Nyt on hyvä meininki

Julkusta terveydenhuoltoa ajetaan alas. Eläköön Yksityinen sektori joka tekee halvemmalla ja palvelee paremmin.
Ei julkisen tarvi hoitaa krapulaansa sairaslomaa hakevia tai elintavoillasn itsensä sairastuttaneita.

17

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mutta mitäpä sitten jos sinulta köyhä putoaa se viimeinenkin löysä ruuvi ? Kuka sinut sitten korjaa jos julkinen terveydenhuolto ei toimi...


      Totuuden nimissä on kuitenkin sanottava, että vaikka julkisen terveydenhuollon näkymät ovatkin nyt synkähköt, ilmiö on kuin onkin vain tilapäinen häiriö maamme seilatessa yhä vankemmin -kunhan nykyinen rupuhallitus kaatuu- , kohti yhä auvoisempaa hyvinvointivaltiota.

      Ihmisen arvoa ei voi eikä pidä mitata rahassa. Työlläkin on kehittyneissä länsimaissa enää vain välinearvo, aivan kuten hammasharjalla tai nastarenkailla.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😋 ­­­N­­­y­­­m­f­o­­­m­­a­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18069170u

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Ja muista lannoittaa ne mustikkamättääsi kunnolla, että on mitä poimia, aidoista tai kieltotauluista huolimatta. Vaikka kyse onkin jokamiehenvääryydestä, älä liikaa murehdi. Ainahan voit muuttaa sinne mertentakaiseen ihannevaltioosi, jossa ei ole niitä jokamiehenvääryyksiä.

      Menehän nyt vaan kiltisti kumartamaan niitä kotisi seinälle ripustamiasi tauluja, joissa hehkuvat niin Thatcherin kuin Reaganinkin ylväät kuvatukset.

      • Anonyymi

        Martti on kommunisti. Sanoi äänestäneensä ANTIFA Liitä. Anarkisteja joita kommunisteissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Martti on kommunisti. Sanoi äänestäneensä ANTIFA Liitä. Anarkisteja joita kommunisteissa.

        Perusteellisesti on Siuvatti saanut sinut möyhennettyä ja Kapi viimeisteltyä :)


      • Vielä Milton Friedmanin kuva löytyy.


      • Oikeistolibertaristi kirjoitti:

        Vielä Milton Friedmanin kuva löytyy.

        No hyvä :)))


      • Anonyymi
        Environment kirjoitti:

        No hyvä :)))

        Pallohenkilön pyhän kolminaisuutensa alttarilla. Reagan, Thatcher ja Friedman :)


      • Anonyymi kirjoitti:

        Perusteellisesti on Siuvatti saanut sinut möyhennettyä ja Kapi viimeisteltyä :)

        Siuvatille pisteet :) Niin ja Kapille :)


      • Anonyymi
        Environment kirjoitti:

        Siuvatille pisteet :) Niin ja Kapille :)

        Ansioituneesta toiminnasta kunnon jalopuukokardit heille eikä mitään pajupuusta veistettyä kuten itse pankkomajurilla. Pankkomajurille se olisi katkera paikka, kuten olisi sekin, jos Raahe pystyttäisi Siuvatille patsaan :)


      • Anonyymi kirjoitti:

        Pallohenkilön pyhän kolminaisuutensa alttarilla. Reagan, Thatcher ja Friedman :)

        "Pallohenkilön pyhän kolminaisuutensa alttarilla. Reagan, Thatcher ja Friedman :)"

        Herkkää, niin herkkää. Kyllä tässä nyt jo kaltaiseni sharmikas vanha herrasmieskin vallan liikuttuu. Kauan eläköön tuo pyhä kolminkertaisuus tajuntansa kipinäkeskuksessa, RTF.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Pallohenkilön pyhän kolminaisuutensa alttarilla. Reagan, Thatcher ja Friedman :)

        Uskontunnustuksemme on:
        Minä uskon vahvaan valuuttaan, matalaan inflaatioon,, julkisen sektorin yksityistämiseen, valumateoriaan, negatiivisiin vapauksiin, markkinoiden itsensä korjaamiseen.
        Pelastakaa meidät keynesiläisyyden ja positiivisen vapauskäsitteen turmiollisuudesta.


    • Anonyymi

      Mikä instanssi julkista terveydenhuoltoa muka ajaa alas? Ei edes nykyinen oikeistohallitus. Vaikka se suosiikin yksityistä sektoria, sillä ei ole välineitä romuttaa yleisvaltakunnallista, julkista sote-sektoria ja korvata se pääkaupunkiseudulle ja muutamiin suurimpiin kaupunkeihin keskittyneellä yksityisellä sektorilla.

      • On sillä. Kun rahahanat pistetään kiinni. Nykyään on myös keksitty etälääkäri.
        Nyt tehdään Suomesta uusi Yhdysvallat!
        Aina voi ottaa vakuutuksen yksityistä varten


    • Anonyymi

      Että tuollainen tarina kaikkineen koko ketju ja ulostulo. Mitenkähän aamulla kun pää pipi.

    • Anonyymi

      Mikä on julkusta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      95
      6092
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      55
      5068
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      57
      4212
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      96
      3809
    5. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      8
      3568
    6. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      114
      3110
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2513
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2449
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      52
      2169
    10. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      21
      1545
    Aihe