollaisella rähinällä ei saa mitään aikaiseksi.

Äänestä
  • Vaikutti puhetyylin perusteella persutrollille, koittaa vaan mustamaalata hallituksen vastustajia, veikkaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vai ettei kokoomussaastaloinen ja huoranäpärä aio perua asumistuen leikkauksia ja poistoja. Sehän nähdään. Kyllä muuten peruu tai sitten itkee ja peruu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu