Biden on konna kuitenkin

Mahdollisti turhan sodan
21271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Biden tuo venäjän federaation armeijan ylipäällikkö antoi keväällä 2022 mahtikäskyn vasallilleen Vladi "hiiri "Putinille joukkoineen hyökätä kaikkia kansainvälisiä lakeja ja tunnustettuja rajasopimuksia rikkoen Ukrainaan ilman sodanjulistusta .

Hirveetä kauheeta

1Äänestä

Saman sortin kaveri saksan Scholz

Äänestä

Herra Bidenin mielenkiinto kohdistui nyt lähi-itään, jää Ukraina toiseksi

Äänestä
  • Ei jää! Molemmat hoituu!

    1Äänestä

Olipa avuton provo aloittajalta. Heh.

1Äänestä
  • Sota alkoi siitä kun Putinin hyökkäysjoukot ylittivät Ukrainan rajan 24.2.2022

    1Äänestä

Biden on konna kuitenkin. Mahdollisti turhan sodan"

En tiedä onko Biden konna, mutta sen tiedän, että sinä olet PÖLJÄ!

Sodan aloittaa se, joka sen ekana julistaa eli Putin julisti sodan Ukrainalle 24.2.2022!

Ei sitä Biden tehnyt!

Venäjän trollin totuudenrakkaus on vaatimatonta luokkaa!

1Äänestä
  • Biden sotkeutui turhaan, olisi jättänyt ongelman EU:lle, sieltähän se alkoi

    Äänestä

Tiltu pyrkii valheellisella otsikolla vaikuttamaan,vaikka jopa tyhmä tiltu tietää kuka tämän sodan aloitti

1Äänestä

Biden poliittinen huijari, ensin lähti tukemaan Ukrainaa, nyt hylkää, 100 miljardin Ukraina tukipaketista, mitä mainosti, uusin Bidenin esitys on että puolet menee Israelìin, mitään ei ole hyväksytty edustajanhuoneessa

Äänestä
  • Olet tyhmä kuin saapas. USA:n kongressi valitsi vasta 2 päivää sitten uuden puhemiehen. Nyt on kiire hyväksyä liittovaltion rahoitus, tai valtion tärkeät toiminnot pysähtyvät. Israel pärjää varmasti pitkälle omillaan. Ukrainan apu ei ole vain USA:n varassa, siinä on mukana koko Nato. Päätös Ukrainan ja Israelin avusta tehdään heti kun se on mahdollista, sillä kumpikin on USA:n intressissä

    1Äänestä

Biden on hyvä esimerkki demokratian rappiosta.

Äänestä
  • Biden on erinomainen johtaja Putleriin verraten!

    1Äänestä

  • Sinä olet taas esimerkki koulupudokkaasta.

    1Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Sinä olet taas esimerkki koulupudokkaasta.

    Perustelematon väite munaa esittäjänsä…

    Äänestä

  • Kaltaises on hyvä esimerkki suomen mielenterveyshoidon surkeasta tilanteesta.

    1Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Kaltaises on hyvä esimerkki suomen mielenterveyshoidon surkeasta tilanteesta.

    Sitä se on kun Naton sotapelleilyt vie kaikki rahat. Ja tämähän on vasta alkua.

    Äänestä

Putin on täys rosvo ja huijari. Putin on maailma rikkain mies koska varastanut venäjän kansalta hirveästi rahaa mitä on öljyn ja kaasun myynnillä. Huijaa sitten henäkän kansaa että ei ole muita tuloja kuin presidrntin palkka.

1Äänestä

Bidenin pojan riippuvuudet Ukrainasta, olisiko sillä ollut syytä tähän sekaantumiseen, mikä Zelen vipuvarsi Bideniin,

Äänestä
  • Bidenin pojan ilmoitus on,että on riippuvuutta, sillä pystyi kätevästi irtaantumaan pääasiasta, eli korruptiotutkinnassa, itse pressa Biden otti tähän kantaa

    Äänestä

Bidevaarin Vemäjä heikennys heikenytti naton ja Eun! Usakin maksuvaikeuksissa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mahdollisti turhan sodan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu