Millainen päivä se oli, miksi päädyit tänne?
Mieti päivää kun ekan kerran avasit tämän palstan
Anonyymi-ap
681104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 68
Vanhimmat
Tietoturvajutut ja kiusa, sitä ennen oli jotain ihmeellistä tuntemista joiden tajusin tulevan ulkopuolelta. Googlaus eroon ihastumisesta. Inhottaa ja puistattaa miten ovat hyväksikäyttäneet minua ja elämääni. Ilman lupaani. Hirveää porukkaa.
Lisätään te ootte kiduttanut ja "hakannut" minua vuosia, syönyt ja tuhonnut elämääni. Toivottavasti elämä tuo teille helvetisti pahaa näistä helvetti vuosista. Ootte kyllä psykopaattisen etovia ja oksettava porukkaa. Tänne jos vielä tuutte niin epäröi yhtään "hakata" takaisin niin että toivottavasti todella se oma elämä on helvettoö sen jälkeen.
Joukko psykopaatteja yrittänyt vuosia saada syömään heille lääkettä ja pyhittämään elämää tietyn parantamiseen. Yrittänyt Pakottaa luopumaan lapsista ja urasta ja ottamaan jonkun sekopäämiehen ja paskan elämän. Toivottavasti saavat sitä itse
Jotkut on tuon kaiken yläpuolella.
No niinpä kai ja jotkut ovat myös tällaiset miehen naisvihamielisen fantasioinnin yläpuolella, en alleviivaa patologisuutta tän enempää siis…😬
Yleensä mies se lääkitys tulee itseä varten ja sulle olisi ehkä tarpeen
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#180712077
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Hän pyysi ja minä tulin.
Telepatiaa?
Ei kun ihan henk.koht.
Miksi päätitte jutella juuri täällä?
Molemmat varattuja, tai ainakin toinen. Tämä on minun arvaukseni.
Aika sekava paikka kahdenkeskiseen yhteydenpitoon. Siirtyisin heti muualle.
Anonyyminä voi kirjoittaa monesta syystä. Lakkasin kirjoittamasta muuhun someen, koska en halua narsistikiusaajan näkevän mitään. En halua antaa sille YHTÄÄN MITÄÄN itsestäni.
Kiitos provomies insightista, toiste somekanavien syynääminen on kyllä hukkaan heitettyä aikaa kaikessa mielessä
Eli kyseessähän on antisosiaalinen omahyväisyys ennen kaikkea, ei jatkoon tai minnekään sama kuin natsien kohalla
Mutta kyllä näihin trollausdialogeihin sentään kannattaa lapsenusko säilyttää👍
Etsin erästä ihmistä ja yhtäkkiä tuli mieleen, että voisi olla täällä kirjoittamassa.
Löysitkö sen ikinä?
En tiedä hänestä mutta katkerot löytää aina ,sillä motivaatio kosto ajaa eteenpäin,jopa ammatin valinnassa se on päällimmäisenä.Koston ja vihan tunne piiskaa katkeroa vimmatusti eteenpäin!!!
Lopuksi huomaa ettei tyydytystä tullutkaan🤣🤣🤣
Joo löysin heti.
Really now supermale, even angel get stiffy on this right?
Olin ihastunut pitkästä, pitkästä aikaa erääseen mieheen. En ole ihminen, joka kertoo kavereille ihastuksista (ja tästä ihastuksesta varsinkaan), mutta se tunne oli pakko päästää johonkin ilmoille. Eksyin tänne, koska oli ikävä ja palstan nimessä oli sana "ikävä".
Jouduin kiusaajan kynsiin sai manipuloitua monia minua vastaan
Eipä ne muutkaan siteen kai mitään viattomia visertäviä ole? 🤔Sivusta vaikka ätmin provo onkin, mutta siis ei kannata turhaa ehkä ripsiä räpsytellä jne
Visertäjiä, vihertäjiä- miten tämä kielioppi nyt kenellekin nääs taipuu
Ehkä imago on jonkun räpättäjän räpätystä tärkeämpi, jännä nähdä sitten
Olen aamun virkku. Joka aamu herään 7-8 h.yöunien jälkeen kello 5.Luen netti ilmaset iltapäivä lehdet. Ajankukuksi selaan otsikoita ja joihinkin vastaan.Olen tulokas.Siisi en suomi 24 pyörinyt vuosia.
Ihastuin tahtomattani erääseen nuorempaan naiseen, vaikka tiedän ja tajuan että ei ole mahdollisuuksia. Kai täältä jotain vertaistukea ja unelmahöttöä hakee.
Miksei olis mahdollisuuksia. Mistä tiedät ettei tunne samoin
Olemme aika paljon erilaisia yhdessä asiassa ainakin. Monelle se voi olla ylitsepääsemätöntä, epäilen että hänellekin.
