Joutuuko nyt sitten venäläiset luopumaan tukikohdistaan ?
Suomen valtionjohtohan onkin jo jonkin aikaa harmitellut noita venäjän tukikohtia suomessa , ominpäin emme tietenkään olisi uskaltaneet niitä ollenkaan ihmetellä mutta entä nyt ?
Suomen valtionjohtohan onkin jo jonkin aikaa harmitellut noita venäjän tukikohtia suomessa , ominpäin emme tietenkään olisi uskaltaneet niitä ollenkaan ihmetellä mutta entä nyt ?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Syntyy sisällissota kun venäläiset tunnuksettomat raksapetet hyökkäävät lomakylistään varuskuntiemme amerikkalaisten natojoukkojen kimppuun. Vuoden 1918 hengessä venäläiset raksaduunareiksi liian lihaksikkaat gru:n edustusjoukkueen urheilijat riisutaan aseista ja sotilaskunniastaan ja hapatetaan länsimaisella hyvinvoinnilla ja viihteellä Yhdysvaltojen maaperälle perustetuissa vankileireissä.
Mielettömyys nykyisten vallanpitäjien johdolla jatkuu yhä pahentuen.
Mihinkään muuhun ei näytä riittävän rahaa kuin natoon ja jenkkiaseisiin ja tulevaisuudessa vielä jenkkitukikohtien kustannuksiin.
Nähtävästi ajattelevat, että kun pelkkä nato-jäsenyys ei riittävästi provosoinut itänaapuria, niin kutsutaan jenkit tukikohtineen paikalle.
Ei kai muutaman miljardin velan lisäys entisten velkojen päälle tunnu enää missään, näin kai Orpo ja Häkkänen järkeilevät.
Tuosta Häkkäsestä onkin Orpon siivellä kehittynyt varsinainen sotahaukka ainakin puheidensa perusteella.
Sinunkin uutteran demokratianvastaisen trollaamistyösi tulokset voidaan ilmaista miinusmerkkisellä luvulla. ➖️
Hullut amerikkalaiset saa pysyä Suomesta poissa ..
Minkäs teet, ei Suomen "päättäjät" ole ajaneet Suomen etua enää aikoihin. Nyt palvellaan Amerikkalaisten intressejä ja ollaan pelinappuloina. Siinä virassa Suomelta ei kysellä mitään.
Kyllä on niin hävettävää touhua, että samat ei riitä.
Jenkeistä on surullista kerrottavaa, ei se tiedä suomalaisille muuta kuin murhetta.
Ennakkotapauksia maailmalla on tarpeeksi.
Ei MITÄÄN kunniaa jäljellä!
Kuinka te JUMALAUTA kehtaatte!
Mitään venäläisiä tukikohtia ei ole Suomessa muualla kuin asiantuntemattomissa pötypuheissa.
USA:n tukikohdista on tehty asianmukaiset sopimukset. Ne palvelevat Suomen puolustusta.