En pääse koko foorumille, antaa virheilmoituksen.
Ensin sivustolle meno ei ole turvallista ja kun ohittaa sen, jlf.fi tulee sivustolla.
carbon.none.fi 2
teksti.
Onkohan foorumi kuopattu vihdoinkin?
Mihin hävisi JLF.fi joukkoliikennefoorumi
7
797
Vastaukset
- Anonyymi
No ainakin minä pääsen jlf:ään kuten ennenkin.
Tosin se on kyllä aika hihhuleiden foorumi.
Siellä pääpaino tuntuu olevan raideliikenteessä ja pätemisessä.
Jos siellä olisi juttu esim. "Kaikki Suomen linja-autot ovat palaneet, eikä Suomessa liikennöidä enää linja-autoilla koskaan", niin tuohon reagoisi ehkä pari henkilöä: Ahaa, mielenkiintoista.
Ja sitten alkaisi taas jauhaminen junatyypin KLX42C:n ominaisuuksista verrattuna KLX42B:en ominaisuuksiin.
Tai HSL:n pysäkkien siirrosta 1,5 metriä Kiasman edessä.- Anonyymi
Aika outoa, ettet ole käynyt forumilla vuosiin, ja oletat tuollaista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika outoa, ettet ole käynyt forumilla vuosiin, ja oletat tuollaista.
Aika outoa olettaa, ettei kumpikaan em. kirjoittajista olisi käynyt vuosiin tuolla forumilla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika outoa olettaa, ettei kumpikaan em. kirjoittajista olisi käynyt vuosiin tuolla forumilla?
Enpä tiedä oudosta olettamisesta. Olen käynyt forumilla lähes päivittäin, tai ainakin 4-5 kertaa viikossa yli viisitoista vuotta, enkä ole siellä mainitunlaista käyttäytymistä yleisesti havainnut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enpä tiedä oudosta olettamisesta. Olen käynyt forumilla lähes päivittäin, tai ainakin 4-5 kertaa viikossa yli viisitoista vuotta, enkä ole siellä mainitunlaista käyttäytymistä yleisesti havainnut.
Vai niin, nytkin kun vilkaisee uusimpia, niin Raide-Jokerista näyttää asiaa riittävän.
Mutta tämä on ihan jees, että raideliikenteestä kiinnostuneille on sopiva foorumi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai niin, nytkin kun vilkaisee uusimpia, niin Raide-Jokerista näyttää asiaa riittävän.
Mutta tämä on ihan jees, että raideliikenteestä kiinnostuneille on sopiva foorumi.Pikaratikka 15 ylistyslaulullakin on kääntöpuolensa.
Runkolinja 550 bussirallin asteittainen alasajo alkaa. Vielä huomenna (ti 31.10.2023) linjanumerolla ajetaan 256 vuoroa/lähtöä. Keskiviikkona arkiliikenteen vuoromäärä vähenee 197 lähtöön - vähennystä 23%.
Sitäkin suurempi muutos on se, että eilisen pyhän jälkeen linjaa ei enää ajeta ollenkaan la-su eikä arkipyhinä.
Joulukuun aikana sitten alasajo viedään loppuun niin, että heti Oskarin päivästä alkaen arkilähtöjen määrä putoaa isosti ja sitten joulun välipäivinä viimeinen sammuttaa valot 550:n osalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 906352
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303803törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283170Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859