Cittarin kodinsydän

Onko omistajat vaihtunut kun tänään poikkesin pitkästä aikaa niin täydellä hinnalla tarjottiin pohjaan palanutta hernekeittoa …… ei ollut kovin hyvää….
331496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Kellä vaan voi palaa pohjaan.

Äänestä

Miksi sinä asiakkaana mukisematta vaan söit sen palaneen hernekeiton, etkä valittanut keittiölle asiasta? Ei me sille asialle mitään täällä voida-

Olisit ottanut rahasi kassalta takaisin ja hakenut sillä Lidistä 1,90€ maksavan hernekeittopurkin. Sellaisen osaa kädetönkin kokki lämmittää 15 minuutissa vaikka mikroaaltouunissa lautasella.

Äänestä
  • Kiitos neuvosta mutta ei se hyvää ollut kun 15 minuuttia mikrossa lämmitin,ne mikä ei ollut lautasella oli pitkin mikron seinä ja tosi kuumaa,poltin suuni kun söin.Miten saat jakaa tälläistä väärää tietoa?Taidat olla kädetön ja kohta päätön jos tiedän kuka olet,nimiä tänne ,herranen aika sentään!!!

    Äänestä

Eiköhän aloittajan tarkoitus ole kateellisena mustamaalata yritys.

Käykää huoletta asioimassa.

Äänestä

Hyvät muodokkaat perät on työntekijöillä.

Äänestä
  • lidlissä kassaneidillä kanssa niin komeet tissit että käyn aina siellä nähdäkseni ne. ja ne tosiaan melkein näkyy kokonaan. penis jäykkänä pakkaamaan.

    Äänestä

Nolo itkijä olet. Tahallasi yrität aiheuttaa vahinkoa yrittäjälle. Olisit mennyt nätisti sanomaan tiskille "hei anteeksi, keittoannokseni on pohjaan palanutta".
Sen sijaan itket täällä ja yrität vaikuttaa yrityksen imagoon.
Voitko kertoa miksi tämän teit?
Olitko vain arka, etkä rohjennut kasvotusten keskustella, äänestätkö kaikissa vaaleissa punaista ja vihreää?

Äänestä

Nykyaikaisilla, termostaattiohjatuilla ja lämpötilakontrolloiduilla ravintolakattiloilla on aika mahdotonta saada hernekeittoa palamaan pohjaan.

Avausviestin kirjoittaja olisi saanut keksiä jonkun hiukan uskottavamman tuntuisen ravintolasyyn huonolle ruoalle. Vaikka että oli liian suolaista tai oli liian rasvaista tms.

Tuollainen simpelin keiton pohjaan palaminen ei vaan mene läpi, sellaista ei ole tapahtunmut.

Äänestä
  • Taidat olla oikeassa. Joku ilkeä reppana vaan yritti tehdä kiusaa.

    Äänestä

Et ole saanut pesää ja nyt kiukuttelet keiton nimellä kun et saanut.

Äänestä
  • Kotipitsan gluteeniton pitsa maksoi 16.80e hieman isompi kuin karjalanpiirakka ,noh

    Äänestä

Sastamalalalalalalaiset on kyllä kummaa porukkaa, kun "AINA" lähdetään someen ja palstoille ensimmäisenä valittamaan. Miltähän aloittajasta tuntuisi, jos joku alkaisi sinulle valittamaan joka paikassa, jos sattuisi tietämään nimesi, ai niin, mutta on kiva huudella sieltä anonyyminä.. Kodin Sydän on hyvä, josse jopa paras paikka ja käyn siellä, sekä monet muut jatkossakin vaikka kuinka koitat mustamaalata.

Äänestä

Tältä näyttää alkavan marraskuun viikon menyy tuolla.

Kahvila KodinSydän
Viikon 45 (6-11.11) lounaslista.
Lounaan hinta arkisin 9 €
-------------
Ma Siskonmakkarakeitto
Ti Lihakeitto
Ke Kermainen lohikeitto
To Hernekeitto +pannari
Pe Makkarakeitto
La Talon lohikeitto
-------------
Tervetuloa! ❤️

Tykkään kyllä kaikista noista keitoista. Jätkämiehenä hiukan kyllä epäilyttää, että lähtikö se iso nälkä siskonmakkarakeitolla kuitenkaan. Saakohan tuolla santsata, vai onko se se yksi lautanen, joka eteen annetaan? Ei sivustolla tästä kerrota.

Kuuluuko edes leipä ja voi mukaan? Saati jälkiruokakahvikupponen.

Kannattaisi pistää joku oma sivusto pystyyn. Ei kaikki jaksa lähteä Facebookista etsimään viikon menyytä.

Samanlaista Facebook-laiskuutta on kyllä ravintola-alalla enemmänkin. Aika useat pienemmät ruokapaikat ja pizzeriat jämähtävät pelkkään Facebookkiin,

Äänestä
  • Miksi näet noin paljon vaivaa ja vingut, jos kerran tiedät ettei keitot vie nälkää pois? Valitse vapaasti ruokapaikka, jossa on tarjolla muutakin kuin keittoa. Tadaa! Problem solved!

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Miksi näet noin paljon vaivaa ja vingut, jos kerran tiedät ettei keitot vie nälkää pois? Valitse vapaasti ruokapaikka, jossa on tarjolla muutakin kuin keittoa. Tadaa! Problem solved!

    Taidat olla Kodinsydän-paikan omaa henkilökuntaa? Pikkuisen samalla tyylillä nekin siellä lyhytsanaisesti kuittailee, jos keitoista jotakin palautetta antaa. Paree pysyä poissa.

