Verohallinnon perustiedoissa 2019.
Varoja ry: lle kerätty vuodesta 2015 lähtien. Ei ensimmäistäkään tilinpäätöstä saatavilla. Poliisihallinnon alaisen Arpajaishallinnon tiedoissa ei mitään tietoa ko. ry:stä. Ei tietoa olemassaolosta, puhumattakaan tilinpäätöksistä.
Pariskunta kerännyt kannattajajäseniä. Lisäksi "Toivon saattue" ...siellä on viitenro, jolloin varat menevät Naggarien Israel työhön.
Mihin työhön? Kun työmuotoja useita, ei mitään tietoa miten varat jakautuvat.
Ja onko ylipäätään toiminta millaista?
"Elämän Puolesta" työtä on viime vuosiin tuotu esille. Siis työtä, joka on loppunut 2015 tai aiemmin (abortin vastainen työ Bead Chaim järjestössä). Nyt viitataan "Elämän puolesta" työhön....eivät ole olleet tuon 2015 jälkeen siellä työyhteydessä.
Olivat Suomessa 3 vuotta "Suomi jaksolla" n.2016-2018. Kertokaa, miten on mahdollista toimia kiertävänä neuvonantajana Israelissa, kun samaan aikaan asuu Tampereella?
Työmuotoja on lueteltu ajan saatossa paljonkin: arabien ja juutalaisten välinen sovintotyö, Elämän puolesta työ, Särkyneiden sydänten majatalo, ruokajakelua huumekadulla, kuninkaan huone, sillanrakennus Suomen ja Israelin välillä jne.jne.
Nyt kun tullut hiukan heidän kannaltaan kiusallisia kysymyksiä, rouva puhuu "ystäväevankelioinnista"...mitä??? Eikö uskovien pidä evankelioida joka tapauksessa.! Miksi se on työmuoto, kristittyjen kuuluu evankelioida.
Ja mitä tuo nimenomai e "ystäväevankeliointi" pitää sisällään?
Mies tekee kirjallisuustyötä. Jakaa hengellistä luettavaa kirjapisteisiin.
Mistään vain ei käy ilmi, kuinka paljon, painosmäärät, kirnapisteiden lukumäärä jne.
On helppo verhoutua tuollaisiin ympäripyöreyksiin, kun kukaan ei vaivaudu tarkistamaan. Suomessa käyvät kesäaikaan haalimassa kannattajajäseniä, laittamalla paperin kiertämään, johon yleisö voi laittaa nimensä saadakseen "infokirjeen". Ko. kirjeen saaneet jo lienee niin sinisilmäisiä ja orientoituneita, että siitä joukosta ei tule "vaikeita kysymyksiä"....
Jos varoja ja kannattajia kaipaavat, mikseivät laita nettisivuja pystyyn; sitä kautta tavoittaisi suuren joukon ihmisiä.
Heidän kohdalla kävi päinvastoin; kun tuli kysymyksiä, joihin eivät vastanneet/halunneet vastata, nettisivut sulkeutuivat, eivätkä vastaa yhteydenottopyyntöihin.
Ymmärrätte kai miltä tuollainen toiminta näyttää; läpinäkyvyys puuttuu.
Vai ymmärrättekö?
Valona maailmalle yhdistys
Anonyymi-ap
1
381
Vastaukset
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18070465D
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.593727Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j873118Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin692326Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.141530Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m651319- 871169
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä291039Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?1991Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55965- 47952