Kiirettä ollut

Anonyymi-ap

Viikko sitten oli vaativa juurihoito. Tunnin aika tai jotain. Suu täynnä instrumentteja. Mutta se oli ihan hyvä, että saatiin korjattua ja voin pitää hampaan. Olin onnellinen siitä. Tämä viime lauantaina.

Sunnuntaina kauneusmessuille. Täpinää.

Viikolla työkokeilua. 4 tuntia päivä. Sitten taas perjantaina toinen juurihoito tunnin sekin. No oli vähän kipeä hammas kaiken tikuttamisen jälkeen. Mutta seuraavana päivänä ei enää ollut.

Ja eilen kirja ja ruokamessut. On ollut aktiviteettia. Itse olen mielenterveyskuntoutuja ja vasta aloittelen työelämää. Joten menoissa on haasteensa.

Nyt kaipaisi vaan kotirentoilua. Eikä jaksaisi mitään humppaa.

Nyt vaan kani on kipeä ja ehkä pitää viedä eläinlääkäriin. Viimeksi vuosi sitten? Päivystysaika, niin yhteensä tuli 4 tuntia vastaanotolla, 2 tuntia siitä odottelua.

Vähän rasittunut. Lisäksi pikkusiskoni on psykoosissa ja vastustaa hoitoa ja lääkkeitä. No hän ei onneksi enää ravaa meillä, mutta pelko hänen sekoiluistaan stressaa.

1

643

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

        Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
        Nurmijärvi
        118
        5596
      2. Yleltä tyrmäävä uutinen

        Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
        Luterilaisuus
        457
        1791
      3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

        Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
        Maailman menoa
        20
        1209
      4. Pakko kertoa mies

        Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
        Ikävä
        111
        1193
      5. Sinä vain tulit elämääni

        Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
        Ikävä
        86
        1073
      6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

        Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
        Ikävä
        48
        985
      7. Miten koskettaisit häntä?

        Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
        Ikävä
        64
        951
      8. Mitä ajattelet

        Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
        Ikävä
        64
        906
      9. Onko se niin

        Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
        Ikävä
        64
        856
      10. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

        muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
        Tuusniemi
        23
        837
      Aihe