Soli jännä päivä.Jännä jatkuu.Kukaan ei voinut vaikuttaa silloin eikä nyt .Semmosta se on kaipuu,ihanan kiduttavaa,suolaista ja makeaa,hapanta ja emäksikästä, kaikkia samaan aikaan.
Olipa se fantasiaa tai totta mutta jännää se on ollut.
Päivät ja yöt mennyt kuin pikajuna eteenpäin.Oppinut paljon muitakin asioita itsestään.En vaihtais päivääkään pois.
Kävin ensi matkasivuilla
Luin muiden mielipiteitä joistain hotelleista esim
Sit umpimähkään kirjoitin ihastumisesta työpaikalla
Oliko se sattuma ?
Sattuma heinäsuovassa
Juuri näin.
En mäkään vaihtais päivääkään pois.
Naisena maanisesti netissä esiintyen kun ei sellaisia omassa reaalissa näy, ok
Tiiäks, kun oon nainen, eikä tarvii ees esittää maniaakaan.. Vaan olla ihan oma seko itsensä..
No saattanut yhdistyä "huvitus ja työ" ja olla joskus, mutta Vaan paristi "lisä mausteita" sopassa.
Joillekin henkilöijille (sick) saattaa merkitä jotain se, että joku äijä vakuuttelee anonyymilla palstalla olevansa nainen
Helppoa, jos löytää yhden varmasti tunnistettavan viestin. Siitä näkee sisällön ytimen. Kirjoutustyyliä voi muutella miksi tahansa. Siihen ei siksi kannata kiinnittää mitään huomiota, ellei pysty erottamaan hyvin pieniä kielellisiä nyansseja, joita kirjoittaja ei osaa huomioida. Sisällön ydin pysyy samana, joten, kun löytää yhden viestin, niin löytää seuraavatkin. Toinen juttu kannattaako lukea enempää kuin ensimmäinen viesti.
Hyvää huomenta
Kirvesvartta
Tarkoitatko, että kun kerran oppii jonkun ns tyylilajin on vaikea väittää enää muuta?
Tämä, että oisko kannattanut lukea tai huomata enempää.. No en omalta kohdaltani kadu enkä muuttais oikestaan kun yhden hetken täällä. Yhden klikkauksen muuttaisin.
Kuka on ivallisin kuka kuka sano mun nimi
Et voi koskaan tietää onko se varmasti tunnistettava vain sattuma. Kyllä täällä niin paljon niitä "varmoja" erehdyksiä on jokaisella, että pitää vähän nöyrtyä välillä ja tajuta erehtyneensä. Muuten olet vain paljon tyhmempi kuin itse tiedätkään olevasi.
Minä sain kerran ihan varman viestin tänne, olen vieläkin sitä mieltä että oli minulle.
Toisaalta se olisi voinut olla vaikka siskollenikin. Tai ihan vaan sattuma.
Väliaikainen visiitti
Sama täälläkin.
Muistan.Se silloin vuosia sitten syksyllä. En vaan saanut häntä mielestäni. En kehdannut häneen yhteyttä ottaa. Jollain tavalla päädyin haahuilemaan tänne. Sitten kait join koukkuun tänne kirjoitteluun.
No ihan eka kerta ja eka päivä on ollut
varmaan miljoona vuotta sitten ohimennen,
ja sillon tällön käyny kurkkii.
Mutta ihan nyt kesällä tulin tarkemmin kurkkimaan,
niin jokin sai mut jäämään.
Jokin tuntui joltain,
ja oli vaan jotain mitä ei voi selittää.
Oisinkohan jopa samana päivänä rekkautunut.
En ihan vannomaan mene.
Se jokin tuntuu edelleen, mutta..
Aikansa kutakin, kaikki päättyy joskus.
Jonkun kanssa jokin ajoi jotenkin mystisesti tänne.
Tietämättä, sopimatta, joku tämän tietää.
ps. kaiken jälkeen vaikka ei niin ruusuista eikä
pumpulista tää matka ollutkaan,
sain täältä paljon sellaista
joka vaikuttaa pitkään
ja joka opetti mulle
jotain tärkeää.
Ja avasi mun
tunnelukkoja,
ja antoi uutta
"elämän halua"
Ei sitä oikein
osaa edes
kuvailla
sanoin.
<3 <3
: )
Viittaatko tuolla pumpulilla erästä kirjoitusta tuolla toisessa keskustelussa, joka on pitkä ja hieman vaikeasti tulkittavissa? En itsekään oikein ymmärtänyt siitä juurikaan mitään, mutta ehkäpä se olikin jokin insidejuttu.
Juuh, puolisen vuotta siitä on, kun tänne tulin ja samalla tiellä yhä ollaan paitsi että tässä on tapahtunut kaikenmoista enkä osannut arvatakaan tällaisia käänteitä, mitä tuli. Hukkaan tämä täällä olo ei ole mennyt, ihan on ollut tarpeeseenkin tämä palsta. Se, mitä etsin, jää ilmeisesti löytämättä, jää vielä nähtäväksi, mutta on täältä uuttakin löytynyt ja sekin jää nähtäväksi, mitä tulevassa tapahtuu.
En viitannut,
oli ihan sattumaa tuo sana.
Oikeesti.
Mutta nyt kun mainitsit,
niin onko mikään sattumaa.
Jos tunnistin oikein,
niin voit luottaa että
en ole osallinen.
Itsekin noista joistain löytänyt
"piilotettuja" juttuja.
Nyt meitä pidetään enemmän harhaisina.
No eipä haitta mua ollenkaan.
Ja ei todellakaan hukkaan mennyt aika,
vaikka jotkut niin toivovatkin.
Kaiken hämmennyksen,
ja pahan tarkoituksen jäljiltä mä olen
niin paljon rikkaampi ja onnellisempi
kuin tänne tullessa.
Itseasiassa kadotin sen mistä puhuit..
Niin ja tosta tunnistamisesta ja uudesta
ja tulevasta, jos ei ohi mennyt,
niin ainakin jollain tapaa haluan että
kuulut mun tulevaan.
Se millä tavalla ja merkityksellä,
näyttää aika.
Vain muutama tuollainen timantti tulee
elämän aikana vastaan, mutta kun tulee
niin on pidettävä kiinni.
Täällä on tullut vedätysten, sun muiden rinnalla
muutama vastaan, ja ikävä kyllä kadonnutkin.
Hitto kun menee rönsyileväks ja sekavaks.
Teen tänään jossai vaiheessa alotuksen.
Musta on väitetty et mulla on näitä hahmoja
monia, mutta ei ole kuin tää ollut.
Eikä tää ollut hahmo, vaan minä ihan oma itseni,
vaikken omalla nimellä kyllä. Mutta tämän "hahmon"
alkuperäinen syy tänne tuloon, on valmis.
Enää pikkuset loppu hiomiset jäljellä.
....Vähän vasta painoa minä vaan.txt.
öööö siis mitä?
Niin, tuo sattuma.... Se on sillai jännä juttu, että kun sitä oikein alkaa pohtia, niin lopulta jää yksi kysymys jäljelle pohdinnasta huolimatta ja se on "onko". Onko sattumaa vai kohtaloa. Mihin itse kukin sen lokeroi tai miten noita sanoja käyttää. Ehkäpä jotkut asiat ovat niitäkin sattumalta tapahtuvia ja jotkut taasen kohtaloon perustuvia. Vai onko sittenkään 🤔
Mulla ei ole ollut muita hahmoja täällä kuin vain tämä nicci ja aiemmin oli toinen, jota harvoin käytin eräällä toisella palstalla jutellessa. Nikittömiä nimiä on useitakin ollut ja niihin on syynsä. Järkevät syyt. Niistä voin kertoa joskus myöhemmin tarkastikin, miksi niin piti olla.
Jokohan se on ensi yönä täydenkuun aika..... Joutunee valvomaan. Nyt töitä.
Mikä tämä nikki.. oot ano.. hah.. ois kiva tietää se toinen.. Mut juuu..
.. kun muistaisi itsekin sen.... Juuh, nyt ano tässä. Syystä.
En ole tuo 14.03, mutta nuo pari muuta 👍
Siis lyhyeksi jätin, ei sen kummempaa.
Niin ku minä olin 14.03
Kerrotko sä omasta palsta tulostas? :)
Se oli perjantai kun nähtiin😶https://youtu.be/6xqsE-XlIxE?si=7LkSrplULD13-Tzj
Joskus syyskuulla, en muista päivää. Ihan sattumoista surffailua.
Kurkkailtua tulee, tosi paljon kun vaihtuu viestejä, mutta ei edes availtua juurikaan, tai kirjoiteltua.
Muistan sen yön hyvin. Olin aika epätoivoinen.
Masennus oli uusiutunut lievänä vain vajaa kaksi vuotta toipumisesta ja olin hyvin rikki siitä. Epätoivoinen ja juuri yrittäny noudattaa lääkärin ajattelua että cipralexia napaan ja vaikka mieliala laskee ja paniikkikohtauksia pukkaa, ahdistuneisuus lisääntyy, itsetuhoajatuksia ilmaantuu ja nukuttaa koko päivän niin kun tuuppaat sinnikkäästi sitä mössöö elimistöös päivittäin sen yhden pillerin kuukauden ajan niin haittaoireet häviää ja mieliala alkaa koheneen.
Trollin kans otettiin ensimmäinen kohtaaminen täällä sillon koska kirjoitin kirjoituksen jossa ikävöin tervettä itseäni ja menneisyyttä, kun se haukku mut
T A R J A K S I ja keski-ikäiseksi. (Vuosi oli 2013) eli olin silloin 27-28 vuotias. Ja käski mennä tappaan itseni.
