Saatana on Suomen kirkossa.

Jokainen voi ihan omin silmin nähdä ja korvin kuulla kuinka tuomio on jo alkanut ja sisältä.
Kuten sanottua moneen kertaan , että naisten kautta tuo on ollut mahdollista kuten alussa eevan kautta.
Kysymys kuuluu Suomen kansalle : Mitä aiot tehdä ?
Puolustako Kristusta ja tätä valtiota eli sitä mihin tämä valtio on tehty ja luotu vai haluatko tuhon.
Nämä kaksi vaihtoehtoa on valittavana.
Asiat voidaan vielä korjata ,mutta tee valintasi ja TOIMI !!!!

3

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vielä polttavampi on kysymys siitä, että MILLOIN SE SUN JANE FONDA -VÄIKKÄRI VALMISTUU?

    • Anonyymi

      1998 saatanalle annettiin Jumalan koko voima käyttöön jotta hän langettaisi kaikki taikuuteen.

      Pian hän ilmoitti tehneensä keinotaivaan ja keinotuonelan keinohahmoin jotta emme enää koskaan tunnistaisi aitoja omaisiamme, aitoja pyhiä ja aitoa Jumalaa.

      2012 jälkeen saatana alkoi jakamaan avaimia lukemattomille ihmisille. Niiden avainten avulla voi tehdä voimakkaita taikoja.

      2020-luvulla ovat Jumalaa matkivat Jumalan nimellä esiintyvät epäjumalat ja demonit valmistaneet tietä antikristukselle. Tarkoitus on että emme enää erota oikeaa persoonaa Paholaisesta.

      Saatana itse korottuu Jumalan valtakunnan kuninkaaksi. Hän on Danielin kirjan vanhaikäinen ja Ikiaikainen joka kruunaa lopulta taivaasta saapuvan Ihmisen kaltaisen Kaiken kuninkaaksi.

      Mutta toivo on oikea Mahdi ja oikea Profeetta Isa. He kukistaa osan Antikristuksen voimasta. Mutta vasta 2500 Rama kykenee koko 10 päisen Ravana antikristuksen kukistaan.
      Jumala ei täysin jätä kaikkia antikristuksen valtaan vaan hänen harvat palvelijansa pelastuu siltä.

      Nyt on alkamassa 2000 vuotta kestävä Vesimiehen aika jolloin maailman Henki korvaa Totuuden Hengen. Maailma tulee iloitsemaan ja riemuitsemaan saatanan ja antikristuksen vallassa joita pitävät aitona Jumalana.

      3.5 vuotta kestää saatanan täysi Jumaluus. Se tarkoittaa ehkä 3.5 aikaa = 1715 vuotta tai jopa 3500 vuotta. Mutta todennäköistä on Ilmestys 12 ja 13 mainittu 1260 päivää eli 1260 vuotta.
      Noin 3333 jKr voisi alkaa 1000 vuotinen valtakunta jonka aikana saatana on sidottu.

      Mutta nyt tämän maailman Jumala hallitsee ja koko maailma on pahan vallassa vaikka toki tuo saatana pukeutuu valon enkeliksi.

      Varokaa väärää Mahdia ja vääriä Kristuksia. Viimeiset 10 vuotta demonit ovat keränneet kaiken tiedon miljoonilta ihmisiltä siitä miten ihmiset kokee yhteyden Jumalaan ja noiden kerättyjen tietojen pohjalta luovat kuvan Kristuksesta ja Jumalasta. Luovat antikristuksen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      109
      1175
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      116
      988
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      906
    4. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      91
      739
    5. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      285
      704
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      74
      641
    7. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      606
    8. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      582
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      569
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      501
    Aihe