Putin on diktaattori. Ei ole huonoja tai hyviä päiviä. On vain rajaton määrä miehiä jotka voi lähettää kuolemaan. Uusia miehiä siis lahdattavaksi ja homma pyörii taas.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/71a46d63-2092-4e00-b46a-7b6213a7ec32
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/71a46d63-2092-4e00-b46a-7b6213a7ec32
Vastaukset 10
Vanhimmat
Putin lähettää koko venäjän kansan asteittain ukrainaan kuolemaan.
Paha juttu heille.
Mutta mikäs sen makoisampaa ihmiskunnalle.
Mikä oli se partasuu pappa joka uhosi IS videolla suurista tappioista?
Ukrainan miesten uhreiksi lähettäminenkö sitä parempaa uhraamista?
Yhdysvallat ei sääli uhreja. Monessako sodassa nyt ovat mukana 2 , 3 enemmän?
Yhdysvallat ja Zele uhraavat Ukrainalaiset. Rauhaa ei todellakaan haluta. Koska sota on Yhdysvalloille kannattava bisnes.
Suomalaisiin pakotteet osui kovin. Mutta, Yhdysvallat tienaa niillä, ja aseilla joita tilaamme heiltä Ukrainaan lahjoitettujen tilalle🤑🤑🤑
Mikä maa on Sotaisin maa?
Mikä maa sotinut yli 90% olemassaolostaan?
Vinkki. Ei ole Venäjä.....
Mikä on maailman paskin luuserivaltio. Vihje: Alkaa V:llä ja päättyy ä:hän. Välissä on enäj.
Putin on terroristi ja raakalainen.
Höpönassu, älä lue iltistä, jos haluat tietää jotain ukrosodasta. Se on suoraa onnetonta valehtelua, mustaa maalataan valkoiseksi päivittäin. Todellisuudessa ukrot vetävät viimeisiä henkäyksiä. Jos olet onneton kielitaidoton, ei voi mitään, pysy tietämättömyydessä. Iltalehdet on tarkoitettu yksinkertaisille ihmisille.
Heh. Vai Ukrainalaiset vetävät viimeisiä henkäyksiä. Taidat vannoutuneesti kuunnella Kremlin viestejä. Tiedät kai että Venäjä ei ole edennyt reiluun vuoteen juuri lainkaan. Kremlin mukaan tosin sota menee ihan putkeen,,,, hahahah. Venäjä tulee parin vuoden sisään marssimaan kotiin kuten aikanaan Afganistanista. Maailman heikoin armeija väkimäärään suhteutettuna. Nytkin tarvitsevat apua Pohjois-Korean rakettimieheltä...ahhahahahahahaahha. Hyvä Kreml ja sen johtajat jotka eivät koe luonnollista kuolemaa.
Vankiloista vangit on lähetetty rintamalle, nyt myös naisia. Alkaako 140 miljoonaisesta kansasta halukkaat loppua?