Tuovat piilovika pommeja vaihdossa , nyt olkaa tarkkana.
Yksityiset kusettaa liikkeitä surutta .
6
388
Vastaukset
Kun osoitat suurta näin kiinnostusta asiaan kirjoittamalla tänne, niin ole
hyvä ja kerro itse, miten näissä autoasioissa mielestäsi olisi meneteltävä,
jotta ei tulisi niitä valituksia joka puolelta?
1. Kenties niin, että autonvaihtaja itse ensin korjuuttaa autonsa kaikilta osin
ennen sen tarjoamista osamaksuna uudempaan autoon?
2. Vain niin, että kertoo kaikki tiedossaan olevat auton viat - pienetkin - eikä peittele niitä?
3. Vai ottaisitko yhteyttä äänestämääsi Kansanedustajaan ehdottamalla, että
hänen edustamansa puolue tekisi lakialoitteen siitä, että jokainen käytetty
auto on ensin katsastettava, tai sen kunto muulla lailla selvitettävä,
ennen kuin se voidaan antaa myyjälle osana kauppahintaa laskettavaksi?
4. Joku muu vaihtoehto?- Anonyymi
Myös liikkeet ja varsinkin jobbarit harrastaa tuota samaa.
Mutta turhaan sinä jobbari täällä itket, hanki pätevyys ja tarkasta vaihdokit, niin pääset helpommalla.- Anonyymi
Helpompi kaikille kun yksityinen kusettaja joka tuntee autonsa niin kertoo mikä se oikeasti on.
Ensin painetaan oma piilovika pommi vaihdossa liikkeeseen ja kun se liikkeestä ostettu edellisen yksityisen tuoman piilovika pommi alkaa kakomaan niin kyllä alkaa itku ja valitus. Menkää itseenne katsokaa mitä tuotte vaihdossa ennen kun solvaatte liikkeitä jotka ei tee muuta kun ottaa muutaman tonnin välistä ja rahottaa seuraavalle kyrvälle auton kun eihän teillä vässyköillä ole edes euroa taskussa. Hy hy hyy näin se vaan tosissaan on.
- Anonyymi
En ole kertaakaan ostanut tai vienyt autoa kauppaan.
Suoraan käyttäjälle myynti - Anonyymi
Itse taas vienyt aina ehjän auton liikkeeseen vaihdossa. Ei ikänä ollut ongelmaa tai perään soittelua. Näin toimii suurin osa suomalaisista. Täällä valittaa jotkut huuhaa jobbarit.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 60834
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel111793- 46670
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla223649- 44579
- 55546
- 76533
- 22526
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k91520Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai37500