    Äänestä

Tuolla on kyllä tämän kylän parhaat kahvipaakkelsit tarjolla. Iloisia ja hyväntuulisia ovat myös paikan yrittäjänaiset.
https://imgur.com/a/32Kx9jn

Äänestä
  • Ainakin tuolla punapäällä on pilkettä silmäkulmassa.

    Äänestä

  • Aika lihavia vaikuttaa olevan kumpikin. Taitaa nuo itse leivotut kaloripommiset leipomukset maistua siellä joka päivä.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Aika lihavia vaikuttaa olevan kumpikin. Taitaa nuo itse leivotut kaloripommiset leipomukset maistua siellä joka päivä.

    Ei ole lihavia, juuri sopivia.

    Äänestä

Ja hinnat vaan nousee ….

Äänestä
  • Ja tarjottavat pienenee.

    Äänestä

Mikäs kahviautomaatti siihen kodinsydämen eteen cittarin puolelle on tullut?

Äänestä
  • En tiä, mutta kohta on koko käytävä täynnä kahvittelijoita nin ettei sivutte mahdu kulkeen.

    Äänestä

  • Siittä voi ottaa siittä automaatista kupin kahvia, taikka tuo omat kahvit termospullossa. Sen jälkeen voi alkaa hörppiä ja pääsee katteleen ikkunan läpitte niitä nuoria kahvilan likkoja siellä.

    Joinakin päivinä ne on aika hyvän näköisiä, kun ne ovat oikeen tälläytyneet ja on jouluaikaan minit hameet kaikilla päällä.

    Äänestä

Näkyykö torttu jos minihameet päällä

Äänestä
  • Aina voi elää toivossa, että jouluaikaan niitä leivonnaisiakin näkyisi. Kaikkia ei aina saa mitä toivoo, mutta se pääpalkinnon odottaminenkin voi joskus olla palkitsevaa,

    Äänestä

  • Mahtaa kahvilan työntekijöitä vähäsen pohdituttaa, ketkä asiakkaista on noi kiimaisimmat jantterit… mielenkiintoisia kahvin osto/myyntihetkiä vaan teille
    Ei mutta nythän mä hokasin keitä varten se kahveeautomaatti on hommattu!

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Mahtaa kahvilan työntekijöitä vähäsen pohdituttaa, ketkä asiakkaista on noi kiimaisimmat jantterit… mielenkiintoisia kahvin osto/myyntihetkiä vaan teille
    Ei mutta nythän mä hokasin keitä varten se kahveeautomaatti on hommattu!

    Se on ihan normaalia että asiakas voi ihastua vaikka kaupan kassatyttöön taikka omaan parturiinsa. Ja toisinkin päin voi tapahtua, ei niille omille tuntemuksilleen kukaan mitään mahda.

    Marketeissa nuoremmat kassatytöt huomaa nopesti, jos joku komea nuorimies saapastelee kauppaan asiakkaaksi. Sitten siinä hiukan hissuksiin nostellaan peukkuja ja kisataan, että kumpiko tyttö saa sen asiakkaan tulemaan omalle kassallensa. Aika normaalia ja harmitonta meininkiä kuitenkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Se on ihan normaalia että asiakas voi ihastua vaikka kaupan kassatyttöön taikka omaan parturiinsa. Ja toisinkin päin voi tapahtua, ei niille omille tuntemuksilleen kukaan mitään mahda.

    Marketeissa nuoremmat kassatytöt huomaa nopesti, jos joku komea nuorimies saapastelee kauppaan asiakkaaksi. Sitten siinä hiukan hissuksiin nostellaan peukkuja ja kisataan, että kumpiko tyttö saa sen asiakkaan tulemaan omalle kassallensa. Aika normaalia ja harmitonta meininkiä kuitenkin.

    No tuo on ihan harmitonta ja normaalia. Mutta eivät ne tytöt tule anonyyminä keskustelupalstoille arvostelemaan kenenkään kehoa ja laukomaan seksistisiä kommentteja. Eläköön se ero naisten hyväksi!

    Äänestä

Markkinointi-ihmiset väittää että kaikenlainen lisääntynyt some-näkyvyys lisää yrityksen tunnettuutta ja myyntiä. Jos tämä Suomi-24 kelpuutetaan oikeaksi some-alustaksi, niin tuolle kahvilalle pitäisi tulla aika hyvä joulumyynti. Saa ne reippaat myyjättäretkin kaikki ylimääräisen bonusrahan joulun jälkeen.

Äänestä

Prismassa oli yksi päivä nätti Fortumin myyjä käytävällä, piukoissa housuissaan, tavara näkyi selvästi.

Äänestä
  • Fortumin sähkösopimuksissa on sikamaisen korkeat hinnat. Irtisanoin 20 vuotisen sopimuksen Fortumin kanssa kesällä, ja siirryin Helenin asiakkaaksi. Se on positiivinen asia kuulla, että niillä Fortumilla olisi kuitenkin hyvän näköisiä naismyyjiä.

    Ne yleensä ahdistelee miehiä kauppakeskuksiin mentäessä. Kosteine katseineen ne naiset kovasti haluaisivat jutella, piukkoine farmareineen ja avonaisine kaula-aukkoineen.

    Aina jos vaan kameelinvarvas näkyy, niin sellainen on aina plussaa, tällaisessa pikkukaupungissa. Ei niitä kameleita täällä turhan usein näy.

    Äänestä

  • Oliko sähköä ilmassa myös ….

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko omistajat vaihtunut kun tänään poikkesin pitkästä aikaa niin täydellä hinnalla tarjottiin pohjaan palanutta hernekeittoa …… ei ollut kovin hyvää….

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu