Kontiolahti bi-athlon

Anonyymi-ap

Youtubessa pitäisi näkyä stadikan live-kuvaa mutta staattista on eikä muutenkaan todenmukaista. Kunta maksaa kamerajärjestelmän. Onko laitteisto ”testikäytössä ollutta” eli käytännössä täyttä shittiä? Laitteiston myynyt taho ilmeisesti on luvannut hoitaa ongelman ”joskus myöhemmin”. Suomennettuna kyseinen ilmaisu tarkoittaa että ”unohtakaa koko juttu…ei kiinnosta!”

6

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomessa ja koko maailmassa jäähdytetty latu on niin ainutlaatuinen että sen tekninen toteutus pidetään piilossa kilpailevilta latufirmoilta.
      Kyllä se kuva sieltä ilmestyy taas.

    • Anonyymi

      Ootteko ihan uusia neroja vai näitä vanhoja täällä vuosikausia esiintyneitä?

      • Anonyymi

        Uusia 😉


    • Anonyymi

      Jos AH:lta tulee livekuvaa, käy seväksi että Hiihto-Niilojen alkuhurmion jälkee koko
      paikkaa käyttää vain muutamat hiihtäjät. On käsittämätöntä, että kunta maksaa satoja tuhansia tämän laitoksen ylläpidosta. Kisoihin kuljetetaan lähiseudun koululaiset, että tv:ssä näkyisi muutakin kuin järjestäjien liivit ja toppatakit. Hullujen hommaa, jonka nykyiset "Kunnallisneuvokset" aloitti ja "JooJoo-päättäjät jatkaa.

    • Anonyymi

      Koiravuorot, voi helvetti. Eikö sielläkään pääse hiihtämään ilman rakkien kusipaikkoja ja paskakasoja. Ihan on hulluksi mennyt tämä maailma.

    • Anonyymi

      Nyt on kamera saatu korjattua. Näyttäisi sivakointikeli hyvältä joten sinne vaan kaikki kynnelle kykenevät lykkimään⛷️

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      203
      5789
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1671
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1507
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      69
      1048
    5. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      78
      899
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      877
    7. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      847
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      808
    9. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      779
    10. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      76
      761
    Aihe