Temptation Island Suomen eettisyys

Anonyymi-ap

Mitä mieletä olette siitä että ihmisiä juotetaan televisio-ohjelmassa humalaan ja yritetään saada sitten pettämään kumppaniaan?
Minun mielestä tuollaista toimintaa ei todellakaan pitäisi harjoittaa.

Tänään muuten Seiska uutisoi taas yhden TIS osallistujan rikoksista, aika monilla kyseiseen ohjelmaan osallistuvalla tuntuu olevan huumeongelmia, yms.

12

1359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikä vielä sekään riitä että pariskunnat pettäisi toisiaan, sen lisäksi tapahtuma kuvataan ja kännisten ihmisten "pornovideo" näytetään televisiossa.

    • Anonyymi

      Aivan älytöntä🤔! Siis tekemällä tehtyä potaskaa!

    • Anonyymi

      Hienoa viihdettä, osa tenavista on tosin surkeita saamaan mitään aikaisiksi, haluavat vai keskustella syvällisiä. Toimintaa vaaditaan, eikä paskan jauhamista.

    • Anonyymi

      Ihan sairasta naama täynnä tatskoja kertoo että on aivan pöpi. Hullua tommoset ohjelmat ei voi edes katsoa. Hyi helvata.

    • Anonyymi

      Ei tuonne kukaan normaali lähtisikään, horoakat menee esittelemään paljasta persettään ja jätkät kännäämään, jotkut haluaa seksiäkin. Ällöttävin on juontaja, oikea tossusankari kun syyttää vain miehiä vaikka akat tekisi mitä tahansa.

      • Anonyymi

        Juu, järkyttävää touhua. Varsinkin se paljasperseinen vosu, joka läheisyydenpuutteella selittää huor...misen. jollei sen jätkä ymmärrä häipyä niin tossu on.💩


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juu, järkyttävää touhua. Varsinkin se paljasperseinen vosu, joka läheisyydenpuutteella selittää huor...misen. jollei sen jätkä ymmärrä häipyä niin tossu on.💩

        Kunhan näkee sarjan TV:stä nin ihme on jos ei älyä jättää.


    • Anonyymi

      Ihmettelen miten sinne on otettu kaksi poikalasta tuo itseriittoisa elvis on varsinkin tutinpuutteessa.

    • Anonyymi

      Jumalattomat tehkööt mitä lystää niin kauan kunnes Jumala estää. Sekin aika tulee kun mitään pahaa ei enää voi tehdä ilman tuomiota. Raamattuun on kirjoitettu että "tämä aika on paha", ja että tulee aika kun synnintekijät heitetään elävinä tulijärveen. Olen lakannut pahoittamastani mieleni ihmisten tekojen tähden. Minulla on luottamus Jumalaan, että jokainen joutuu tuomittavaksi Jumalan toimesta. Mitä se on jos minä alan vihata ja kostaa syntisille, siihen verrattuna kun Jumala kostaa? Tyydyn siihen mitä Jumala tekee pahoille ja epäuskoisille. Minä en voi lisätä heidän rangaistustaan enkä ottaa siitä mitään pois. Vain Jeesus voi tuomita ja vapahtaa.

    • Anonyymi

      Tuo juontaja on kyllä niin pelle kuin olla ja osaa, miksei se ole mennyt sukupuolenvaihtoon kun on selvä femakkoämmä ainakin "aivo"toiminnoiltaan. Ikinä ei arostele ämmiä mistään, mutta miehiä kaikesta mahdollisesta.

      • Anonyymi

        Juurikin kuin ämmä👍


    • Anonyymi

      Joo aivan uskomaton ohjelma tällästä elämää tänäpäivänä🤔? Nämä Paratiissi sinkut paljaana järetöntä on Persrily🤮.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      58
      3713
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      72
      3085
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      53
      2281
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1510
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      65
      1289
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      86
      1146
    7. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      981
    8. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      23
      981
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      955
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      942
    Aihe