siis tämä virkeä, humoristinen ja eloisa 64-vuotias silmälasipäinen mies niin mulla tulee tunne että hän yrittää ihan liikaa. Oottako saman panneet merkille? Mielenkiintoista katsoa tätä ohojelmaa sillä on ihan top3 suosikkiohjelmien joukossa. Mielenkiintoisia persoonia näkkee aina tässä ohojelmassa.
Yrittääkö Ismo ihan liikaa
6
484
Vastaukset
- Anonyymi
Ei yritä.on luonnostaan virkeä ja puhelias. Olen tuntenut työn kauutta 45v. Ei ole paha mies muutenkaan.
- Anonyymi
Yrittikö liian vähän, kun ei tullut valituksi?
- Anonyymi
Vaikka kuinka yrittää niin se ei auta jos vastapuolta ei kiinnosta.
Toiseksi tuo Ismo on hieman liian kova vääntämään leukojaan.
Joka asian täytyy veitsellä typeriäkin vitsejä.
Sellainen sopiva tilanne huunori on ihan jees mutta ei jatkuva höpöttäminen.
Rami olisi ollut se fiksuin tapaus.
- Anonyymi
Rami taisi olla alun ihastuksestaan huolimatta niin fiksu, että oli onnellinen kun ei tullut valituksi ja saa jatkaa eloaan Tampereella, eikä savolaisella pikkukylällä.
- Anonyymi
Vaivaannuttavaa tuo muka vitsikkyys, ei kyllä minuun uppoa tollainen. Hyi!
- Anonyymi
Ei tuonut uskottavasti ja houkuttavasti esille suunnitelmiaan ja ihastusta naista kohtaan. Sen verran olisi pitänyt treffipäivänä tulla ulos herskyvästä kuorestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain32912076Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15711164Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2776516Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2505311Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1823768- 1743588
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin602631Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1172089Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131884