Ahtisaarta pilkattiin ja vitsailtiin paljon.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009931228.html
Mutta jos haavistosta tulee pressa, sitten vasta presidentin pilkka alkaa.
Todennäköisesti jakaa suomen kahtia ja haavistolla menee liikaa aikaa oman maineensa puhdistamis yrityksiin !
Jos haavisto pressa
13
317
Vastaukset
- Anonyymi
Presidentti nimitys uusiksi: Ruskean Reiän Ritari
Lyhennys "RRR"- Anonyymi
Presidentti vaihtuu persdentiksi.
- Anonyymi
Koulutus on mennyt hukkaan perussuomalaisella Anonyymi-ap:lla, sen huomaa kun lukee hänen kirjoituksiaan
- Anonyymi
Ikuisella Pekka-ylioppilaalla Helsingin yliopistossa suoritettuna jokunen alkeiskurssi ja nekin vanhentuneet aikoja sitten.
Pekka pyysi yliopistoa myöntämään hänelle maisterin paperit ilman yliopistosuorituksia. Yliopistolta neuvottiin Pekkaa suorittelemaan maisterin opinnot itse. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ikuisella Pekka-ylioppilaalla Helsingin yliopistossa suoritettuna jokunen alkeiskurssi ja nekin vanhentuneet aikoja sitten.
Pekka pyysi yliopistoa myöntämään hänelle maisterin paperit ilman yliopistosuorituksia. Yliopistolta neuvottiin Pekkaa suorittelemaan maisterin opinnot itse.Haavistolta täysin häpeämätöntä ja realiteettien taju heittää.
Ei presidenttiainesta.
- Anonyymi
Ei hänestä tuu pressaa, ei pääse edes toiselle kierrokselle.
- Anonyymi
Pekka on paras noista kaikista ehdokkaista. Aika lapsellista herjailla täällä palstalla mutta niinhän on aina ollut vaalien voittajien osalta ainakin viimeisten vaalien osalta. Miten Haloskalle lyötiin ämpärillä vettä niskaan keskustelupalstoilla ennen vaaleja. Miten Niinistöä halveksittiin tämän kummitytön kanssa jne.
- Anonyymi
Komposti-lehden toimittajana on ollut, muut eivät ole olleet...!
- Anonyymi
Ei Mannerheimiakaan pilkattu joten ei kukaan Pekkaakaan hauku. Haavisto pressaks ja Suomi voi taas paremmin
- Anonyymi
Ei järjen häivää, pekko rinnastaa valtiomies Mannerheimin ja sivari-pekan.
Hoitoon. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei järjen häivää, pekko rinnastaa valtiomies Mannerheimin ja sivari-pekan.
Hoitoon.Mannerheim oli homo mutta kukaan ei uskaltanut nostaa kissaa pöydälle. Olisi ollut nopiaan teloituskomppanian edessä.
- Anonyymi
Hyvä pressa Haavistosta
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2074586- 1862571
- 671512
Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?961210- 1251119
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1041116- 711071
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91042Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1311017- 109989