Silakan syönti jatkuu, jes.

Hyvä tämä hallitus kun ei taipunut kiistassa. Edellinen olisi antanut senkin ammatin loppua tässä maassa.
7129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Edellinen hallitus nuoli kaikessa eurostoliittoa.

Äänestä
  • Esimerkiksi ennallistamisessa. Se ei kieltänyt asiaa joka pahimmillaan tuhoaa koko valtiontalouden. Ruotsi kielsi viisaasti sen.

    Äänestä

Suomessa silakoita syönevät eniten ne häkeissä kärsivät turkiseläimet!

Äänestä
  • En pidä silakoista ja vielä vähemmän turkiksista.

    Äänestä

Hätäkös tässä, silakka riittää, jos sitä vain ihmiset syövät. Minkinrehuksi sen käyttöä ei keksinyt edes punavihreä hallitus estää.

Äänestä

Vain hinta nousee.

Äänestä

Hyvää toimintaa Sarilta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hyvä tämä hallitus kun ei taipunut kiistassa. Edellinen olisi antanut senkin ammatin loppua tässä maassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu