Se juuri voi olla joillekin liian korkea kynnys ylittää. Kaikki ihmiset eivät halua sellaista, vaan oma rauha on tärkeintä. Kaikki eivät halua ovikellon soivan koko ajan, eivätkä myöskän joukkoon vetämistä.
JT uskonnon yhteisöllisyys
Anonyymi-ap
2199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kun on riittävän epäsäännöllinen kokouksissa kävijä, ei tulla häiritsemään vapaa-ajallakaan. Vanhimmat korkeintaan voivat tulla paimennuskäynnille, mutta heidät on helppo tunnistaa jo kaukaa, liikkuvat kaksittain bisnesmiehen näköisenä.
Mulla on raskas kolmivuorotyö, unettomia öitä ja terveydellisiä haasteita. Tiedän että Jt:t vaatii paljon. Ei kertakaikkiaan ole voimia. Ainoa on vapaapäivä jolloin jaksan ehkä jotain, mutta en yksillä vapailla enkä aina. Jos olisin innostunut niin ehkä kerran kuussa voisin harrastaa asiaa.