Hajosin siitä niin et menin käveleen tonne junaradan varteen kun ihan 100 metrin päässä menee raiteet.
Tiedän junien aikataulut.. tai tiesin silloin. Menin sillon kun tiesin et kohta juna menee ohi. Oli. Keskellä raiteita ja tunsin jalkojeni alla raiteissa tärinää ja kuulin hiljaisen suhinan. Juna oli tulossa. Ei vielä näkyvissä mutta tulossa jossain lähellä. Sitten näkyi yön hämäryydessä valot ja juna havaitsi mut.
Juna antoi varoitusäänen ja sillon mietin; elämässä on joskus vain sekuntteja aikaa miettiä mitä oikeasti haluaa, mitä seuraavaksi tekee, minkä tien valitsee, onko missään järkeä ja mihin tässä elämässä uskoo.
Kyyneleet silmissäni ja sydän hakaten seisoin keskellä raiteita katsomassa lähestyvää junaa ja viimeisien hetkien aikana siirryin sivuun.
Hajosin itkuun sivussa kun olin ihan raiteiden reunalla, tunsin sen ilmavirtauksen ja voiman millä juna ohitseni ajoi ja pystyin kuvitteleen mitä jälkeä musta ois jääny ton voiman jälkeen jäljelle.
Hetken keräsin itseäni ja palasin kotiin ja kaadoin cipralexit vessasta alas. Menin niistä liian sekavaan tilaan, koska ennen niiden aloitusta mulla ei ollut sellaisia itsetuhoajatuksia joten ton tilanteen jälkeen päätin että mun ja cipralexin tiet eroaa nyt.
Toipumisprosessi jatkuu eri teillä koska ne tekee mulle vaan pahaa. Enkä halua itselleni pahaa vaan hyvää. Jätin siis cipralexin 20.6.2013
Sen jälkeen en muista tulinko tänne seuraavan kerran vasta vuonna 2014. Mä en saanu paikasta hyvää kuvaa joten vierailin hyvin harvoin.
Vuoden välein saatoin lukasta mut myöhemmin sit kun toipunut masennuksesta palasin ojentaa trollia!
Lupasin nimittäin näin:
https://youtu.be/SzfwvfyMlG0?si=nOYr-X-dxTxcrnZr
T: Karoliina
Siis huh!! Ihan järkky! Jestas.... Onneksi heitit ne pois, mutta tuo joka sanoi sinulle, että mennä junan alle, niin ei hitto!!
Täällä on ihmisiä erilaisista syistä eikä kenenkään tilanteesta missä on voi olla varma.
Ihminen joka jo heiluu kuilun reunalla, sille riittää pienikin tönäsy auttaan tippuun sinne kuiluun.
Sillon olin niin palasina etten osannu puolustautua. Liian rikki. Joten mun vastaus henkiseen väkivaltaan oli hiljaisuudessa itsemurhan teko.
Lupasin että kun oon vapaa kaikesta mitä kannan mukana, trollaaja joutuu meneen asemiin, sillä astun esiin ja sillon en pysy vaiti eikä mua rikota, vaan trolli saa kohdata terveen ehjän minun koulutuksen ja vihan.
Trolli onkin väistyny mun koulutukseni ansiosta sivummalle.
Kato näin ne hommat etenee!
T: Karoliina
Nostan sulle hattua!! Ja tätä en sano missään kettuilumielessä vaan ihan puhtaasti sydämellä. T. 19.03
Esität mies siis itsesi kouluttajaa, no niin upea homma. Onhan sinulla tietysti tällä hahmolla hirman provosoiva tyyli, silti en ymmärrä har.aisten ristiretkiä
Lämmin ja aurinkoinen kesäpäivä. Kai virheen tein.
Sarasvuo oli julkaissut kohutun ( Sanna Ukkola muistaakseni kirjoitti siitä kolumnissaan ) "toukka-videonsa" jossa lausui lopuksi; "en tiedä kuka olet, mutta minulla on sinua ikävä".
Katsottuani videon, huomasin sattumalta mainoksen ( tästä palstasta ) jossa sana ikävä oli korostettuna. Klikkasin sitä, ja päädyin tähän perin juurin turhauttavaan limboon.
Olin jo usean viikon ajan tehnyt joka aamu ja ilta videon hänelle, niitä en koskaan lähettänyt, puhelimeni muisti oli täynnä ja tarvitsin paikan mihin kirjoittaa hänelle viestin aamuisin ja iltaisin. Viimeisen vuoden aikana viestit eivät ole enää olleet joka päiväisiä. Olen vihdoin kolmen vuoden päästä pääsemässä hänestä yli. Ehkä joku päivä poistan videotkin.