Vieläks se koirasusi siellä pelottaa ihmisiä. Kun siinä on puoliksi sutta niin se voi olla arvaamaton. Pelkästään jo susikoira voi olla arvaamaton, silläkin voi naksahtaa päässä koska vaan ja käy päälle. Olkaa vaan varovaisia
Koirasusi nala
Anonyymi-ap
29788
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Koirasusi on säädetty kansallisesti haitalliseksi vieraslajiksi. Kansallisesti haitallista vieraslajia ei saa päästää ympäristöön eikä tuoda Suomeen EU:n ulkopuolelta eikä myöskään toisesta EU-maasta, pitää hallussa, kasvattaa, kuljettaa, saattaa markkinoille, välittää taikka myydä tai muuten luovuttaa.
Aiheeseen voi tutustua tarkemmin.
https://vieraslajit.fi/lajit/MX.5014936
omistaja taitaa olla puoliksi ihmissusi ?
Ei ole vaan vajakki hispaani jonka voi tappaa.
Pelkotiloihin on lääkitys.
Koirista et ymmärrä yhtään mitään, sen kertoo jo sekin, kun höpiset susikoirista.
Kaikki koirathan ovat oikeasti susia.
Oli mikä oli mutta rakki omistajineen ammuttavaksi.
Nai sinä niitä koiria, varo ettei se hotkaisee piliäsi.
Eikö sitten mitenkään omistajalle mene jakeluun että koira täytyy pitää hihnassa.Taitaa omistaja vaan haluta olla esillä.
No tulipahan jannusta ainakin julkkis pelkästään olemalla mu*kku. Koirarotukaan ei ole sallittu ilman erityislupia, mutta ilmeisesti ulkomaalaistausta antaa kaiken anteeksi.
Mitä tästä opitaan? Ollan kaikki mu*kkuja niin päästää julkkiksiksi. Sick society.
Niinku se pikku homppeli Niko saarinen.
Uuno Espanjasta.Koirasusi sopii hyvin vinttikoiradalle
Millä perusteella sillä miehellä on oleskelulupa Suomeen.
"Maassa maan tavalla" joutaa roskakoriin. Ulkomaalaiset saavat tehdä mitä huvittaa . Maamme punavihreitten ihmisoikeuden asiantuntijoiden pöhöttynyt joukko pitää siitä huolen .
Joku homo virkailija antanu sille oleskeluluvan. Sitten se hispaani nai sitä koirasutta.
Ilmestyykö kohta kirja minä ja vihattu koira.
Ilmestyy ja Martti Aitolehti antaa pillua sille äijälle ja ne menee naimisiin kun Martti tykkää ulkomaisista. Koira on mukana niiden seksileikeissä.
Ongelma ei liene yksin koirassa, vaan sen omistajassa. Ylimielinen ja täysin vastuuton. Oikea kouluesimerkki heikkolahjaisesta henkilöstä, jolle ei tulisi sallia minkään eläimen pitoa.
Yleensä se on nimenomaan se omistaja. Harva koira voi sille mitään, jos omistaja on asennevammainen.
Mitäs sitten tapahtuu kun se hyökkää ihmisen päälle,
Se hispaanivajakki saa mitalin ja siitä tulee Suomen parlamenti jäsen.
Jos ei säännöt kiinnosta niin koira pois.
Ja kansalaisuus jos on jo saanut ?
Oppikirjaesimerkki narsistista. Kun se puhui perjantai ohjelmassakin niin näki ettei mikään mitä muut sanoo leikkaa. Hyvä esimerkki miten voi olla täysin kykenemätön normaaliin vuorovaikutukseen toisten ihmisten kanssa ja ymmärtämään heidän ajatuksia, sanoja ja tunteita. Ainoastaan levy me me me soi.
Joku sais Pieksämäki sen hengiltä ja koiran tappaa moottorisahalla.
täälä ei taas tiedetä mitään koirista .se mikään koirasusi ole tavallinen rakki.koirasusia ei voi pitää irti ne on ihan erilaisia kun tuo rakki.on kokemusta koirasusista eri susiprosenteilla jos on sutta alle 20 % jotenkin vielä hallittavissa mut jos prossa nousee niitä ei hallitse kukaan ei ainakaan kaupunkiympäristössä. ja saksanpaimenkoira ei ole susikoira sen jo sanoo nimikin paimenkoira.ainut susikoira on irlanninsusikoira .katsokaa netistä kuvia vähän eri kokoinen.aikoinaan irlannista ja englannista tapettiin sudet näillä koirilla sukupuuttoon.jos saksanpaimenkoira ja susi kohtaavat saksalainen kuolee joka kerta.mut volgodadin koira.kangal.tiibetinmastiffi.dogo argentiino.pyreneittenmastiffi.boerbol.ja muut tällaset rodut pätkii suden koska vain.
Ihan sama tiedetäänkö koirista tai ei mutta tuommoset rakit vajakkiomistajineen valetaan bensalla ja tulkataan tuleen. Siinä hyvä kikka.
Sen rakin omistajan saa ampua ja lihat syöttää sille nalalle ja sitten tappaa koko paska hitaasti. Kaikki koirat maailmassa pitää lahdata paitsi palveluskoirat. Ne koiran omistajat joiden koira on purru ihmistä niin saa surutta tappaa koirineen.