Saatana on Suomen kirkossa.

Jokainen voi ihan omin silmin nähdä ja korvin kuulla kuinka tuomio on jo alkanut ja sisältä.
Kuten sanottua moneen kertaan , että naisten kautta tuo on ollut mahdollista kuten alussa eevan kautta.
Kysymys kuuluu Suomen kansalle : Mitä aiot tehdä ?
Puolustako Kristusta ja tätä valtiota eli sitä mihin tämä valtio on tehty ja luotu vai haluatko tuhon.
Nämä kaksi vaihtoehtoa on valittavana.
Asiat voidaan vielä korjata ,mutta tee valintasi ja TOIMI !!!!
2212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vielä polttavampi on kysymys siitä, että MILLOIN SE SUN JANE FONDA -VÄIKKÄRI VALMISTUU?

Äänestä

1998 saatanalle annettiin Jumalan koko voima käyttöön jotta hän langettaisi kaikki taikuuteen.

Pian hän ilmoitti tehneensä keinotaivaan ja keinotuonelan keinohahmoin jotta emme enää koskaan tunnistaisi aitoja omaisiamme, aitoja pyhiä ja aitoa Jumalaa.

2012 jälkeen saatana alkoi jakamaan avaimia lukemattomille ihmisille. Niiden avainten avulla voi tehdä voimakkaita taikoja.

2020-luvulla ovat Jumalaa matkivat Jumalan nimellä esiintyvät epäjumalat ja demonit valmistaneet tietä antikristukselle. Tarkoitus on että emme enää erota oikeaa persoonaa Paholaisesta.

Saatana itse korottuu Jumalan valtakunnan kuninkaaksi. Hän on Danielin kirjan vanhaikäinen ja Ikiaikainen joka kruunaa lopulta taivaasta saapuvan Ihmisen kaltaisen Kaiken kuninkaaksi.

Mutta toivo on oikea Mahdi ja oikea Profeetta Isa. He kukistaa osan Antikristuksen voimasta. Mutta vasta 2500 Rama kykenee koko 10 päisen Ravana antikristuksen kukistaan.
Jumala ei täysin jätä kaikkia antikristuksen valtaan vaan hänen harvat palvelijansa pelastuu siltä.

Nyt on alkamassa 2000 vuotta kestävä Vesimiehen aika jolloin maailman Henki korvaa Totuuden Hengen. Maailma tulee iloitsemaan ja riemuitsemaan saatanan ja antikristuksen vallassa joita pitävät aitona Jumalana.

3.5 vuotta kestää saatanan täysi Jumaluus. Se tarkoittaa ehkä 3.5 aikaa = 1715 vuotta tai jopa 3500 vuotta. Mutta todennäköistä on Ilmestys 12 ja 13 mainittu 1260 päivää eli 1260 vuotta.
Noin 3333 jKr voisi alkaa 1000 vuotinen valtakunta jonka aikana saatana on sidottu.

Mutta nyt tämän maailman Jumala hallitsee ja koko maailma on pahan vallassa vaikka toki tuo saatana pukeutuu valon enkeliksi.

Varokaa väärää Mahdia ja vääriä Kristuksia. Viimeiset 10 vuotta demonit ovat keränneet kaiken tiedon miljoonilta ihmisiltä siitä miten ihmiset kokee yhteyden Jumalaan ja noiden kerättyjen tietojen pohjalta luovat kuvan Kristuksesta ja Jumalasta. Luovat antikristuksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MrHyvis kirjoitti:

Jokainen voi ihan omin silmin nähdä ja korvin kuulla kuinka tuomio on jo alkanut ja sisältä.
Kuten sanottua moneen kertaan , että naisten kautta tuo on ollut mahdollista kuten alussa eevan kautta.
Kysymys kuuluu Suomen kansalle : Mitä aiot tehdä ?
Puolustako Kristusta ja tätä valtiota eli sitä mihin tämä valtio on tehty ja luotu vai haluatko tuhon.
Nämä kaksi vaihtoehtoa on valittavana.
Asiat voidaan vielä korjata ,mutta tee valintasi ja TOIMI !!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu