Jos haavisto pressa

Ahtisaarta pilkattiin ja vitsailtiin paljon.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000009931228.html

Mutta jos haavistosta tulee pressa, sitten vasta presidentin pilkka alkaa.

Todennäköisesti jakaa suomen kahtia ja haavistolla menee liikaa aikaa oman maineensa puhdistamis yrityksiin !
12363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Presidentti nimitys uusiksi: Ruskean Reiän Ritari
Lyhennys "RRR"

Äänestä
  • Presidentti vaihtuu persdentiksi.

    Äänestä

Koulutus on mennyt hukkaan perussuomalaisella Anonyymi-ap:lla, sen huomaa kun lukee hänen kirjoituksiaan

Äänestä
  • Ikuisella Pekka-ylioppilaalla Helsingin yliopistossa suoritettuna jokunen alkeiskurssi ja nekin vanhentuneet aikoja sitten.
    Pekka pyysi yliopistoa myöntämään hänelle maisterin paperit ilman yliopistosuorituksia. Yliopistolta neuvottiin Pekkaa suorittelemaan maisterin opinnot itse.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ikuisella Pekka-ylioppilaalla Helsingin yliopistossa suoritettuna jokunen alkeiskurssi ja nekin vanhentuneet aikoja sitten.
    Pekka pyysi yliopistoa myöntämään hänelle maisterin paperit ilman yliopistosuorituksia. Yliopistolta neuvottiin Pekkaa suorittelemaan maisterin opinnot itse.

    Haavistolta täysin häpeämätöntä ja realiteettien taju heittää.
    Ei presidenttiainesta.

    Äänestä

Ei hänestä tuu pressaa, ei pääse edes toiselle kierrokselle.

Äänestä
  • Pekka on paras noista kaikista ehdokkaista. Aika lapsellista herjailla täällä palstalla mutta niinhän on aina ollut vaalien voittajien osalta ainakin viimeisten vaalien osalta. Miten Haloskalle lyötiin ämpärillä vettä niskaan keskustelupalstoilla ennen vaaleja. Miten Niinistöä halveksittiin tämän kummitytön kanssa jne.

    Äänestä

Komposti-lehden toimittajana on ollut, muut eivät ole olleet...!

Äänestä

Ei Mannerheimiakaan pilkattu joten ei kukaan Pekkaakaan hauku. Haavisto pressaks ja Suomi voi taas paremmin

Äänestä
  • Ei järjen häivää, pekko rinnastaa valtiomies Mannerheimin ja sivari-pekan.
    Hoitoon.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Ei järjen häivää, pekko rinnastaa valtiomies Mannerheimin ja sivari-pekan.
    Hoitoon.

    Mannerheim oli homo mutta kukaan ei uskaltanut nostaa kissaa pöydälle. Olisi ollut nopiaan teloituskomppanian edessä.

    Äänestä

Hyvä pressa Haavistosta

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ahtisaarta pilkattiin ja vitsailtiin paljon.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000009931228.html

Mutta jos haavistosta tulee pressa, sitten vasta presidentin pilkka alkaa.

Todennäköisesti jakaa suomen kahtia ja haavistolla menee liikaa aikaa oman maineensa puhdistamis yrityksiin !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu