Sossut tekivät soten

Keskustalla ei ollut mitään tekemistä soten kehittämisessä.
6134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Joo, me emme koskaan halunneet maakunnat edellä vietyä sotesotkua synnyttää. Se oli se Antti Rinne, joka silloin salaa Sipilältä kirjoitti hallitusohjelmaan Soten syntytavan. Me emme ikinä olisi siihen suostuneet, jos olisimme sen hallitusohjelman edes nähneet.

Äänestä

Persutrolli väittää, että kepu ei saa hallituksessa mitään aikaan, koska persutkaan eivät saa Orpon hallituksessa.

Äänestä
  • Persufobia? Tiedätkö varmasti että persu?
    Oletko varma että isäksi luulemasi henkilö on isäsi?

    Äänestä

Krista ja Sanna ajoi soten, mitä nyt Sanna kerkesi bilettämiseltä. Kehuivat saannostaan.

Äänestä
  • Kaikkihan sitä ovat kehuneet, paitsi kokoomuslaiset, jotka eivät saaneet pörriäisiään.

    Äänestä

Marin runnoi väkisin soten läpi, nyt tulee paskaa tuulettimeen tuutin täydeltä, tuuletin savuaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Keskustalla ei ollut mitään tekemistä soten kehittämisessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu