Tampereen keskusta on täynnä sekavaa porukkaa - määrä tuntuu kasvavan

Anonyymi-ap

juopot, narkkarit, romanit, maahanmuuttajat, jotka myyvät/käyttävät huumeita, varastettua tavaraa myydään/varastetaan jne. sekava ja outo porukka. Ja tätä sakkia on uskomattoman paljon, valehtelematta puolet vastaantulevista. Vanhan kirjastotalon puisto oli tänään maanantainakin alkuillasta aivan täynnä narkkeja ja juoppoja. Ohi kulkiessani yksi mies oli pahoinpidelty maahan ja ambulanssi paikalla.
Hämeenkatu myös täynnä pillerimyyjiä ym. käyttäjiä, tappelua ja mölinää.
kaikki puistot..
Poliisi ajaa vain, ei tarkista ja pidätä, kysele koskaan.

Tämä kaupunki on nykyään kaukana siitä ihanasta paikasta, johon aikanaan muutin.

10

490

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huomattu on, asioimme muualla.

    • Anonyymi

      Onneksi muutin kesällä pois. Naapuripaikkakunnilla vähemmän tällaisia ongelmia. Ei ne ongelmatapaukset viihdy pienillä paikkakunnilla, kun siellä ollaan helposti silmätikkuna. Isolla paikkakunnalla paska hukkuu massaan.

    • Anonyymi

      Se on niin keskeinen paikka Suomessa, et sinne päätyy aineita, varsinkin kun kysyntää on.
      Jossain yhteydessä myös mainittu, et Tampereen poliisilla huomattavasti pienemmät resurssit huumerikostorjunnassa suhteutettuna väkilukuun, kuin muilla isoilla kaupungeilla.

      • Anonyymi

        Ainakin Tampereen poliisilla on paljon ratkaisemattomia rikoksia mm. henkirikoksia jo vuosien ajan.

        Huumekulttuuri valtasi Tampereen.

        Kaupunki laittoi rahat megahankkeisiin kuten turhat tunneli- ratikka ja Areena. Säästi sosiaalipuolelta. Tämä on sen hinta. Myös Sokoksen edustalla on surkeaa katsottavaa kun huonossa kunnossa olevat siinä viettää aikaa.


    • Anonyymi

      Pieniltä paikkakunnilta tullaan jäädäkseen huumeilemaan ja häiriköimään muiden vatipäiden kanssa. matut ja romanit mukana.

      • Anonyymi

        Nokian Areena Tampereen keskustassa aiheuttaa liikkumattomat massiiviset liikenneruuhkat.

        Toteuttajana tähän aivopieruun toimi Isä Kummola. Vaari joutaisi eläkkeelle sammaltaan.


    • Anonyymi

      Oli 70 ja 80 luvuilla iloisia nuoria tupaten täynnä arkina ja vkn loppuisin.
      nyt on rosvo narkomaaneja ja kaiken maailman kerjäläistä ja afrikkaa irakia..

    • Anonyymi

      On varmaan upeaa asua miljoona asunnossa keskustassa, kun ulosmennessä narkomaaneja ja juoppoja metelöimässä ja vaihtamassa huumeita.

    • Anonyymi

      Niin näin myös Pääkaupunkimme Helsinki 🤔.

    • Anonyymi

      poliisi ei noita saa kuriin.
      Suursiivous keskustaan, kiitos

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      138
      2091
    2. 121
      1445
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      333
      1223
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1180
    5. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1151
    6. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      64
      1150
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1129
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1089
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      957
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      98
      955
    Aihe