Oonko siis ainoa, josta välillä tuntuu et elämä on vaan joku elokuva. Tässä on pari esimerkkiä Miks.
Olin ykspäivä koulussa ja meijän koulu on silleen et on päärakennus missä on kaikki muut luokat paitsi musiikki, kässät ja kuvis, jotka on semmosessa suorakulman muotosessa piharakennuksessa pihan reunalla. Meijän musiikin tunti oli päättynyt ja odotin mun parasta kaveria, joka jutteli opettajan kanssa ku oli kipeenä. Olin siinä ovella silleen et mun jalka oli siinä välissä pitämässä sitä suki, mut katoin kuitenki taakse sitä kaveria ja opettajaa päin. Sit mun ihastus oli unohtanut hupparin sinne luokkaan ja tulee siihen ovelle. Käännän katseeni sitä päin ja me siis literally katottiin toisiamme tosi läheltä suoraan silmiin. Se tuntu ikuisuudelta kun vaan tuijotettiin toisiamme. Sit avasin sen oven sille ja mietin et kauankohan tuossakin toisiamme tuijotettiin. Nyt ku myöhemmin miettii ni ei se ollu ku ehkä 5-10 sekuntia.
Toinen on ku joskus nelosella oltiin menos ruokalaan. Pestiin käsiä. Siinä luokassa oli kaks hanaa ja niitten välissä yks sellanen saippua juttu. Sit pesin käsiä ja mun käsi osu just samaan aikaan yhen pojan kanssa siihen saippua juttuun. Olihan se aika ak. Ei mul ees ollu crushia siihen poikaan.
Kolmas esimerkki on ku joskus talvella rakennettiin lumilinnoja. Mun sisko meni sisälle ja mä jäin yksin ulos hämärään. En enää muista mistä mut Olin tullu surulliseks jostaa ja itkin siellä yksin kylmässä. Ja kappas kummaa alkaa sataa vettä. Ja siis oli talvi ja paljon lunta. Pientä ripsutustahan se vaan oli mut aloin silloin itekki miettii et hetkonen. Eli siis itkin yksin hämärässä, ulkona, kylmässä, kun sato vettä.
Oonko siis ainoo jolle tapahtuu tällasia. Jos en ni ois kiva lukee jonkun muunkin kokemuksia.
Elämä on elokuva
Anonyymi-ap
1
302
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711437
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411029Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14650
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21640- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573