Suomea on viety 1960 luvulta lähtie,amerikalaisuuteen.jokainen muistaa -60-70 luvun Amerikan raudat/Pop-tähdet ja pakko Eenglannin kouluissamme, joilla saatiin Suomalaisnuoret ihannoimaan Amerikkaa.Tämä näkyy nyt ilmiönä,mitä nuoristamme on tullut.Huumeet ovat vallanneet Suomen,melkeimpä jokaisessa kunnassa.
Jotkut vielä kehtaa kirjoitella.ettei Suomea ole viety Natoon.
Jotkut vielä kehtaa kirjoitella.ettei Suomea ole viety Natoon.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Nato ja pelko osakeiden romahtamisesta,on siivittänyt Amerikkalaisuuteen.
Suomalaisten himo ostella osakeita,on alkanut näkyä.Firmoja menee konkaan
enempi kuin saadaan uusia syntymään.Konkurssi odottaa tuloaan.
Media mainosti Natoa päivittäin ja kaikki kriittinen keskustelu Natosta puuttui mediasta ja joku vielä kehtaa väittää että oli kansan tahto liittyä Natoon. Media aivopesi kansaa ja Natoon mentiin aivan väärillä tiedoilla.
S24:ltä natopalstalta kaikki natokriittiset haukuttiin trollin voimalla ulos, ja sama uho jatkuu. Natossa piti olla "rauha", mutta nyt se on laittamassa kakkosvaihdetta päälle kun meinaa, että Naton avulla valloitetaan Karjala, ja ne väittää, että venäläiset on siellä.
https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_language#/media/File:GeographicalExtentOfRussianLanguage.png
Eipä näytä olevan. Eli natottajat haluaa Suomen tuhoavan sukulaiskansaansa.
Coca-Cola! Taisi olla myös 1940 syntyneiden unelma.pikku hiljaa Suomi sitten siirty Natoon.
Kansa kapinaan ja verta pakkiin.
No mitä se veri siellä pakissa tekee? Ajattelitko juoda?
Suomi 24 ei voi tallentaa Natoa ;}
Suomen herrat ja media,ovat viemässä suomea sotaan. Tyhmä kansa joka on täysin vietävissä uskoo median valeet.
Mutku koti, uskonto ja isänmaa... Tuolla on hyväuskoisia idiootteja ja narsisteja, joilla on kova tarve olla uskottavia, ja jotka seuraa kaavoja kuin lehmät. Täällä huutelevat, että Ukrainaan sotimaan, ja itänaapuria nurin, mutta kun heitä aletaan etsimään sota-alueelle, juoksevat karkuun tai piiloutuvat. Sellaiset pitäisi viedä keskelle toria ja kertoa mitä he ovat - heitä ei kiinnosta Suomen asiat, eivätkä tiedä minkä voiman alaisina toimivat.
Voi teitä tiltuja ja muita aivopestyjä putinisteja…
Noinko teitä on tällä kertaa ohjeistettu kirjoittamaan?
Ette silti taida itsekään uskoa noihin sepustuksiinne? Suomalaiset ovat melkoisen immuuneja putinpropagandalle, kuten olette varmastikin huomanneet….
Jo talvisodassa tiltut huutelivat rintamien takaa ja lentolehtisiä tiputtelemalla levittää naurettavaa propagandaansa. Se herätti lähinnä huvitteneisuutta jo silloin…
Kannattaa lukea historiaa viime sodasta. Maailmansota käytiin-39-45.Mitkä maat rahoittivat
toisen Neuvostoliiton maailmansodan? Saatat yllättyä.
Mikä maa joutuui maksajaksi? Saatat yllättyä.
Talvisodassa Suomen kävi ikävästi.Eikös vaan.
Hyvä näkökulma. Tuossa myös mielenkiintoisia linkkejä talvisodan todellisista syyllisistä.
https://kannustamo.net/2021/04/16/3923/
https://www.tampereensanomat.fi/uutiset.html?219225
https://web.archive.org/web/20071022084113/http://www.prokarelia.net/fi/?x=artikkeli&article_id=662&author=10
Kyllä näin on. Ja voiton jälkeen NL ja sen satelliitit rakensivat paratiisin maan päälle. Viro, Latvia, Liettua, Puola, Slovakia,,Szekki, Unkari, Romania, Bulkaaria vinkuvat anna meille Stalin takaisin. Minäkin kaipaan tätä aikaa takaisin. Farkuilla, sukkahousuilla kuulakärkikynillä, taskulaskimillä sai pillua niin paljon kuin vain jaksoi nussia.🌚🌚🌚
Eihän noissa linkeissä Neuvostoliittoa kehuttu vaan kerrottiin talvisodan salatuista kansioista.
Tallinnan seinäkirjoituksisa 80 luvulla. Kaikkien kansojen vankila. Viruhotellisa, minä hyvä tyttö 100 mk. 🤭🤭🤭