Nyt on hyvä meininki

Julkusta terveydenhuoltoa ajetaan alas. Eläköön Yksityinen sektori joka tekee halvemmalla ja palvelee paremmin.
Ei julkisen tarvi hoitaa krapulaansa sairaslomaa hakevia tai elintavoillasn itsensä sairastuttaneita.

17

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mutta mitäpä sitten jos sinulta köyhä putoaa se viimeinenkin löysä ruuvi ? Kuka sinut sitten korjaa jos julkinen terveydenhuolto ei toimi...


      Totuuden nimissä on kuitenkin sanottava, että vaikka julkisen terveydenhuollon näkymät ovatkin nyt synkähköt, ilmiö on kuin onkin vain tilapäinen häiriö maamme seilatessa yhä vankemmin -kunhan nykyinen rupuhallitus kaatuu- , kohti yhä auvoisempaa hyvinvointivaltiota.

      Ihmisen arvoa ei voi eikä pidä mitata rahassa. Työlläkin on kehittyneissä länsimaissa enää vain välinearvo, aivan kuten hammasharjalla tai nastarenkailla.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😋 ­­­N­­­y­­­m­f­o­­­m­­a­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18069170u

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Ja muista lannoittaa ne mustikkamättääsi kunnolla, että on mitä poimia, aidoista tai kieltotauluista huolimatta. Vaikka kyse onkin jokamiehenvääryydestä, älä liikaa murehdi. Ainahan voit muuttaa sinne mertentakaiseen ihannevaltioosi, jossa ei ole niitä jokamiehenvääryyksiä.

      Menehän nyt vaan kiltisti kumartamaan niitä kotisi seinälle ripustamiasi tauluja, joissa hehkuvat niin Thatcherin kuin Reaganinkin ylväät kuvatukset.

      • Anonyymi

        Martti on kommunisti. Sanoi äänestäneensä ANTIFA Liitä. Anarkisteja joita kommunisteissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Martti on kommunisti. Sanoi äänestäneensä ANTIFA Liitä. Anarkisteja joita kommunisteissa.

        Perusteellisesti on Siuvatti saanut sinut möyhennettyä ja Kapi viimeisteltyä :)


      • Vielä Milton Friedmanin kuva löytyy.


      • Oikeistolibertaristi kirjoitti:

        Vielä Milton Friedmanin kuva löytyy.

        No hyvä :)))


      • Anonyymi
        Environment kirjoitti:

        No hyvä :)))

        Pallohenkilön pyhän kolminaisuutensa alttarilla. Reagan, Thatcher ja Friedman :)


      • Anonyymi kirjoitti:

        Perusteellisesti on Siuvatti saanut sinut möyhennettyä ja Kapi viimeisteltyä :)

        Siuvatille pisteet :) Niin ja Kapille :)


      • Anonyymi
        Environment kirjoitti:

        Siuvatille pisteet :) Niin ja Kapille :)

        Ansioituneesta toiminnasta kunnon jalopuukokardit heille eikä mitään pajupuusta veistettyä kuten itse pankkomajurilla. Pankkomajurille se olisi katkera paikka, kuten olisi sekin, jos Raahe pystyttäisi Siuvatille patsaan :)


      • Anonyymi kirjoitti:

        Pallohenkilön pyhän kolminaisuutensa alttarilla. Reagan, Thatcher ja Friedman :)

        "Pallohenkilön pyhän kolminaisuutensa alttarilla. Reagan, Thatcher ja Friedman :)"

        Herkkää, niin herkkää. Kyllä tässä nyt jo kaltaiseni sharmikas vanha herrasmieskin vallan liikuttuu. Kauan eläköön tuo pyhä kolminkertaisuus tajuntansa kipinäkeskuksessa, RTF.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Pallohenkilön pyhän kolminaisuutensa alttarilla. Reagan, Thatcher ja Friedman :)

        Uskontunnustuksemme on:
        Minä uskon vahvaan valuuttaan, matalaan inflaatioon,, julkisen sektorin yksityistämiseen, valumateoriaan, negatiivisiin vapauksiin, markkinoiden itsensä korjaamiseen.
        Pelastakaa meidät keynesiläisyyden ja positiivisen vapauskäsitteen turmiollisuudesta.


    • Anonyymi

      Mikä instanssi julkista terveydenhuoltoa muka ajaa alas? Ei edes nykyinen oikeistohallitus. Vaikka se suosiikin yksityistä sektoria, sillä ei ole välineitä romuttaa yleisvaltakunnallista, julkista sote-sektoria ja korvata se pääkaupunkiseudulle ja muutamiin suurimpiin kaupunkeihin keskittyneellä yksityisellä sektorilla.

      • On sillä. Kun rahahanat pistetään kiinni. Nykyään on myös keksitty etälääkäri.
        Nyt tehdään Suomesta uusi Yhdysvallat!
        Aina voi ottaa vakuutuksen yksityistä varten


    • Anonyymi

      Että tuollainen tarina kaikkineen koko ketju ja ulostulo. Mitenkähän aamulla kun pää pipi.

    • Anonyymi

      Mikä on julkusta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      182
      1272
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      883
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      824
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      684
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      594
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      580
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      550
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      549
    Aihe